Po zapnutí pc zazní beep code a nejde obraz.

Zdravím,před vánoci jsem pořídil novou sestavu:proc: Intel Pentium G3258,RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9,zdroj: Seasonic SS-500ET-F3 500W (ještě z předchozí sestavy),zákl. deska :GIGABYTE GA-Z97-D3H - Intel Z97,GC: Sapphire R9 270 DUAL-X 2GB GDDR5 WITH BOOST & OC.problém:Po zapnutí pc zazní beep code (1x dlouze, 3x krátce) avšak pc normálně bootuje dál i se dostane do obrazovky pro příhlášení do windowsu (používám 8.1). Problém však je, že po celou dobu nejde monitor (respektive, černá obrazovka). Na zahraničním foru jsem zjistil, že se tento beep code na mé zákl desce týká "selhání grafické karty".Pokud při zaznění beep codu vyčkám pár sekund a restartuji/vypnu pc nic se nezmění. Až při vypnutí zdroje/odpojení od elektřiny a následném zapnutí pc beep code zmizí a vše funguje, presně tak jak by mělo. Nedávno jsem zjistil, že pokud po zaznění beep codu vyndám (za chodu pc) kabel ze slotu dvi u GC a zapojím ho do intergrované GC na zákl desce, obraz okamžitě naskočí a vše funguje. Jakmile se takto dostanu do windowsu a vypnu pc a přendám kabel zpět do dvi na GC a znova pc zapnu beep code nezazní, obraz funguje. Divné však je, že zmiňovaný beep code se projevuje POUZE pokud vypnu pc přes noc a zapínám až následující den, čili po nějakých 12-18 hodinách.( nevim jestli to s tím nějak souvísí, ale rozhodně je to divné).Zajímá mě, zda jste se někdo s tímto problémem již nesetkal? Je problém v kartě, zdroji, či úplně jinde? Na zahr. foru jsem se dočetl, že problém by mohl být právě ve zdroji, který při startu pc nedodá kartě dostatečné napětí. Zdroj by měl danou pc sestavu bez problému utahnout, zátěžové testy v aida64 proběhly bez problému.Popravdě si s problémem již nevím rady, proto se obracím na Vás.díky za odpovědi.ps: ram je v pořádku, zákl deska Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Zavada GK. Bud je karta vadna, nebo spatne sedi ve slotu.Vysvetluje to, proc s integrovanou grafikou vse funguje.

Proč tu takoví lidi vůbec píšou, když si odpoví sami.