» Poradna » Ostatní

Pokuta

Dobrý den, jede kluk říká že když ho můj kamarád okradl o Steam účet s CS:GO účtem a Who´s ur daddy. U prý ho udal na nějakou stránku prý něco jako policie ale nazatýká :) . Škoda je necelých 400kč ale v zákoně je psáno že věci pod 5000 policie neřeší. ne? Prý mu dojde pokuta na 100eur, tím pádem je to nemožné, ne?

Odpovědi na otázku

Slátanina. Podej dotaz znovu, když už

Prostě ho okradl o účet se hrami ani ne za 400kč a ten koho okradl mu řekl že ho nahlásil na stránku která je něco jako policie ta mu prý dá pokutu ve výši 100eur, ale v zákoně je psáno že pokud není škoda nad 5000 tak s tím policie nic nedělá tím pádem okradený řekl bobst, ne?

to ze pokud je to pod 5000 tak se o to policie nestara neni pravda a neni to jedinej aspekt na kterym zalezi

To už je lepší. Pust to z hlavy, tebe se to netýká. Takové co jedna paní povídala těžko posuzovat. Pokuta či lépe trest za krádež je na místě u mladých vždycky. Nebo z vás vyrostou tací co kradou ve velkém a s těmi už nikdo nic nenadělá.

Jak můžeš vědět co je v zákoně? Když ukradneš čokoládu, tak na tebe nezavolají policajty? Kde to žiješ. Když víš houby, tak tady nemel ty svoje moudra.A když už vymejšlíš, co je jako napsáno v zákonech, tak by ti mohlo dojít, že nějáká stránka nemá žádnou moc a jediný co mu hrozí, a co snad i dostane, je IP ban.

Neexistuje nic takoveho: "stránku která je něco jako policie"Pokud je skoda nizsi nez 5000, tak se nejedna o trestny cin, ale stale se jedna o prestupek, ktery se ovsem taktez resi.

Neco jako Policie moze posielat neco jako pokutu. To je tak asi vsetko, co moze neco jako policie spravit.Adresat tejto neco jako pokuty sa na to moze akurat tak neco jako vy****.

Co ty voš, třeba mu to nějak někam na nějakou adresu doručí.A když nepřevezme bude předveden nějakou polícíí na nějakou služebnu a tam bud nějak zaplatí, nebo si ho nějak podají

Jaja, to je velka skoda, zes to nenapsal komplet doslovne...A kdyz to neprevezme, bude predveden necim jako policii na neco jako sluzebnu a tam mu neco jako robijou drzku

No...jestli mě někdo okradl a vím kdo a mám důkazy...tak ho můžu zažalovat o náhradu škody. Vezmu i právníka a se soudními náklady to bude mít drahé. Proti stojí to...že budu muset vyplácnout další prachy...a nebude to hned....to teda ani omylem.

Otazka je, ci najdes pravnika, ktory bude riesit taketo detske problemy s vyhliadkou, ze po niekolkych mesiacoch po skonceni sudneho konania nedostane aj tak ani cent, pretoze dotycny "socialny inzinier" je proste neschopny to splatit.

kdyz te nekdo nasere tak to nejdulezitejsi je mu udelat ze zivota peklo a to soudy sou

Len ci to peklo nebude horsie pre teba, kde budes musiet dokazovat, ze ten skutok spachal a ze to nebolo aj ciastocne tovjou vinou(prezradil si mu heslo atd..)

tak to uz je na okradenem jak si to promysli a co mu prijde jako nejvhodnejsi reseni aby zlodeje poradne vytrestal

No..toho právníka právě musíš zaplatit sám...a požaduješ od soudu náhradu soudních výdajů. Tj. i proplacení svého advokáta. No...když tě někdo okradne a chceš mu to zavařit....a má samozřejmě prachy....tak se to vyšplhá do takových výšek, že se z toho zloděj i posere.

jn, cim drazsi pravnik tim lepsi pomsta

A pak zjistis, ze dany zlodej je fakt zlodej, nic nema, "bydli" na mestskem urade a z uctu za sveho pravnika se poseres ty

jo dostat se to k soudu tak by se chlapec posral od hlavy k pate na kolik by ho to prislo

pro 5000 je to prestupek nad 5000 trestny cin, policie vysetruje oboje

Plati pro kradez. V pripade loupeze je to i pri nulove skode klasifikovano jako trestnak. Jak je to s hackingem, netusim.

trestní řád ČR zná přečin hackování, v právnické hantýrce je to "neoprávněný průnik do informačního systému"zda jde o trestný čin v případě způsobené škody pod hranicí 5000 CZK, je otázka spíš na právníka

To může být hodnoceno i jako krádež identity. Ono se to posuzuje různě a potom se to může a nemusí řešit na městském/obecním úřadu ve správním řízení.

Žádná "něco jako policie" neexistuje. Takže si z tebe někdo udělal srandu. Víc to neřeš, je to pitomost.

Máňa říkala že je to směroplatný.

se pleteš, povídala prdplatný

No tak si mu ukral CS:GO, ted uz budes jenom padat do silver 1 mozna se udrzis v silver 2, tezko rict

Jsem supreme vole :)

Žádnou pokutu, ale 50 hodin veřejně prospěšných prací na vás Si to CSko kupte ve slevě za 5 éček a nemusíte někoho ojebávat. Když v Tescu ukradnete víno za kilo a chytí vás, tak to sice nebude trestný čin, ale pokutu vám dát klidně můžou. Tohle by se dalo klidně považovat za neoprávněný přístup k osobním údajům, neoprávněné využití licence k dílu a kdo ví co ještě.

Prečítal som si všetky príspevky - zabudli ste však na jeden fakt - STEAM účet je založený na serveri STEAM (Valve) - a to je mimo jurisdikciu ČR. Je to predsa v Bellevue, Washington, USA a pochybujem, že by aj keby bola škoda vyššia, Policie ČR by žiadala USA o spoluprácu.

Policie většinou nejdříve zjistí kdo všechno byl okraden, pokud by to bylo více lidí = vyšší újma = vyšší pokuta.

Policia mu kupi lizanku (z nasich dani), nech nebreci.

https://youtu.be/3rYoRaxgOE0ak sa nacucká je tu online advokát grátis:https://dostupnyadvokat.cz/ktorý trt poradí lebo sa nevyzná v platnej legislatíve so zdôvodnením: "Vec je zložitá, vyžaduje listinné materiály a hodiny štúdia".

Nechápu o co se "udavač" snaží. Stačí napsat na podporu, dokázat vlastnictví účtu (klíč / číslo faktury) a do druhého dne mu heslo vyresetujou.