» Poradna » Notebooky

Plechová krytka HDD v notebooku

potřebuji dát do druhé pozice v NTB 2,5 HDD, ale plechová krytka, do které se disk dá, a která se 2 šroubky přišroubuje k NTB, je k dispozici jen pro 1. pozici HDD - kde je systemový SSD. Pátrám po netu, ale v eshopech nevidím, že by ji někde prodávali, dá se někde koupit ?

Odpovědi na otázku

Vetsinou podobne veci kupuji pres Ebay, ale hlavne zalezi na presnem typu nokebooku, kazdy model pouziva jine krytky.

Hledáš špatně, oslov prodejce značky nebo servis, určitě to seženou.

Přesně, toto prodávají skrz servis, ovšem připrav se na cenu jak od NASA.

A to ji tam musíš mít? Nestačí po vložení disku ho "zajistit" nějakou vložkou( guma, tvrdý molitan, něco jako je těsnění na okna nebo dveře)? Pokud máš tu plastovou krytku.

Jenže nejde jen o mechanické upevnění, ale taky o odvod tepla z HDD.

copak teplo, ten disk bude jen datový, ale asi bych se bál, aby tam pořádně držel a při přenášení NTB se neuvolnil.Ale stejně je divné, že NTB, připravený pro 2. disk tam tu krytku už nemá ...

Většinou jsem řešil nejlevněji - dovrtáním druhého otvoru na rozteč již existujícího otvoru a přišroubování druhého HDD. Nikdy problém i s odvodem tepla, disk se držel mezi 40 až 50 stupni jako běžně v laptopech.