» Poradna » Programy

Pomoct s cyklem

Ahoj všem :) Jsem začínající programátor na střední škole a chtěl bych se zeptat jestli by jste mi mohli pomoci s jedním problémem nad kterým už nějakou tu dobu dumám a nemohu na něj přijít. Dostali jsme ve škole zadání udělat si classu bojovníka a nějaký jednoduchý bojový systém . To jsem udělal bez problému ale potřebuju ho zabalit co cyklu a s tím mám ten problém. Vždy mi to hodí nějakou chybu a mně už došli nápady :/ Doufám že mi zde někdo poradí :) Class:public class Bojovnik { private String jmeno; private int zivot; private int aZivot; private int Damage; private int inteligence; private int obrana; private int level; private int exp; private int bonusDamage; private int bonusobrana; int i=1; public Bojovnik(String jmeno, int zivot , int aZivot , int Damage , int inteligence , int obrana , int level , int exp){ this.jmeno=jmeno; this.zivot=zivot; this.aZivot=aZivot; this.Damage=Damage; this.inteligence=inteligence; this.obrana=obrana; this.level=level; this.exp=exp; int bonusDamage=1; int bonusobrana=1; } public Bojovnik(){ this ("Škop",100,100,5,20,120,1,0); } public String toString(){ String vystup="Bojovník se jmenuje "+jmeno+"\nŽivot: "+zivot+"\nAktuální život: "+aZivot+"\nÚtok: "+Damage+"\nInteligence: "+inteligence+"\nObrana: "+obrana+"\nLevel: "+level+"\nexpy:" +exp+"\n"; return vystup; } while(i<10000){ public Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Vidím správně, že máš metodu v cyklu? To je totální nesmysl. Cyklus můžeš mít v metodě, ale nikdy ne naopak.

Díky moc :) Už funguje :) Budu si to pamatovat :) :D

Ty si nebudeš nic pamatovat, protože nejsi schopný. Dokud nebudeš nic vědět ani o primitivním debuggeru, nebudeš mít šanci vítězit.

V Javě můžeš mít v cyklu nejen metodu, ale i celou třídu (anonymní).

O pomoc s cyklem se chodí ke gynekologovi...