» Poradna » Počítačové sítě

Point-to-point zapojení

Dobrý den,známý mě poprosil o úpravu jeho stávající sítě. Chtěl bych se s Vámi tedy poradit o nejlepším provedení této úpravy.Vycházel jsem z:http://www.nix.ru/autocatalog/wireless_tp_l... ale potřeboval sem zachovat wifi zóny a tak vznikl návrh nové sítě:http://screenshot.cz/Y8LYH/wifi.pngAktuálně je funkční část Router #1 a WIFI ZONA 1, na tento router bychom chtěli napojit další router (Router #2), protože známý chce mít možnost připojení i v budově která je na okraji pozemku, a k routeru #2 by se připojila směrová anténa od J&J (http://www.czc.cz/j-j-jpa-9-p-3/64703/produkt) která by se spojila s tou samou anténou, která by byla umístěna cca 100 metrů naproti té první, druhá anténa by byla připojená k routeru #3.Z routeru #3 bychom potom už vytáhli jenom kabel a ten by se dával buďto do PC a nebo by se na něj připojil router #4, který by mohl nabízet další wifi zonu (WIFI zona 2).Chtěl bych Vás poprosit o názor na tento způsob zapojení sítě a také se zeptat zda-li nebude síť moc zatížená a nebude jí to "brutálně" zpomalovat.Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Este dopln co po tej sieti beha. Len Internet, alebo aj presun dat na nejake datove ulozisko ? (napr. uctovnictvo, sklady, video streamy, telefony a pod)Mozes to pripadne pekne rozdelit na zony a pre kazdu zonu popisat co sa kam presuva v akych objemoch, ako narocne to musi byt na latencie a pod.

Ako tak pozeram na ten obrazok novej siete, tak na to aby to aj nejako slusne fungovalo bude nutne presnejsie opisat priestor medzi antenami. Najlepsie sa to hodi odfotit z pozicie jednej anteny smerom na druhu antenu. Samozrejmostou je priamy vyhlad na anteny bez prekazok.

Možná bych před koupí antény u nás ještě zkusil nějakou čínskou Yaginu z eBaye - na tom fakt není co zprasit - pokud nemají blbou formu, do které ty tisíce kusů odlívají. Cenově to vyjde na cca 300 Kč/ks.

Síť běží v kempu, je u restaurace, ale je potřeba jí dovést až k recepci.Poběží na ní jenom internet, jde hlavně o to, aby si mohl v internetu kontrolovat e-maily, facebook atd.Přímý výhled by na sebe antény měli.https://goo.gl/maps/lM7sX

Haluzky od stromků jsou pořezaný a když fouká vítr, tak nelítají sem a tam?

Mas to navrhnute spravne. Problemom moze byt akurat to, ze my ti nemame takto od zeleneho stolu sancu povedat ako to pobezi. Profesionalne sa to meria, amatersky sa to skusa na mieste. Jedine co je mozne povedat s urcitostou je to, ze kady radiovy prepoj deli rychlost na polovicu, okrem pripadu kedy vysielanie dat bezi na inom kanali ako je prijem dat. 802.11-ka nieje ten pripad.To ako to pobezi je hodne zavisle na tom, co bude medzi antenami. Ono taky ludia, ktori sa premavaju hore, dole medzi antenami vadia celkom dost. Ak by to bol tvoj pripad, treba dat tie anteny do vysky aspon 3m.