» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po zapnutí se otevře BIOS, přes který se nedostanu dál

Doinstalovával jsem do Windows ovladače, ale pořád to mi to dělalo různé vylomeniny (rozlišení, výpadky zvuku...), pak jsem se někde v systémových informacích dostal k tomu, že kromě jiných věcí má procesor omezený výkon na úrovni Biosu. Je to počítač puberťáka, který potřebuje přeinstalovat systém párkrát do roka, takže jsem se tím nechtěl moc zabývat a dal jsem v Biosu defaultní konfiguraci a potvrdil. Od té doby se po zapnutí notebooku otevře Bios, jako kdybych ho normálně vyvolal klávesou. Problém je, že se nedají nakonfigurovat bootovací priority a když chci z nastavení odejít, tak se počítač restartuje a znovu skočí do Biosu. A tak stále dokola. Zkoušel jsem notebook natvrdo vypnout, ale to byl jen takový marný výkřik do ticha - zase Bios. Najde se zde nějaká dobrá duše, která by mi pomohla se zkusit dostat do Windows? :)

Odpovědi na otázku

Zkoušel si vyndat baterii aby se bios dostal do základního nastavení a nebo resetovat bios.

Nezkoušel. Jen klasickou baterii, nebo z CMOS?

z Cmos

je poskodene-zaseknute tlacidlo "Del" alebo "F2", alebo nejake ine, ktorym sa po starte vchadza do BIOS-u, a preto sa notas stale cykli, skus preverit klavesnicu, ci nie su tlacidla "zaseknute".

Klávesnice byla v pořádku. Pomohlo vyndat baterii z desky - takže se zapsalo něco špatně při ukládání nastavení. Díky!