Po spuštění PC běží pouze ventilátory.

Dobrý den, chci se zeptat zda by mi dokázal někdo poradit. Během bouřek co byly kamarádovi přestal fungovat počítač. Po zapnutí běží pouze ventilátory, CPU fan a ventilátor grafické karty taky, nicméně obraz nenaběhne. Připojená klávesnice(např NUMlock) a myš nesvítí. Zkoušel jsem vše posupně odpojit myš,klávesnice, HDD, RAM(1X 8GB), Grafická karta( zkoušel jsem zapojit i moji grafickou kartu, která je 100% funkční a také nepomohlo. Odpojil jsem i na 30sec CMOS baterii, také bez změny. Můžu správně odhadovat že mohla odejít základní deska(MSI 970A-G43)? Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Treba odesel jen zdroj. To je nejpravdepodobnejsi. Vyzkouset jiny vhodny zdroj.Deska teoreticky taky muze tohle zpusobit. Ale mnohem pravdepodobnejsi je ten zdroj.

Děkuji za radu, jen ještě dotaz i v případě že je zdroj vadný dokáže pohánět ty ventilátory?

Zdroj má několik napěťových větví, stačí aby chcípla jedna, třeba +5V a ventilátory se mohou vesele točit (jednou z +12V), ale PC nenaskočí.

To je normalni. Vetsina zavad zdroju nesestreli vsechny vystupni vetve.

A dokázal by jste poradit nějaký zdroj? momenálně je v PC cooler master RS 600ACAB M4, ale již není v prodeji.

Něco levného a kvalitního?https://www.czc.cz/seasonic-core-gc-500-500w... Za tu cenu skvělý zdroj. 7let záruka, 80+ Gold. Lepší než to, co tam bylo teď.Ale nejdříve je třeba zjistit, zda to je zdroj nebo deska.

To určitě ano jen mě už nenapadá jak to jinak zjistit než ten zdroj vyměnit. Bohužel žádný co bych tam mohl vyzkoušet ani já ani kamarád doma nemám.

a preto existuje co? s....s.. nic? pomozem ti... se...s Stale nic? ale notaaaaak, rozmyslaj, se.v.s Uz musis vediet.

Tak ho zkus, v nejhorším ho vrátíš do 14 dnů.

Nebo k tomu pak dokoupí rovnou i zbytek :D Přeci jen 8, možná 9 let starý PC má nárok na důchod.

To nikdo ze znamych / kolegu / kamaradu / rodiny nema zdroj, ktery by ramcove vyhovoval a bylo by mozne si ho na hodinu dve pujcit? Zvlastni.(Obzvlast kdyz na ciste testovaci ucely - tj. jestli to nastartuje - staci cokoli, co neni naprosty kram a umi to prakticky (ne podle cedule / nazvu) dat rekneme 300W.)

Kdybych si měl tipnout, čekal bych že po bouřce odešla síťová karta. Už jsem pár takových závad viděl. pokud je síťovka součástí základní desky a né ve slotu, což už je dost standard, tak pokud mám pravdu, bude to na výměnu základní desky. Nenapadá mě jak ji vyřadit aby se deska rozběhla. Ostatně, u většiny desek je síťová karta aktivní i při vypnutím počítači. Pokud jste to tak měl taky, zkuste připojit napájení a síťový kabel a uvidíte, jestli se rozsvítí linka na switchi a případně i na motherboardu, pokud má u konentoru LEDky.