» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po aktualizaci Windows 10 nejde zvuk

Aktualizoval jsem W10 na notebooku (na výroční update), kde byly už od výrobce (Dell). Aktualizace OK, ale nejde zvuk. Kontrola zvukových zařízení hlásí vše OK, analýza Dell system Detect taky nic nezjistila, aktualizace ovladače provedena s hlášením "Ovladač je aktuální" (zkusil jsem aktualizovat, ale i odinstalovat a znovu nainstalovat), nejde ani rada z webu MS přenastavit ovladač na Realtek... zvuk přesto nejde, ani repro, ani sluchátka. Na Windows Feedbacku jsem si všiml, že s tímto problémem nejsem jediný. Napadá někoho nějaké řešení?

Odpovědi na otázku

Zkus tohle jsem to videl nekde,taky v poradne. Tak už sem to vyřešil tak že jsem dal zakázat sluchátka a povolit reproduktory a najednou mi fungovali sluchátka což nějak nechápu ale hlavně že to jede :D

To jsem taky někde našel, ale nefunguje to. Je to divný, když dám testovací signál, tak grafický "teploměr" ukazuje přehrávání zvuku (repro i sluchátka), ale ven nic neleze

Dole je něco ke stazeni tohle. •Pokud žádné z výše uvedených řešení nefunguje, zkuste průvodce řešením audio problémů Možná bude schopno vyřešit Váš problém automaticky. tu cela stranka. https://www.asus.com/cz/support/faq/1015942

To jsou všechno věci, které jsem zkoušel. Ten Asus teď, diagnostiku Dell odpoledne... marně

Dnes ráno po zapnutí ntb zvuk náhle jde. Přesto, že včera i po restartech po jednotlivých pokusech to oživit zvuk nešel. Je možné, že W10 činí rozdíl mezi restartem a vypnutím/zapnutím?

Ano, Win 10 to rozlišuje, ale právě"naopak". Vypnutí je jen "částečné", pokud někdo chce opravdu vše pustit znova, je potřeba restart.

Zvláštní, že v tomto případě to zdá se fungovalo naopak: po restartech se nic nezměnilo, po vypnutí a následném ranním zapnutí vše začalo fungovat. (Leda by přes noc změnili ty ovladače ) )

Na novějších strojích s W10 je "vypnutí" defacto jen jakýsi druh hibernace.

Tak nějak, proto ve výchozím nastavení není hibernace ani dostupná - neměla by smysl, jelikož už je obsažená v tlačítku "Vypnout". Nicméně já to na SSD vypínám, podle mě to nemá cenu a jsem radši za opravdu čistý systém, když už ho vypínám.

Hibernácia nie je v defaultnom nastavení na žiadnom Windowse

Po vypnutí a zapnutí zvuk znovu funguje :D

Ahoj mě se to taky stalo vubec si nevym rady. Zkoušela jsem realtek ale nic nejde mi to a pořád a pořád má někdo radu. Pomalu si začínám myslet že to byl tah od Windows první dál 10 zdarma a pak do bude tak že si ho nakonec Budem muset koupit. Fakt už nevím co dělat . Dík za radu . Uz mě to štve 😭😭😭😭😭😭😭😞😟😭😧😦😢

Jak jsem uvedl už výše, pomohlo mi počítač vypnout a zapnout (tedy NE restartovat). Po dalších 1-2 průběžných aktualizacích totéž - vypnout/zapnout a zvuk normálně šel, ale od té doby další dvě aktualizace proběhly OK a zvuk už běží pořád. (Což nemusí nic znamenat, mohly se aktualizovat části W10, které nemají se zvukem nic společného.)

Nic nekupuj,jsou to vyhozené peníze! Koupil jsem a stejně zvuk nejde. Píše mi to že je problém s ovladači a Win je nastaven aby žádné ovladače nestahoval!Mám nový nepoužitelný Mini PC s koupenými W10 a nic nepomáhá!!Hromada peněz fuč a asi na dlouho jestli to někdy ještě rozjedu(zvuk).

Ja mám legálny Win10 Home Edition Skúšam tento problém opraviť už asi mesiac, a stále nič.Som si istý že to bude špinavý ťah zo strany Billa.

nefungoval mi zvuk tak jsem udelal nastavení tam se udelal upravit zvuk zakazal reproduktory udelal jsem poradce ten to opravil restartoval jsem to a fungovalo 100%

Řešení které fungovalo u mě: Správce zařízení -> řadiče zvuku, videa a her -> https://www.drivereasy.com/knowledge/how-to-fix-idt-...

Díky za radu, "Solution 1: Reinstall the Driver" z uvedené stránky zabral, za minutu mám problém vyřešen.Díky!

Nevim jestli to nekomu pomuze ale po padu win10 a nabehnuti mi sel slabe zvuk jen ze sluchatel repraky byli mrtve vse ve win ok ovladace hlasitost atd.... pak stacilo dat na reprak dole u hodin odstranit potize preskocit hlasku s tim ze muzou byt nastaveny efekty a ejhle vyhodilo to hlasku ze nebylo nacteno zarizeni pro zvuk i kdyz se tak tvarilo stacil reset a uz to funguje

Taktiež mi to spravilo po aktualizácií, pomohlo stiahnutie a inštalácia, v mojom prípade HP ProBook, ovládača zvuku.

Zkousel jsem vsecko mozne, zakazat aktualizace a pak obnoveni az jsem na jednom foru nasel nasledujici reseni, ktere pomohlo a behem minuty mi zvuk zase jel:Problém po WINupdate se zvukem není v ovladači zvukovky, ale v paměti.Spusť příkazový řádek a napiš msconfig. Vyber záložku "Spuštění počítače", následně "Upřesnit možnosti" a zatrhni volbu "Maximum paměti" a nastav maximální hodnotu RAM. Potvrď vše tlačítkem OK a restartuj NB. Pak Ti zvuk pojede i s posledními aktualizacemi. Nejen mě to funguje... ) Pěkný den

mě to taky pomohlo dík moooc

Tak jsem měla stejný problém a stačilo mi si vyhledat složku - spravovat zvuková zařízení a tam pak kliknout pravým tlačítkem na reproduktor a nastavit ho jako výchozí zařízení a restartovat a pak všechno šlapalo jak má. Tak snad vám to také pomůže

Super, děkuju, vysvobodila jsi mě, už to jede, ani jsem to nemusela restartovat

Já měl ůplně stejný problém tak jsem šel do nastavení zvuku a změnil kvalitu zvuku na nejmenší a pak zpátky co jsem měl já a šlapalo to :D.

https://driverpack.io/cs/ po instalaci funguje

Perfektní, funguje mi zvuk. Moc díky

Nejde zvuk

Stejný problém po poslední aktualizaci na stolním PC. V nastavení zvuku byl ztlumen zvuk pro zadní výstupy. Nevím, jestli aktualizaci dělal troll, nebo někdo kdo nepřemýšlí, ale zaručeně to byl megakokot... 20 minut jsem se s tím jebal, nemluvě o tom, že samotná aktualizace trvala snad 40 minut. Prostě trotli z Windowsů.

zdravim repračky hraji ale basak ne :D nevite nekdo proč Aktualizoval jsem W10 mam Asus

Mě taky nešel zvuk na HP PC po aktualizaci ve windows 10 a ukazovalo to, že nebylo nainstalované žádné zařízení, tak jsem to vyřešil tak, že jsem najel myší na windows okno a pravým tlačítkem myši jsem zobrazil nabídku a v ní vybral-správce zařízení-dále jsem dal řadiče zvuku videa a her a aktualizoval jsem to, -toto může pomoci, ale znovu se problém objevil později a a problém jsem nemohl dlouho vyřešit až jsem si koupil usb zvukovou kartu. Vím že hodně lidí s tím má problémy, možná to je tím, že nové windows 10 nepodporují HP zvukovou kartu, to bude asi ten problém.

Problémy se zvukem může vyřešit tvrdé nastavení kvality audia na 16 bitů (CD kvalita), viz: https://www.svethardware.cz/aktualizovane-windows-10-...

Nic nepomáhá.Návody na stránkách mikrošrotu jsou k ničemu.Jediné, co mi pomohlo, byl návrat k předchozí verzi Windows 10, ve které zvuk funguje. (Tam v minulosti také nešel, ale podařilo se mi chybu mikrošrotu opravit dle návodu na nějaké non-mikrošrot stránce.)Obecně radím, pokud systém funguje a není to skutečně nevyhnutelné, mikrošrotí aktualizace zela odmítat, ještě se mi nestalo, že by po „aktualizaci“ vše fungovalo!!!A to „jedu“ od Win 7. Aktualizace Win 10, provedená 2021/03, není plně funkční! Nejde zvuk. Různé návody, ani z non-mikroštot stránek, nepomohly. Pomohl jen a pouze návrat k předchozímu buildu.Mikrošrot na svých stránkách neradí nic, na dotazy již „klasicky“ dlouhodobě nereaguje – již mám jiné dotazy bez odpovědi i rok staré.Tedy resumé:1) Návrat k předchozí funkční verzi.2) Před bláhovým pokusem o „aktualizaci“ nejprve prohledat web, co na ni říkají ti, které už vypekla v mikrošrotu zanedbanými neotestovanými zásahy…

dlhodobý užívateľ odkázaný sám na seba: absolútne súhlasím s posledným príspevkom, ktorý je dobrým a dôstojným záverom celej diskusie.