» Poradna » Web a internet

Počítač se nechce připojit k internetu..

Zdravím mám skládaný počítač a byl připojen skoro rok přes NET Tenda W311U+ WiFi-N USB adapter. Z ničeho nic přestalo připojení fungovat..Nejdřív to bylo kvůli hamachi, které jsem zakázal a zas to chvíli fungovalo, pak to zase nešlo tak jsem restartoval router a zase to chvíli šlo...A teď napotřetí už nic nepomáhá a vážně si už nevím rady.. Všude jinde wifi funguje...Adaptér zdá se, že není rozbitý, v aplikaci k té Tendě to píše, že se to pokouší připojit. Vážně si už nevím rady a přemýšlel jsem o koupi nového USB adaptérů, avšak obávám se, že to bude k ničemu.

Odpovědi na otázku

Wi-fi je určeno pro mobilní zařízení. Ostatní zařízení se připojují kabelem - je to levné, rychlé, spolehlivé a bez problémů. Není to ale pro někoho dostatečně kchůl a in....

Já mám router přes celé patro a zkrátka nemůžu to tahat tímhle stylem...a jak říkám, předtím to v klidu fungovalo, ale z ničeho nic začalo blbnout..

Presne tu istu Tendu pouzivam skoro 6 rokov a nemozem si ju vynachavalit. Za tych 6 rokov nevypadla ani jeden krat. Signal mam ale na 5+ paliciek (-40dBm).

Pokouší se připojit, ale nepřipojí, takže z DHCP serveru nedostane ani IP-adresu (zjistíš ve výpise ipconfig /all)?Na jakém kanále ti vysílá wifi-router? Pokud je to kanál 12 nebo 13, tak příčinou může být špatně nastavený region na té Tendě.

Tady je ten vypis: http://www.imgup.cz/image/LXwM Jak zjistím ten kanál, popř. jak ho změním..?

Hele, nemuze mu vadit ta diakritika v tom host name..?

Hele nemyslím si, protože to předtím fungovalo v pohodě, ale klidně to zkusím změnit..Jen nevím jak

Kanál zjistíš aplikací k tomu určenou (např. Inssider). Ovšem pouze ze zařízení u kterého připojení momentálně funguje.Kanál změníš v nastavení routeru. Musíš k němu ale být připojený kabelem - jenže toho ty se zase štítíš.....

Dobře zkusím to.Já se neštítím, tady přes notebook to pak můžu zkusit, jen asi nemám kabel no..Prostě jen se nemám jak kabelem dostat k stolnímu..

Tak Wi-Fi opravdu vysílá na kanálu 12, takže bych potřeboval asi podrobný návod jak to změnit...

Už přece víš, že se to nastavuje v routeru. Budeš potřebovat UTP kabel. Postup je popsán v manuálu k routeru. A pokud ho nemáš, snad tě napadne si ho stáhnout....

To já si dírku do stropu provrtal. Pomyšlení že bych měl PC připojené přes nespolehlivé a pomalé wi-fi bych nesnesl. Jakékoli zbytečné snížení výkonu bych nesnesl.

To já bych to měl taky radši přes drát, ale pořád bydlím u rodičů a ti mi to nedovolí..

Počkejte, teď jsem z toho nějak zmaten...Takže si mám sehnat manuál k routeru a podle něho změnit ten kanál? Chápu to dobře.

Nevím sice z čeho jsi zmaten, ale opravdu to provedeš podle manuálu....http://www.tenda.cz/sites/Upload/W311U+/W311U...

Ako inak sa to da chapat?

Spíše ti to dovolí rodiče, než pan domácí.