» Poradna » Počítačové sítě

Ping skáče

Dobrý den, Mám problém ohledně internetu, skáče mi ping ve hrách na discordu no prostě kde potřebuju malý a konstatní ping tak tam není. Mám třeba ping 30 a 0% packet loss a potmo to skočí na ping 111 a 12% packet loss. Je na to nějaké řešení ? Jedu na kabel, mám UPC.

Odpovědi na otázku

Spousťte si ping na nějaký cíl nesouvisející se hrou. Ideálně na nějaké zařízení v síti poskytovatele, třeba jeho DNS server. V dalším okně na svoji gateway, V dalším okně na seznam.cz nebo něco podobného. Pokud budou skákat všechny stejně, je problém mezi počítačem a routerem, pokud bude skákat vše krom vlastní gateway (router) je nejspíš problém s linkou k poskytovateli, možná včteně routeru. Pokud bude skákat jen seznam a herní server, bude asi problém s traffic shapingem, možná přímo s narážením na max koupenou rychlost. Pokud bude skákat jen herní server a jinak všechno v pohodě, může být problém s peeringovým uzlem mezi UPC a něčím kde je herní server.Není to asi úplně správně, ale zhruba se dá na takovou přibližnou lokalizaci problému spolehnout. Možná by stálo za to, pustit si okno s klasickým ICMP pingem i na ten herní server, aby bylo něco srovnatelného, protože kdo ví čím si to samotná hra testuje.

Měli jsme se sousedem před lety stejný problém. CSko, tanky, lodě, ... vše totálně nehratelné díky peekům pingu i přes 1000 ms. Problém byl na straně providera (tehdy A-net), který se zákazníkem nechtěl nic řešit. Tak jsme změnili providera a od té doby pokoj.

U UPC se tohle nestava uplne casto, ale muze jit o zavadu linky.Pokud neni PC k routeru pripojeno dratem, muze jit o problem Vasi wifi. Pokud je linka zacpana jinym provozem (zejmena u uploadu to hrozi dost casto), nemusi jit ani o zavadu.Takze: Pripojit PC dratem, vypnout jakykoli jiny provoz na lince, otestovat linku pingem - na vychozi branu, nekam "jinam do internetu (seznam.cz?), pripadne primo na konkretni herni server. Pouziva se na to ping s parametry -t -l 1200 (protoze vychozimi 32B pakety zjistite prd).

Ach jo proč si nepřečteš dotaz, dotyčný je připojen kabelem.stačilo napsat 2 řádky a ne 8 :).

A proc mi to pises, kdyz to na veci vubec nic nemeni? A dalsi vec je, ze podle popisu neni vubec jiste, co je tim kabelem pripojeno (router, PC?).Staci napsat presne tolik radku, aby to tazateli pomohlo. Tys takovy nenapsal ani jeden.