» Poradna » Ostatní

Pomalé reakce počítače

Je normální aby se soubor na vypalování filmů načítal dlouho? Protože mě se to tedˇ stává skoro každou chvíli,vždycky po dlouhé době musím několikrát vytáhnout a vložit DVD do PC než se soubor na vypalování načte. Někdy to trvá skoro 20 minut a pak ten soubor na vypalování zase naskočí. Neznamená to doufám to,že je počítač nějak rozbitý.

Odpovědi na otázku

Aký súbor na vypaľovanie? Si fakt.... (pííp). Myslíš SW na vypaľovanie ako je napr. Ašampu, alebo Nerko? Keď nevieš ani opísať problém - bez urážky - zavolaj niekoho s vyšším IQ a nech to opíše ten.

lubokubo76: Co mi nadaváš do "píp"?! Ty potvoro jedna,doufám,že od tebe všichni odejdou. Vyjadřuješ se jak dlaždič. Copak já vím,jak to mám přesně popsat? Buď tolerantní k těm,co tomu nerozumí.

bez urážky, ale pokud nedokážeš správně popsat problém, těžko si můžeš fandit v odstraňování onoho problémujá třeba neumím opravovat pračky a proto tu máme opraváře praček. oprávařovi taky nepopíšu problém tak podrobně, aby z mého popisu pochopil, co je špatně, to je konec konců jeho prácezavolat si k PC někoho, kdo tomu rozumí, není žádná ostudaoznačit někoho za dlaždiče, když má pravdu, ostudné jev prvé řadě je třeba vědět HW i SW konfiguraci daného PC, stejně jako opravář praček bude chtít znát nejprve značku a typ pračky

Popisuji to naprosto přesně. Po dlouhé době se mi stává,že se mi vypalovač načte až po dvaceti minutách. Nakonec se sice načte,ale já se u počítače dvacet minut handrkuju s vkládáním a vytahováním DVD. Už je vám to konečně jasné,vy potvory jedny?!

"Je normální aby se soubor na vypalování filmů načítal dlouho?"vs"Po dlouhé době se mi stává,že se mi vypalovač načte až po dvaceti minutách."Aha, takže program na vypalování, nikoliv soubor, co chceš vypalovat na disk. To je hodně podstatný rozdíl. Jen to chtělo hned v původním dotazu uvést, jak se onen program na vypalování ráčí jmenovat. Takhle je to ve stylu "nějak mi nestartuje auto", přičemž nevím, jaké značky to auto je, jestli jezdí na benzín, naftu nebo elektriku a zda je osobák nebo kamion.

Aký OS, aký HW (CPU, RAM, HDD), čo ukazuje správca úloh (ctrl shift ESC), čo ukazuje HDtune....? Je nutné urobiť testy. Mne sa spomalil PC keď system číta z poškodenej časti HDD - môžeš mať tento problém. Alebo Ti niečo vyťažuje CPU a tak sa programy spúšťajú pomaly. Ak sa ostatné app spúšťajú normálne, program na vypaľovanie má problém s mechanikou - ak sa dá, skús inú. Ale testy by pomohli povedať kam sa ubierať.

já osobně bych nejdřív zjistil mnohem snáze zjistitelné:1) co to je teda za vypalovací program?2) jestli to dřív fungovalo rychle, tak co se od té doby změnilo? Neinstalovala se nová verze vypalovacího programu? Neměnila se verze Windows na novější?a pak teprv bych řešil parametry PC - asi nejlíp pro začátek něčím jednoduchým - třeba Speccy.

Mě už je to naprosto jasné. Onehdá jsem se s manželkou handrkoval ohledně vkládání a vytahování i 30 minut a nakonec přece ten orgasmus měla, ta potvoro jedna

to píp nebolo miesto vulgarizmu, len ma štve, keď ľudia nevedia opísať problém. Ber to tak, že tam malo byť niečo ako "total BFU"

pip = pípanie miesto výrazu ako total BFU a pod. Vždy mi z "dlaždičov" bolo zle, ale naštve to ako si opísala problém. Neviem z toho nič. Viem byť tolerantný ak človek povie, že je 80r žena, alebo 14r dievča. Avšak opis čo na vypaľovanie používaš, vidíš na monitore.

Jaký máš vypalovací program?

Slečna neviem napísať ani čo sa deje, nieto napísať názov programu. Ja to ozaj nechápem. A už som sa to pýtal, echo je zbytočné

Nejspíš má pomalý CPU a málo paměti RAM.

jak vidím, tak tazatelka asi o radu nestojí, protože aktuálně si tu akorát odpovídáme sami sobě. Možná to byl jen takový ženský výlev, který měl za úkol si na něco jen postěžovat a nešlo o to něco řešit ... Od toho je pak ale Zpovědnice a nikoliv Poradna.V tomto případě to pro ty z nás, co se fakt snažili poradit, byla zjevně ztráta času.

xxx 89.190.90.--- | 30. 7. 2016 11:32 - urazila sa. Možno chce riešiť, ale u žien v súvislosti s PC (nie je to absolútne žiadne poníženie žien, len ich prístup k riešeniu technických vecí/problémov) zvykne byť jeden problém: "neviem aký mám problém, ale pomôžte mi" bez toho, aby dievča/žena na pomoc čakala, spolupracovala a dávala ďalšie info, len chce pomoc prakticky z vešteckej gule

Musím říct že jsem se takhle dlouho nepobavil :) Co třeba otestování disku (chybných oddílů),.. neznáme ? Případně zkusit přeinstalovat ten program (kolikrát to pomůže..) ne ? Tak smůla

hezky popořadě od nejjednoduššího Tohle je jako když mám na supportu nějakou "babičku". Zatím nám nesdělila ani vypalovací SW a OS, na co jsem se ptal hned ze začátku.Diagnostiku bych nechal až na konec.

I ta babička by řekla název toho programu.. :D

Problém s PC alias nejde písať na monitori wo WordPerfecte:- vidíte tam (na monitori) cečko s dvojtečkou?- jake cedečko?.......- jsou tam zapojene dva kabely?- ne- no měli by tam být. Potřebuji, aby ste se tam podíval a našel tam ten druhý kabel- dobý, je tady- tak jej sledujte jestli je správně zapojený do zadní strany vašeho počítače- ja se tam nedostanu- vidíte jestli je zapojený?- ne- ani kdyby ste si na něco klekl a natáhl se tam?- ale to nenní proto, že by tam nedosahl, to kvůli tomu, že je tma- tma?- ano, v kanceláři nesvíti světlo a jde sem jenom trochu světla z ulice- no tak si rozsiťte- to nemohu- ne? A proč ne?- protože nejde proud - nejde proud? Aha, už jsem na to přišel. Máte jěště původní obal a manualy se ktorými byl počítač dodán?- ano, mám je tady ve skříni- dobrá. Vězměte je, odpojte počítač a zabalte jej stejným spůsobem jako byl zabalen když ste ho dostal, pak ho odneste zpět do obchodu kde ste ho koupil- opravdu? Je to s ním tak zlé?- ano, obávam se, že ano- no tak dobrá. Co mám v obchodě říct?- řekněte jim, že ste příliš velkej debil na to, aby ste vlastnil počítačTakže sú rôzni BFU

jsi nezažil typické BFU. Daá babička má naučeno pár ikon a musím jí nejprve vysvětlit, že chci aby mi řekla třeba "Co je napsané v tom úplně horním okraji toho programu, jak jsou tam vpravo ta tlačítka s Xkem, čárkou a čtverečkem." - ale musíš mít prostě jiný přístup a obrnit se trpělivostí.Já s takovými mám zkušeností dost, takže mám trpělivost, pokud z jejich strany není přístup ve stylu "ten debilní krám to zase dělá špatně" - tj. arogantní svalování vlastní neznalosti/neschopnosti na PC nebo admina.Na "servisování" mi hodně pomáhá TeamViewer, takže mnohdy po chvilce telefonování dotyčného vyzvu ať si to zapne a podívám se sám.

Mám nevidomú BFU kamarátku, ale kým jej ide JAWS, aj ona mi vie povedať čo "vidí". Alebo mimo GUI jej mama vyslovuje angličtinu asi ako ja vietnamčinu (vlastne horšie, ja čosi vietnamsky viem), ale aj ona vie povedať, že vidí "continue" a pod. (a to jej mama nemá 25r). Samoz. u GUI (nabehnutý Win) použijem teamviewer

jo, JAWS je "sranda", ale dneska to myslím běží klasicky na Winech, takže vidící pomocník kouká na GUI. Možná i s tím TeamViewerem by to mělo normálně fungovat.