» Poradna » Web a internet

Phishing?

Přihlásila-li bych se do fake loterie, jakože ta, která rozdává zdarma Iphone 7 a zadala své PSČ a jméno. Hrozí mi nějaká rizika?, souhlasila-li jsem se smluvními podmínkami a ani si je nepřečetla?

Odpovědi na otázku

Víme prd, pokud nevíme smluvní podmínky či o jakou loterii se jedná.

treba zneuziti osobnich udaju, takovehle loterie jsou v 99% podvod a jednoducha snaha ziskat udaje a podone veci

A proč by člověk dělal takovou blbost?

Vacsina populacie zemegule su blbci, takze takymto podvodnikom sa dobre dari :)

Používej raději termín "naivní".Je to totéž, ale zní to lépe.

Vdaka za tip :)

Vykasli se na tyhle politicke korektnosti - cikanovi uz se neda rict, ze je cikan, blbci, ze je blbec, ...

Pobavilo, suhlasim s tebou. Nova doba no.

nedovedu si moc představit, jak by poteciální útočník zneužil jmého a PSČpokud by tam byla celá adresa, pak třeba darujhovno.cz nebo tak něconad idiocií jako důvěra, že dostanu iPhone zdarma, však zůstává rozum stát

Jmeno a PSC a dokonce i rodne cislo se da u spousty lidi zjistit uplne snadno, k cemu delat nejakou pofiderni loterii (jestlipak ma povoleni MF)...

Co když uzavře smlouvu/objednávku o dodání nějaké drahé kraviny a pak se bude divit, že z toho nejde vycouvat bez jistého úsilí, případně zaplacení nějakého penále? Zvláště když mluví o odsouhlasení nějakých pofidérních podmínek bez jejich čtení.Na to nemusí být podpis - eshopy už dneska mají možnost sankce pro zákazníky, co si objednané zboží nevyzvednou a objednávka stačí potvrdit přes web.

To bys prostě byla blbá. Co víc k tomu říct? iPhone ti zadarmo nikdo nedá a ty tzv. loterie na FB za sdílení a podobně jsou jedna vedle druhé podvod. Jen naprostý pitomec by něčemu takovému svěřoval jakékoliv údaje...