» Poradna » Počítačové sítě

Pomůže to? (Dynamická IP)

Ahoj.Doslechl jsem se, že mám nějakou ,,dynamickou'' IP adresu.Bylo by mi to celkem fuk, ale zjistil jsem, že se mi každou chvílí mění IP adresa.Myslíte si, že by to šlo nějak udělat, abych měl jen jednu konkrétní? Našel jsem video, ale nevím, jestli si to tím nějak nepokazím ještě více. Moc děkuji za každou pomoc!https://www.youtube.com/watch

Odpovědi na otázku

Zeptejte se vašeho poskytovatele internetu. Obvykle se za pevnou IP adresu platí 100-200 Kč měsíčně a určit vám ji musí on.

Su 2 druhy adries. To video meni dynamickuna staticku v tvojej lokalnej sieti co je medzi tvojim routerom a tvojim pc(lokalna/domaca IP). Potom je IP ktora ta pripaja do internetu a tu urcuje tvoj poskytovatel internetu a ty ju nemozes ovplyvnit pokial si ju nezaplatis.Cize odpoved je na nieco to pomoze ne nieco nie. Nepises preco to chces menit.

Ahoj. Děkuji za odpověď.Hraji na jedné hře, kde jsem investoval ne malý peníz. Ta hra mě vážně baví.A včera jsem se tam chtěl přihlásit, ale napsalo mi to, že mám ban.Jednou to jde, jednou ne.. apod.. A 200kč se mi zdá celkem dost..

Myslíš jakože tu tvoji momentální IP měl předtím někdo komu tam dali ban a tys ten ban teď spolu s tou IP po něm "zdědil" ?

Bohužel ano.

Takže jedině si "přikoupit" statickou IP. U O2 to stojí 120Kč měsíčně.

Ona u DSL se dynamicka verejna IP adresa realne zmeni tak jednou za 5 let. Tudiz je krajne(!) nepravdepodobne, ze by to byl tenhle pripad. Spis jde o drobet jinou situaci.. kde staticka verejna IP nakonec ani nemusi "problem" resit.

Neviem ako u vas ale u nas aj 2x tyzdenne. Stale sa do toho s..u.

Dynamicke adresy DSL maji tady u nas tak dlouhy lease_time, ze zmena je skutecne velmi vzacna i v prubehu nekolika let.

U nas zasa zvysovali rychlost a spravili to tak ze dost ludom to potom nestihalo ked ostatnym pridali. Tak to teraz "doladuju".

Udělat to jde, ale jedině přes tvého poskytovatele internetu. Ten totiž určuje přidělování IP adres a jestli máš stále stejnou nebo s mění.

"že se mi každou chvílí mění IP adresa" - ano, to je osud dynamickych adres"abych měl jen jednu konkrétní" - tak to se nazyva staticka/pevna adresa (a svete div se, muze byt stale pridelovana dynamicky pres DHCP)."Našel jsem video" - stejne jako je s Googlem kazdej jouda doktor, tak s youtubem je kazdej ajtak - oboji jsou jenom laicti mimonove*.* ty typ adresy sveho pripojeni nijak nezmenis a neovlivnis - to musi udelat tvuj ISP. Je mozne, ze to bude neco stat a je mozne, ze te s tim posle do Prcic.