» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po aktualizacích ve Windows 8 nefunguje zvuk

Ahoj, prosím o radu, hledám pořád na internetu, ale nemohu se k tomu dopídit. Už něco přes rok mám notebook HP Compaq CQ58 s Windows 8. Až teď o prázdniny se mi stalo, že po velké aktualizaci, při které se sama spustila aktualizace HP biosu, mi přestal fungovat zvuk. Místo "speakers" se objevilo "digitální zvuk (SPDIF)". Ukazuje se, že se zvuk přehrává, ale z notebooku nevychází žádný zvuk. Před 14 dny byla nějaká další nová aktualizace a zvuk začal fungovat, po dvou dnech už zase nešel a takhle se to střídá pořád dokola. Včera jsem nainstalovala Windows 8.1, chvíli zvuk fungoval, dnes zase ne. Už vážně nevím co s tím, prosím o pomoc. Děkuju

Odpovědi na otázku

V Ovládacích panelech si najděte Správce zařizení a zkontrolujte si, popř. aktualizujete zvukový ovladač. Možná ještě lépe nejprve navštívit službu Microsoftu Fix it http://support.microsoft.com/fixit/cs-cz kde vyberete z nabídky Problém se zvukem nebo Nepřehrává zvuk a aplikace prověří všechna nastavení, služby ap. a v 95% chybu automaticky opraví, pokud je softwarového charakteru.

Zdravím, řešil jsem podobný problém. A našel jsem řešení které pomůže.Pokud jsou ovladače aktualní a vše ukazuje že je zvuk v pořádku.1. Ovládací panely --> odinstalovat vše co se týká ovladačů zvuku.2. Správce zařízení --> odinstalovat veškerá zvuková zařízení3. Restartovat PC. Po restartu si systém zvolí vlastní ovladač od microsoftu.Pak už by mělo vše fungovat jak má. Mě to pomohlo.