» Poradna » Web a internet

PHP maily

Zdravím, potřebuji poradit, jak mám u tohoto php skriptu nastavit aby je mi posílal v UTF-8<?php$EmailTo = "info@jg.com";$Subject = "Nový email ze stránky ";$errorMSG = "";$name = $email = $phone = $message = null;// NAMEif (empty($_POST["name"])) { $errorMSG = "Full name is required ";} else { $name = $_POST["name"];}// EMAILif (empty($_POST["email"])) { $errorMSG .= "Email is required ";} else { $email = $_POST["email"];}// PHONEif (empty($_POST["phone"])) { $errorMSG .= "Phone is required ";} else { $phone = $_POST["phone"];}// PHONEif (empty($_POST["subject"])) { $errorMSG .= "Subject is required ";} else { $Subject = $_POST["subject"];}// MESSAGEif (empty($_POST["message"])) { $errorMSG .= "Message is required ";} else { $message = $_POST["message"];}// prepare email body text$Body .= "Celé jméno: ";$Body .= $name;$Body .= "\n";$Body .= "Email: ";$Body .= $email;$Body .= "\n";$Body .= "Telefon: ";$Body .= $phone;$Body .= "\n";$Body .= "Zpráva: ";$Body .= $message;$Body .= "\n";// send emailif($name && $email && $phone && $message){ $success Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

No podle manuálu má funkce mail jako jeden z parametrů headery. Takže by možná stačilo použít klasický HTML header pro kódování:"Content-Type: text/html; charset=UTF-8"http://php.net/manual/en/function.mail.phpA nemá php přímo funkci, která zkonvertuje string do utf-8?http://php.net/manual/en/function.iconv.php

Doporucuji radeji pouzivat knihovnu https://github.com/PHPMailer/PHPMaileruz napr kvuli posilani HTML emailu, priloh, atdJinak je potreba predat 4. parametr mail funkce a poslat hlavicky s content-type"MIME-Version: 1.0\nContent-Type: text/plain; charset=utf-8\nContent-Transfer-Encoding: 8bit" zaroven je jeste potreba zvlast zakodovat predmet"=?utf-8?B?".base64_encode($predmet)."?="