» Poradna » Počítačové sítě

Pomalé a nestabilní připojení k internetu přes prohlížeč

Dobrý den,mám dlouhotrvající problém s připojením k internetu přes prohlížeče (Firefox/Chrome), kdy mi po zapnutí PC trvá několik minut než stránky naběhnou. Původně jsem si myslel, že je to obecně chyba připojení (routeru), ale např. stahování přes jiný program v pozadí funguje. Dále je pak internetové spojení přes prohlížeče nestabilní, např. každou hodinu, dvě na 3-5 minut vypadne a musím čekat, než naběhne (opět, stahování na pozadí normálně funguje).nevíte, čím by to mohlo být a jak se tohoto problému zbavit?Děkuji

Odpovědi na otázku

Zaspywarováno. Použij např. Spybot Search and Destroy 1.6.2.

tak jsem tento program zkusil, ale nešel jen 2 tracking cookies...

Tak si zadej do Síťového připojení pevný DNS, např. 8.8.8.8 a 8.8.4.4

na routeru mam 10.10.10.10 a 10.10.11.11....podle tebe jsem to prepsal na PC, ale problem pretrvava

10.10.10.10 a 10.10.11.11? Co to je za soukromou síť? To je wifina?

tohle je nastaveny na routeru od technika z firmy, od ktery mame pripojeni...

Wifi nebo LAN? Jaký OS, ten co máš u nicku?

jedu pres Wifi, ano, system W7, 64b

dalsi poznatek je, ze ostatni PC v siti jedou v poradku do okamziku, nez se pripoji notebook- pak zacnou mit vsechny pocitace v domaci siti problemy s pripojenim (celkem 3 PC v siti). problem je, ze notebook nemuzu reinstalovat, takze bych potreboval tento problem nejak vyresit. S notebookem se bez problemu pripojim v jine siti

Všechny jsou připojené wifinou? Mají problém, i když se připojí kabelem a nb přes wifinu? Když se nb připojí kabelem, tak to také blbne?

jeden PC je pripojen wifinou, druhy kabelem. Ntb pripojuji pres wifi, ale vysledek je stejny i pres kabel... zkousel jsem reinstalovat ovladace wifi karty (i za starsi verzi), ale porad to dela to samy

zadne dalsi navrhy? jsem uz z tohoto stavu docela nestastenej...

Dalsi clovek kterej ma chzbne nastaveni v siti Problemem je kolize pri pridelni IP DHCP serverm na routeru a pevna IP adresa v ulozene konfiguraci na notebooku.Hadaji se ti tam site. Jedina moznost je vyhodit ulozene profili an noteboku a nebo at notebook nenacita ulozeny profil jako default.

mam ale na vsech PC i NTB nastavene ziskavani DHCP automaticky z routeru, ktery je uz nastaven na pevno

Jed no je nastaveni co mate na Routeru a druhe kter muyete ykontrolovat co je pridelno notebooku pres ipconfig Zkontrolujte nastaveni pres IPconfig v prikazovem radku, Dasli je ukladani sw pri instalaci wifi ovladacu. jako Intel pro wireles, nebo podle vzrobce wifi karty.

Asi to nebude tím, ale co kdyby... - zakažte pro daný adaptér IPV6-v CMD příkazem "netsh interface ipv4 show interfaces" zjistěte u daného interfacu MTU-v CMD příkazem např "ping www.zive.cz -f -l 1472" zjistěte zda takový paket opravdu projde (délka paketu za parametrem -l je o 28 menší - standartně bývá na routerech nastaveno 1500, proto otestujte 1472)

- ipv6 zakazano- MTU je 4294967295, nazev Loopback Pseudo-Interface 1- s pingem mam problemy, pise, ze vyprsel casovy limit zadosti, i kdyz internet zrovna jde?!

Příkaz netsh ....(atd.) by měl vypsat minimálně dvě rozhraní (např. Loopback a Připojení k místní síti). Nemáte zakázán IPv4 (místo IPv6) na síťovém adaptéru?

ano, pripojeni k mistni siti je disconnected a connected je jeste bezdratove pripojeni (u obou je hodnota 1500, celkem mam s drive uvedenym 3 rozhrani)

zkuste tedy ping "ping www.seznam.cz -f -l 1472", jelikož máte MTU nastaveno na 1500, musí paket projít nerozdělen (nefragmentován)

Jen doplním, že server www.zive.cz neodpovídá na ping, nebyl to tedy dobrý příklad :)

Jakou máte strukturu sítě? Nejsou v ní dva aktivní servery DHCP ?

mam pouze jeden wifi router (+ POE) na pude, ktery prijima signal pres antenu od poskytovatele.