Po bouřce se nezapne LCD SAMSUNG

Zdravím, tak dnes venku zahřmělo (hodně to prásklo) a moje LCD SAMSUNG zhaslO. Zůstala svítit pouze kontrolka. Po vypnutí z proudu a opětovném zapnutí už nesvítí nic, pouze je slyšet cvakání, jak televize má tendenci se zapnout, ale ihned se opět vypne. Nic se nerozsvítí. Připojena byla na Belkin. Zajímavé je že žádnému jinému přístroji (AV receiver, satelit, DVD atd. ) se nic nestalo a fungují normálně. Vše jsem odpojil, zapojil jinam a je to pořád to samé. Tuší někdo, čím by to mohlo být ještě před tím, než to odvezu do servisu? Děkuji

Odpovědi na otázku

Vypada ze je to rozbity. Priste pouzij prepetovou ochranu

No mockrát děkuji za kvalitní diagnostiku a radu. Rozbité to je určitě a přepěťová ochrana byla, to je ten Belkin.

No jedina 100% ochrana pri burke je odpojeny kabel z el. siete

Samozrejme odpojena aj antena

A co čekáš za radu??? Prostě televize je v háji, tohle je většinou neopravitelné. Je to sice podvod, ale můžeš to zkusit na záruku. Příště budeš vědět, že proti blízkému blesku žádná přepěťová ochrana nepomůže a není jiná cesta, než před bouřkou odpojit anténu, 230V i případný LAN kabel.

a ma ta prepatova ochrana chranenie anteny?

Aby bylo přepěťová ochrana učinná musí se sní začít už v hlavním rozvaděči a ne jen přidaní krabičky před přístroj.Nejlepší je zapojení PO 1.stupně do hlavního rozvaděče, PO 2 stupně bytový, PO 3 stupně zásuvka. Dále předpoklad kvalitního hromosvodu a ochraného pospojování. Pak je šance, že ti to blesk neusmaží někde k 98% při zásahu.

A co chces jako slyset? Je KO bez si koupit novou.

Jen dodam ze servis ti nejspise oznami takovou cenu opravy ze nakup nove bude mnohem rozumnejsi reseni. Chapu ze nastve, ale nenadelas nic

Záleží je ne/máš pojištění (domácnosti)k vuli přepětí v síti. Ne-li je to v deli.

Hm, když jsem na střední bydlel doma v malým městě, tak se při bouřce vždycky pdpojovalo všechno ze sítě. A těšil jsem se na druhej den, protože se mi ozvali x známých, že jim to odpálilo kompa nebo modem :) tak bylo pár kaček z brigády vyměněny modemu nebo celého kompu. Když ti vede proud po stožárech, tak je to bohužel velký riziko. Nevím, jestli to ukaces na reklamaci

Teče tam šťáva? žárovka nebo jiný ekvivalent zkoušečky tam svítí? Po bouřce eje vyší vlhkost. Nepoznala TV, že je moc vlhko a dmita se zapnout?

Kristova noho, to jsou kraviny...

TV s integrovaným vlhkoměrem, to je hustý

Snad jediná smysluplná odpověď Pavlova - a právě ta je zesměšňovaná.

Ano, ta s detektorem vlhkosti je určitě smysluplná :)

Co bereš? Neměl bys snížit dávkování?

Používáš venkovní anténu? Po té se to mohlo dostat do TV taky a to je pak na výměnu základní desky.

A čo predpäťová ochran vydržala ? Alebo si už nemal 10€ na to aby si ju kúpil ?

Na to není co odpovědět. Nevydržel jste za bouřky hodinku bez TV a teď je na odpis. Záruka se na takové poškození nevztahuje.

Lidská práce je dražší než náhradní díly, takže plýtvání výrobky a surovinami. Pochybná ekonomie doby!

Že se to stalo při bouřce, může být jen shoda náhod. Jestli se TV jakoby snaží zapnout ale hned, nebo po chvíli se vypne a zkouší to znovu, tak toto chování má Samsung popsané v manuálu pro diagnostiku závad jako projev vadné desky t-con (dekodér pro samotný panel).

Od elektrikáře (má prodejnu elektro i dělá elektrorozvody a servis) vím, že dobrá přepěťová ochrana sice ochrání před napěťovou špičkou, ale když práskne někde do vedení blesk tak smůla. Ten výboj projde vším, i přes tu přepěťovou ochranu. Jediná ochrana je zástrčka vytažená ze zásuvky ...

No, to není tak úplně pravda. Dobře navržená přepěťová ochrana se všemi potřebnými stupni "chytí" i blesk. To že pro domácnost se nevyplatí něco takového stavět je věc druhá.(ovšem "přepěťová ochrana" do zásuvky je k ničemu i na ty napěťový špičky, pokud nejsou instalované předchozí stupně v rozvaděčích)

Prostě je po ní. Že se jiným přístrojům nic nestalo...to není až tak záhada. Tyhle "přepěťové anomálie" jsou do jisté míry nevyzpytatelné, některý přístroj může být odolnější, nebo to nemusí tolik schytat. Jinak ty přepěťové prodlužky nic moc, to může pomoct jen při nějakém malém přepětí, tohle je až poslední stupeň třístupňové přepěťové ochrany (bleskojistka na hlavním přívodu, varistory v rozvaděči a transily v každé zásuvce). Každý stupeň chytne jinou úroveň napětí, postupně od tisíců voltů (bleskojistka) po desítky V (transil - dělají se přímo přepěťové zásuvky).

Ale ani tahle pořádná, skutečná přepěťová ochrana (ne jak ty srandy Belkin, to člověk nemusí mít nic) není stoprocentní. Ale už docela slušně sníží pravděpodobnost úhynu elektroniky.

Ale aby to bylo k něčemu, chce to chránit i ostatní vstupy (anténa, ethernet).

Jo to je pravda. Prostě komplexní ochrana. Ale NIKDY to člověk nemůže pokládat za všespasitelnou 100% ochranu. Je to jen o té pravděpodobnosti, čím lepší a komplexnější ochrana, tím menší pravděpodobnost škody.

Tak tak. Ani to odpojení ze zásuvky není 100%. Přežije to sice blesk, ale pak přijde povodeň a stejně to bylo k prdu

Nebo se pose*re zdroj při zapnutí

Když se to stalo kdysi nám na baráku, tak jsem měl TV odpojenou od antény i 230V. Ovšem byl to přímý zásah do našeho hromosvodu, takže se napětí naindukovalo do telefonních drátů po domě. Odešel modem, switch a nakonec i TV připojena přes LAN. Naštěstí to bylo už přes tři přístroje, takže TV sice odešla, ale nebyly na desce stopy po výboji, tak to vzali na záruku.

ja som pripojil prepatovu ochranu na kabel, ktory mi ide od UPC, dal som ho hned na zaciatok pri vstupe do domu, tak ze mi chrani vsetko co je za. Zatial sa nic nestalo, ale kabel vedie vonkajskom cca 70m z UPC rozvadzacu, tak pre istotu.