» Poradna » Programy

Pomoc s vymyšlením vzorce v Excelu

Zdravím, potřeboval bych poradit s výpočtem v Excelu.Mám tabulku, která má mnoho řádků, přiečemž na každém jsou následující buňky: A (obsahuje číslo, které je buď kladné, nebo záporné), B (obsahuje vždy jedno z těchto slov EUR, USD, CZK). Můj problém: potřeboval bych udělat sečíst všechna políčka A, a to tak, že se sečtou pouze ZÁPORNÉ hodnoty A, a to jen pokud se vedle této hodnoty nachází buňka B obsahující slovo EUR. Poskytne mi někdo prosím vzorec?

Odpovědi na otázku

Pouzi funkcie, hlave "If" Kdyz

Chápu, že mám použít funkce, ale nevím jak... Svůj problém jsem se snažil popsat co nejpřesněji v naději, že by mi někdo napsal přímo ten vzorec...Ještě to zpřesním: řekněme, že údaje, se kterými potřebuji počítat, se nachází v řádcích 1 až 100. Vím, že bude třeba nějak pracovat s tímto rozsahem, ale nevím jak.

pokud to nemusíš dělat najednou, tak to můžeš udělat ve dvou krocích tak, že do sloupce B si dáš vzorec s IF tak, aby když je hodnota v A kladná, tak ji tam napíše a když kladná nebude tak tam napíše nulu. A funkci SUM (nebo se to v Excelu možná překládá jako Součet?) si nastav na celý sloupec B a víš, že ti sečítá jen kladné hodnoty.

eh, sorry, ty chceš jen záporné takže nastavíš pro záporné.

Způsobů je víc...=SUMIFS(A1:A100;A1:A100;"<0";B1:B100;"EUR")

díky moc!