» Poradna » Počítačové sítě

[POČ. SÍTĚ] Co bych se měl dál učit + materiály (odkazy)?

Čauko,Jsem použitelný v Cisco IOS a mam nějaké základy v Linuxu a Windows Serveru. Chtěl bych být dobrým síťařem a proto bych chtěl znát názory, co se mam učit + indicie k tomu.Mam se učit Linux či Windows Server či obojí? Pokud obojí, co z toho dřív? Dal by mi někdo materiály, abych byl schopný umět to, co se ve firmách vyžaduje? Jsem samouk, ale bylo by fajn, kdyby mi někdo dal aspoň "osnovu" na úspěšnost při pohovoru a použitelnost ve firmě díky vědění.Co se týče Windows či Linux platformě, nevadí mi ani jedno.Díky předem těm, kdo odpoví a nebude trollit.

Odpovědi na otázku

Doporučuji nekrmit.

Nejsi použitelný, nepleť si své dojmy s pojmy, ty čauko jedno...

Nepleť se, použitelný moc nejsi, ty čauko jedno...

Cisko, Mikrotik,Linux,Windows,OSX,IOS,Android a xxx prd*elí databází. Jako samouk nepochodíš. Profíci chodí na školení kde cifra 20-60 000,- za školení není problém...vše v angličtině :)

Přesně tak.Nebýt Prvního školitele, lidstvo by se nikdy nikam nedostalo, jakožto samouk.S tou angličtinou je to fakt. Smajlík nesmajlík.

No devet remesel a desata bida.Co se tyka sitariny, tam nema u amatera samouka cenu zachazet do detailu. Staci obecny prehled a firma si te vyskoli. Stejne, ty sam ta skoleni tezko zaplatis.A jestli linux nebo windows? Na obojim vydelas prachy, jen staci najit spravnou firmu. Na nizsi urovni vydelas vic na linuxu.