Pocketbook Touch Lux 3 vs Kindle Paperwhite 3

Chci přítelkyni pořídit čtečku na Vánoce. Nicméně se rozhoduju mezi Kindle Paperwhite 3 a Pocketbook Touch Lux 626.Pro Pocketbook skóruje "otevřenější" systém, podpora více formátů, lokalizace do CZ. Pro Kindle skóruje lepší display, asi optimalizovanější systém, nicméně horší podpora formátů ( např .docx? ) a nutnost konverze mě docela odrazuje.Každopádně množství knih bude zřejmě větší pro Kindle než Pocketbook, jestli mám pravdu. ( Můžete mne vyvést z omylu)Nějací majitelé, kteří by mně to pomohli rozlousknout? Chtěl bych to tento týden objednat.PS: Dokáže Pocketbook v pořádku přečíst .mobi od Kindlu? Dík za rady

Odpovědi na otázku

Kindle nema jen lepsi displej, ale je také VYRAZNE SPOLEHLIVEJSI. Zadne zaseky, obcasne restarty, proste nic.Kindle nepodporuje DOCX a podobne, ale ja takove eknihy proste ulozim do TXT a dal neresim.

docx u kindlu vesele pouzivamposlu si to na 'kindlemail' z pc, amazon provede konverzi a doruci do kindlu (pres wifi zadarmo)mk

Takze nepouzivas DOCX

Vlastním 2 roky Pocketbook touch lux a je O.K. Resetovat do továrních nastavení tlačítkem, protože se kousnul, jsem ho za tu dobu musel 1x.Konvertovat každou druhou/povídku, to by se mi opravdu nechtělo.Co se vydává například na palmknihy.cz, je jak pro Kindle, tak v Epub. A jestli je na uloz.to více knih pro Kindle, nebo pro Pocketbook, to jsem opravdu nepočítal, ale odhadoval bych to ve prospěch pocketbooku. Nevyčetl jsi ten názor na zahraničních fórech? V anglickém / německém jazyce bych tomu věřil.

I když 80ppi bude asi už v ostrosti textu znát, stále nevím, zda je to natolik váhově lepší parametr než to, že nebudu muset každou knížku převádět do nějakého formátu aby se to Kindlovi líbilo. Mimo to na tom bude přítelkyně číst i asi skripta, a ty většinou bývají buď v docx nebo v Pdf (Což vím, že není na čtečku knih úplně podporovaný formát) To s tím množstvím knih jsem četl na zahraničních diskuzích, to ano. Takže pokud to dobře chápu, tak Pocketbook .mobi nepřečte?

Pocketbook .mobi přečte.

Kindle nema MOBI jako nativni format. Nativni format je AZW.

A co se týká ostrosti textu, zajdi si někam, kde mají Pocketbook vystavený - 1024 bodů na 6-ti palcový displej bohatě stačí.

Pro Kindle hovoří, pokud se nespoléháš na warezácká doupata, i možno legálního předplatného - například tituly vydavatelství Ecconomia (Respekt), Mladá fronta (E15, Computer - teda u něj si nejsem jistý), plno je toho i na Alze...http://www.zive.cz/clanky/kde-sehnat-ceske-e...