» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po upgrade na Win10 se notebook nerozbehne

Zdravím,Měl bych pár dotazů na můj problém s nb. Asi čtvrt roku po upgrade z Win 8.1 na Win 10 mi z ničeho nic nejde zapnout pc.. Jakoze on se zapne ale dostanu se jen k načítání od asus (zapomněl bych, je to notebook od asusu, asi 2 roky starý..).. Měl jsem podezření na kleknuti harddisku, ale v servisu mi řekl že hw je ok ale pokazil to ten upgrade na win10. Zkusil jsem už asi vše co jde.. Nemám od toho žádné cdcka akorad nake cd kde je "asus repair disk"..Asi bych stim zašel ke známému aby mi to celé na tvrdo přeinstaloval, ale mám tam pár důležitých věcí do školy.. Nejde ani obnovení atd.. Za každou radu budu rád, díky.

Odpovědi na otázku

Jo ještě dodám, ano jsem idiot a žádné body obnovy a zálohy atd nikde nemám. Sem smířený s reinstalaci Windows ale pokud někdo něco víte tak moc prosím poraďte

Pokud se znamy vyzna a disk je v pohode, pak pro nej nebude zadny problem ty data vydolovat.Jak na to? Nabootovat z neceho, co podporuje NTFS. Pak uz vytahnout, co je treba a ulozit napr. na flashku.

Spusť Live CD jakéhokoli Linuxu, data z HDD v něm vytáhni a ulož mimo počítač. Pak máš dvě možnosti: Buď totální reinstalaci Windows, nebo nainstalovat Linux (a tím se 99% všech problémů zbavit).

Nebo naopak dalších 99% mít, protože tam nic nespustí. Ale nebude tam mít šmírovací W10, na to bych málem zapomněl.

Opravdu? A ty víš, jaké programy používá? PrasatkoPee

Vzhledem k tomu, že se jedná o nějakýho studenta, tak na 100% hraje hry a určitě bude používat i nějaký speciální SW do školy. Ale v klidu, já chtěl jen potrollit zlodějíčka krajkonoše, protože ten tupoun si nic jinýho nezaslouží. Ten by všude instaloval cracklý sedmičky, mazal ovladače od LAN a WIFI a cpal všude Linux.

Zajdi ke známému ať ti stáhne z webu MS instalačku na ty Win 8.1 (tedy ISO) a vypálí na DVD. Zároveň ať ti stáhne i nějaké ISO s linuxem (třeba Mint Xfce, Lubuntu apd.) nebo hbcd. Buď si to můžeš dát na další DVD nebo programem Yumi na flashku.Doma nabootuj ten linux (či hbcd) a udělej si zálohu všech potřebných dat (na externí médium). Pokud v tom Win8.1 používáš fast boot, pak disk budeš muset připojit ručně v režimu "read-only" (návody jsou na netu). Nebo si tu zálohu můžeš udělat u známého a pak ti stačí stáhnout jen tu instalačku na W8.1.

Vyřešeno... Podelal to ten upgrade na win10.. + do toho nakej vir hnusnej.. (Přísahám že stahuju max hudbu) takže soubory jdou do háje a chtělo to přeinstalovat celej OS a to zpět na původní.. Díky všem co nějak reagovali :)

W10 má sice hnusné GUI, ale podobné fatální havárie na kompatibilním hw nezaviní.Byla to bl.bost BFU:"vir"=> BFU pracuje v účtu s admin právy a ještě k tomu bez nastaveného základního zabezpečení.