» Poradna » Programy

Pomoc s úkolem do školy - Excel zaokrouhlování

Mám úkol do školy jak pomocí funkce zaokrouhlit v excelu udělám s čísla 28463,7192, číslo: 0,7192

Odpovědi na otázku

evidentně by si měl zadavatel úkolu udělat pořádek v tom, co je zaokrouhlování...

A1-celá.část(A1)číslo se nachází v buňce A1

čéče tys asi v tý škole nedával moc pozor když se zadával tenhle úkol, co Zaokrouhlováním totiž z čísla 28463,7192 nikdy číslo 0,7192 neuděláš, ani kdyby ses na takhle malilinkatý nudličky rozkrájel

Nejen matematika, ale problém je i se správným použitím správných předložek - to je slovní druh.Svou práci, za kterou tvoji rodiče dostávají zaplaceno, si odveď sám.

Samej chytrák, ale aby někdo poradil, to ne, co?=A1-ZAOKR.DOLŮ(A1;1)

A pokud by to měla být opravdu jen funkce ZAOKROUHLIT, tak takhle:=A1-ZAOKROUHLIT(A1;0)+1

zásadní problém je ten, že ty tam máš odečítání, o kterém v zadání nepadlo ani slovo tazatel chtěl z jednoho čísla POUZE ZAOKROUHLOVÁNÍM udělat číslo jiné

Ty asi musíš mít úplně vždycky pravdu, i kdybys ze sebe měl udělat naprostýho troubu, že?Můžeš nám, prosím, sdělit, kde v Excelu (či jinde) je odečítání či sčítání považováno za funkci (Worksheet function) ?

naprostej trouba je spíš tazatel: já si stojím za tím že zaokrouhlováním z čísla 28463,7192 nikdy číslo 0,7192 neuděláš, ani kdyby ses na takhle malilinkatý nudličky rozkrájel Že se má někde něco odečítat, o tom nikde v zadání nepadlo ani slovo.

To plus jsem dal omylem; v zadání nikde slovo "pouze" uvedeno není.

přečti znova: ...pomocí funkce zaokrouhlit...podle mě takto: =A1-ROUNDDOWN(A1;0)

u mne funguje toto:=ABS((INT(A1))-A1)(v LO Calc, ale v Excelu by mělo fungovat taky)

OpenOffice (a deriváty) používají anglické názvy funkcí. V českém Excelu to fungovat nebude, leda po přeložení http://en.excel-translator.de/translator/

měl jsem dojem, že vyšší verze Excelu tu stupiditu s lokálními názvy funkcí zrušily, nebo už akceptují i anglické.

Mám dojem, že vnitřně užívá Excel anglické výrazy, protože se mi vzorce v tabulce zobrazovaly anglicky - předpokládám MSO 2010.