Po upgradu na 8GB RAM systém někdy plně nenabíhá

Ahoj,postupně jsem upgradoval své postarší PC, naposledy dokoupením RAMky, od té doby ale systém jednou normálně naběhne, podruhé však nikoliv, vše se tváří ok, nicméně nenačte nějakých 10 procesů, v infu o systému ukazuje, že informace o CPU/RAM nejsou k dispozici, nejde síť, spouštět aplikace, atd. Když downgraduji zpět na 4GB RAM, vše je v pořádku, kde může být chyba?Zjevně to způsobuje přidání RAM, ale jak je možné, že to jednou jde a jednou ne? Moduly jsem testoval Memtestem, jsou v pořádku, v autu se těch 8GB nastavuje na 667MHz, dále jsem všem nastavil konzervativní časování podle nejslabšího modulu 6-6-6-18-25, 2T, unganged, zkoušel zvýšit napětí jim (2,2V) i NB (1,2V), nicméně výsledkem je jen tento polovičatý stav...Za tipy moc děkuji...AMD Phenom II X4 940 @ 3,3GHz, MSI K9A2 Neo AMD 770/SB600, ZEPPELIN DDR2 8GB (4x2GB), MSI NVIDIA GeForce GTX 750 1GB, WESTERN DIGITAL Caviar SE16 320GB, SAMSUNG SH-S203D, THERMALTAKE M9, FORTRON Hexa+ 400W, Windows Vista 64bit SP2 DX11

Odpovědi na otázku

Ako dlho si testoval tie moduly ?Pamatam si na jednu zvlastnu chybu velmi obcasneho padania, ktoru tiez sposobovala RAM aj ked test ukazoval, ze je OK. No po dlhsom testovani (viac ako 2 dni) sa chyby predsa ukazali.

testoval jsem je přes noc, tzn. nějakých 8 hodin...

když ty 4GB zkombinuješ nová se starou? Funguje to..? Může bejt problém v řadiči, může bejt špatnej jeden konkrétní modul...

zkoušel jsem jen všech 8GB sand ve všech kombinacích osazení, zkusím to, co říkáš...

s Zeppelinom zvykli byť problémy. Je u nich podozrivá cena