» Poradna » Notebooky

Pomaly náběh ntb

Zdravím,Už asi týden mám problém s ntb a jeho náběhem.Předtím než se objevil tento problém se po zapnutí ntb rozsvitilo podsvícení displeje(displej byl sedivej),následně problikla kontrolka u webkamery pak se zobrazilo logo lenovo a pod ním kolečko načítání systemu.Start byl do 15s.Teď ntb nabíhá následovně: zmacknu tlačítko pro zapnutí,displej pořád černý,kontrolka u kamery neproblikne a neděje se nic cca 4-5 min,HDD slyším že pracuje.Pak ntb nabíhá jak jsem popsal výše a systém nabehne do 10s.Ntb jsem vrátil do továrního nastavení,otestoval jsem hdd HDtunem(OK)...problém pořád přetrvává.Jedna se o Lenovo Z50-70 s hybridním HDD 8+1000Gb,i3,8gb RAMPoradite mi prosím čím by to mohlo byt? Dekuji

Odpovědi na otázku

Jestli se tam dostaneš, tak se zkus ve windows podívat do prohlížeče událostí,jestli tam není hlášená nějaká chyba.

Můžeš mi prosím poradit kde najít ten prohlížeč událost?,mám w8.1

stačí když si dáš do googlu: prohlížeč událostí windows 8.1 Stačí použít klávesovou zkratku Windows + X a z menu vyberte Prohlížeč událostí. Zdroj: http://technet.idnes.cz/windows-8-wi-fi-hotspot-0...

Díky,ano 1kriticka chyba- kernel-power ,ID události 142 a pak dalsich 47! chyb...mam to všechno vypsat? Co teď s tím? :)

Otestujte všetok hardvér, ale aspoň 1 hodinu, ak nič, tak skúste požiť ich recovery na obnovenie OS. Každopádne pri štarte OS to objaví vždy kritickú chybu a opravuje ju.

Obnovu systému jsem už dělal,ntb je v továrním nastavení

můžete mi prosiiim někdo pomoct s timto problémem? Vime jaka je kriticka chyba-kernel power...nemam poneti co to je,co s tim....nebo je to na reklamaci?

Je to na reklamáciu, pretože ste to obnovil do pôvodného stavu a problém zostal, nejaká časť hardvéru vykazuje chybu a stále sa opakuje, chyba kernel-power je len všeobecná, môže to urobiť HDD, pamäť, grafika WiFi, hocičo.

tak toho jsem se obaval.... :( dekuji za vase reakce,kdyby vas ještě něco napadlo,dejte prosim vedet (napr.jak otestovat hardver,jak pripadne zjistit co odeslo,resp.odchazi..)dekuji

Stiahnite si Lenovo Solution Center a spustite, dá sa tam zaškrtnúť opakovanie tak to zvoľte, nech spustí aspoň 20x za sebou, možnože Vám to označí chybný hardvér.

Takze lenovo solution center po otestovani hw hlasi u hdd,polozka Smart short self test varovani, google mi nasel forum kde se to resi,bohuzel odchazi hdd...zitra bezim kupovat externi,vse zalohovat a ntb poputuje na reklamaci :( .Myslite ze by pri reklamaci mohli delat problemy,kdyz mam hdd rozdeleny pomoci Easeus partition master na 3 disky ( c,d,f),puvodne byl C a D?

Pokud už se notebook chová jinak při nabíhání Biosu, tak je problém hardwarový nebo se něco stalo se samotným Biosem, který má problémy s načítáním disků (GPT, MBR) .