» Poradna » Programy

PDF soubor pouze ke čtení

Dobrý den, prosím o radu s PDF soubory. Konkrétně jde o interaktivní pdfko, které když upravím a následně chci uložit (přepsat staré) v Adobe Readeru, tak vyskočí hláška: "Soubor může být pouze ke čtení nebo ho může mít otevřený jiný uživatel. Uložte prosím dokument s jiným názvem nebo do jiné složky." Podle mne však není jen ke čtení a jiný uživatel ho otevřený také nemá. Děkuji za každou pomoc.

Odpovědi na otázku

Možná jsi to zkoušel a mlátím prázdnou slámu, ale zkus na něj kliknout pravým tlačítkem a vyber položku VLASTNOSTI a podívej se dolů na atributy, jestli není nastavený "Jen pro čtení". Pokud je to OK, pak bych se vrtal už jen v settingu Acrobatu, ale Bůh ví, kde...

Jen pro čtení to není, to bylo první co mě napadlo.. Fakt nevím je to hrozně otravné a přeinstalovávat systém kvůli takové "blbosti" se mi fakt nechce. Ale díky za odpoveď.

Advanced PDF Password Recovery

Sorry - SysTools PDF Unlocker !

Podivej se do Spravce uloh, jestli ti tam nejede nahodu vice Acrobat procesu...kdyz, tak je odstrel. Nekdy to zustava viset.

Na pozadí nějaké Adobe byli, vypnul jsem je, ale problém stále trvá. I tak díky.

A to je takvý problém si ho uložit pod jiným názvem a pak již pracovat jen s tím novým?

No, to mi připadá jako cesta správným směrem. Jen nechápu ten tón v té radě. Mě připadá, že hodně lidí tady za radu musí prostě přihodit jízlivou poznámku, aby ukázali, jak moc jsou lepší. Kdybys to tam nenapsal, smeknul bych klobouk a řekl, že je to skvělý nápad. Takhle přemýšlím o tom, co to tam na druhé straně sedí za aroganta, byť s dobrým nápadem.

Asi bych měl objasnit, že se jedná o počítač v kanceláři, kde se takových souborů můžou ukládat i desítky denně...

Hmm, takhle se čas od času "kousnou" soubory v excelu a jiné na Windows síti, stává se to, když někomu dotyčný program s otevřeným souborem "spadne", tedy, když se ne úplně korektně uzavře. Nejjednodušší řešení vždy bylo uložit to jako kopii, původní smazat a kopii přejmenovat zpátky. Možná někdo poradí lepší řešení.

Asi až nyní vás chápu. Je to prostě dokument, kam zapisuje víc uživatelů najednou a pokud se v něm náhodou vrtá někdo jiný, tak vám to prostě nejde uložit? Tedy z mého pohledu je to normální... Měla by to být ochrana proti náhodnému přepsání práce toho druhého. Ale tohle řeší Google dokumenty. Je tam vždy rozdílová aktualizace atp.

Kéž by to bylo tak jednoduché bohužel po každém uložení chce nový název

"-"!Otázka je zcela legitimní a ten "tón" tam jaksi nezaznamenávám! Navíc podotknu, že pracovní problémy s výpočetní technikou se řeší podle interních předpisů firmy, což obvykle znamená kontaktovat příslušné oddělení, nikoliv obecnou IT poradnu.

Martine, jestli to bylo myšleno na mne, tak jsi vůl. A přemýšlet o arogantech můžeš v klidu dál, v tom ti nebráním.

On tam nesedí arogant a ty si chytrolín vlezlý

Zrovna jsem se chtel zeptat, v cem to vytvaris....chci uložit (přepsat staré) v Adobe Readeru.. (opravdu v Readeru)..?

Ano, je to Reader. Upravuje se interaktivní PDFko - tabulky do kterých se zapisuje.

Nema nahodou nekdo zapnute nahledy..?Do you have Windows Explorer open, showing the folder with the file? If so, is Preview enabled? Lots of people have trouble with that causing file locks.

SysTools PDF Unlocker

To s tim nema nic spolecneho.On ty PDF nema blokovane pro editaci, tisk a pod.