» Poradna » Ostatní

"Placené cesty" - navigace

Dobrý den. Prosím vás, co znamená, když mi aplikace Here drive pro Windows phone, tedy navigace, nabízí k dispozici trasu spolu s placenými cestami? Mám na výběr vybrat si cestu 3 hodiny - zaškrtnuty dálnice v aplikaci, nebo 2 hodiny - zaškrtnuty dálnice + placené cesty. Mám v plánu jet s dálniční známkou. Mohu přes tyto placené cesty jet? A co k tomu potřebuji? Vůbec tomu nerozumím. Děkuji!

Odpovědi na otázku

Nejen dálnice jsou placené. U nás sice mýto na silnicích 1.třídy platí jen náklaďáky (a autobusy), ale pro navigaci to jsou prostě placené cesty (úředně zpoplatněné úseky). A naopak jsou i dálniční úseky, kde se mýto neplatí. Takže nastavení dálnice tě povede po dálnici jen tam, kde jsou úseky bez dálničních známek, dálnice + placené cesty tě u nás povede bez omezení. Nic víc než dálniční známku nepotřebuješ.

nepíšeš jakého státu se to týká tak budu předpokládat, že ČR jinde to může být jinak!dálnice je jak placená tak neplacená a někdo chce jet jenom po neplacené a někdo ani po neplacené proto je to rozdělené takto

Pokud se bavíme o ČR a ty máš osobní auto s platnou dálniční známkou, můžeš jet kdekoliv a už nic dalšího neplatíš. Po placené dálnici, po neplacené dálnici, stejně jako po placené silnici i neplacené silnici.

Děkuji vám všem za pomoc. Už tomu rozumím. Platilo to pro ČR. Děkuji! ;)