» Poradna » Programy

Pokročilé vyhledávání v MS Office

Dobrý den,potřeboval bych z následujícího textu vyfiltrovat HTML značky <font face="Calibri">text</font>Nejde mi o zrušení všech značek, ale jen této. Vše musí jít v MS OfficePříklad původního textu:Příliš <font face="Calibri">žluťoučký</font> <strong>kůň</strong> úpěl <font face="Calibri">ďábelské ódy</font>Očekávaný výsledek:Příliš žluťoučký <strong>kůň</strong> úpěl ďábelské ódyDěkuji

Odpovědi na otázku

Word (minimalne od verze 2010) umi imitaci regularnich vyrazu, takze muzes hledat\<font face="Calibri"\>(*)\<\/font\>a nahradit to za \1Dulezite je, abys mel v tom dialogu "Najdi a nahrad" zapnute "use wildcards" - nevim jak je to v ceskem, je to hned pod "hledat cela slova"

Díky, paráda, funguje to.Jen pro doplnění. "use wildcards" se v české mutaci Wordu jmenuje "Používat zástupné znaky"

Jen ještě jeden dotaz. Šlo by vymazat jakýkoliv "font-face" ať už je to Calibri či Arial a jiné? Prostě vymazat všechny font-face ať už mají nastavený jakýkoliv typ fontu.