» Poradna » Ostatní

PHP

Dobrý den, chtěl bych se zeptat o radu s tímto PHP kódem. Vždy když to vložím na stránku napíše to že unexpexted "{" na řádku, který samozřejmě označím, aby nebylo težky hledat. Fakt už nevím co s tím. Díky <?php $cislice=array("nula","jedna","dva","tři","čtyři","pět","šest","sedm","osm","devět",); $cislo=rand(0,9); $i=$cislice[$cislo]; if(isset($_POST['submit'])){ $zprava=""; if(strlen(trim($_POST['nick']))>0) { $nick = $_POST['nick']; }else{ $zprava.="Nevyplnil jste pole nick <br />"; } if(strlen(trim($_POST['text_prispevku']))>0) { $text = htmlspecialchars($_post['text_prispevku']); }else{ $zprava.="Nevyplnili jste pole text <br />"; } if(md5($_POST['potvrzeni'])!=$_POST['hidden']){ $zprava.="Špatně opsaná číslice <br />"; } if(strlen($zprava)>0) { echo $zprava; }else{ $sql="INSERT INTO dba_shoutbox (nick, datum,text_prispevku,ip_adresa VALUES ('$nick,NOW(),'$text','$_SERVER[REMOTE_ADDR]')"; ----->if($vysledek=mysql_query("$sql"){<----- echo "<br /> Záznam byl přidán"; }else{ echo mysql_error(); } } } if(isset ($_GET['mode'])){ ?>

Odpovědi na otázku

Chybí ti tam jednou zavřít kulatou závorku co začíná za If.

Proc nepouzivate treba http://pastebin.com/ a sem nevkladate odkaz? Toto cist je fakt des

U posledního if chybí }. A nepříjde mi zrovna rozumné takhle vkládat data do databáze.https://cs.wikipedia.org/wiki/SQL_injection

A druhá věc je, že používat mysql je už trochu problematické, neboť nové PHP ho již nemá implementované. Stačí si přečíst to co je v červeném rámečku http://php.net/manual/en/function.mysql-...