» Poradna » Notebooky

Po instalaci win 7

mam lenovo b590 win 8 katastrofa, nasel sem si ovladace nahral na flesku a ze nahraju win7 pomoci cd nastavil jsem si v biosu prvni z cd pustil instalaci komplketne smazal terovej disk co mam a rozdelil podle sebe na vybranej sektor disku se 100gb prostoru sem nainstaloval. Po vyplneni nazvu pc a poslednich nastaveni nastal reset a zustava cerna obrazovka s podtrzitkem v levem hormin rohu, botovani mam uz zmeneno na disk na prvnim miste. Mimo to instalovat puvodne taky neslo a asi po 3 hodinach hledani na netu sem nasel, ze musim najet v biosu na security/secure boot a nastavit disabled abych mohl v nastaveni startup nastavit UEFI/Legacy boot na legacy only a nebo both ted presne nevim po nabehnuti instalacky a vseho jsem si rikal bude to cajk uz to pojede ae instalacka se rozjela disk sem rozdelil, ae vznikl problem s podtrzitkem a nenabehnutim systemu i se spravnym nastavenim pořadí nabíhajících věcí při startu. Boot je nastavenej dobre poradí, pak network boot taky na harddisk i kdyz to je zbytecny, a nastaveni UEFI sem pak vracel aby bylo zase security/secure boot a nastavit enabled aby to bylo jak puvodne stale nic, tk sem to zkousel mit disabled a nastavovat v UEFI/Legacy boot, na both to nic nedelalo porad blikajici podtrzitko,UEFI only zase hazelo bootovaci nabitku a sel sem akorat tak do biosu, a legacy only mi taky haze podtrzitko a takze ted uz vazne nevím co dál jinak v startup mam boot na hardisk jako prvni, pak boot mode na quick, option key display na enabled, boot device list F12 option na enabled a posledni boot order lock na disabled, vazne uz nevim nešel sem kvuli tomu ani chlastat jak sem myslel že to budu mít rychle, a ve finale u toho trávím i noc... předem díky za rady popřípadě vypíšu nějaký potřebny nastavení,ktery a jak mam nastaveny...

Odpovědi na otázku

Já ti moc nerozumím, ale jestli jsi bez Secure Boot a bez UEFI (nastavení CSM nebo Legacy) nastavení nainstaloval W7 a pak se noťas jen dokola restartuje, je to lehké:Nobootuj z DVD a vlez do příkazového řádku:bootrec /rebuildbcdbootrec /fixbootbootrec /fixmbrrestart příkazem exit a uz to nabootuje.

Co na tom nechapes? Nejak nevim jak ja se dostaat do prikazovyho radku, nabootuju a chce to po me zase celou instalaci, a do prikazovyho radku nejak nevim jak se dostat,nejak me napada pres tlacitko pod Esc ae nejde to, nebo v jake fazi to pujde? Pripdne cim vyvolam prikazovej radek?

mimo to k žádným resetování dokola nedochází ani jsem to nepsal, bootaovani je na harddisk jakoze prvnije hadr pak cederomka cd to uz nenacita ae xin7 nenabehnou a porad blika to podtrzitko klidne hodinu, zadny resetovani to po pul hodine treba nedela proste nic, musim to vypnat na tvrdo tlacitkem ten notas

Že existuje něco jako UEFI/BIOS sis už všimnul, tak buď tak laskav a vlez do toho, změň pořadí bootování tak, aby první bylo CD a dál postupuj podle návodu od Lokomotivy. Nebo k tomu pusť někoho gramotného a méně sebevědomého / arogantního.

uz se nekam dostavame nactu ci cd dostanu se do nouzaku s prikazovym radkem ae prikazovy radek nikde neni jen to chce instalovat win7, ktery kdyz vypnu tk to zacne nabihat cely znovu. Jak tedy mam vyvolat prikazovy radek prosím ?

tk sem se do toho dostal nejak pres tu instalacku pred instalovanim bylo i opravit pc a obnova tk pres tu obnovu sem se dostal na prikazovy radek kde jsem dal co rikal lokomotiva system uz nabiha ted vratim aby hadr nacital jako prvni a bude to. Takze dekuji moc za radu. Ted kdyby jste mi jen rekli co to je presne za prikazy ze pomoci nich musim rozjet nacitani systemu, nebo proc to tak je ? predem diky za info

Nechápu mínusy toto je standartní způsob jak toho dosáhnout a , že dotyčný neví jak vlézt do příkazového řádku (no spíš do dosu ,ale to je jedno) neznamená že to nefungujeosobně jsem to už několikrát dělal.Postup se dá lehce vygooglovat místo nemístné kritiky.

jako vono je pekny delat chytryho ,ae tady to je od rad ne?? zadny negativni hodnoceni sem nikomu nedelal!!!!!! zaprve pres F8 se do zadnyho nouzovyho rtezimu kde bych mohl aplikovat prikazovej radek nedostanu, prosím o radu na googlu sou veci na win 95 a poradne neco najit je na sto let, radím se tady, kdyby jsi misto chytrých řečí řekl postup nebo něco čeho se mužu chytit ušetřil by sis psaní + čtení a popřípade odpovídání na muj dotaz, stejne jak vidim ste chytří a ted budete jeste na krklý beztak

> Deaktivuj SecureBoot (SystemConfiguration).> Aktivuj UEFI Hybrid / Legacy mód.

To samé jsem měl na notebooku Lenovo B 590 a skončilo to tak,že jsem ho poslal na reklamaci na servis.Všechno bylo v biosu nastavené správně první byla cdromka a druhý byl HDD disk 500GB.