» Poradna » Ostatní

PC zamrzne v Biosu po startu nebo v provozu po 10min-X hod.

Zdravim,jelikoz uz si nevim rady rad bych pozadal o vasi pomoc..PC mi zacal zniceho nic zamrzat stylem zasek obrazu nejde mys ani klavesnice a zvuk se taky sekne...zadna chyba se nikde neprojevuje a pomaha jen tvrdej reset ... zamrzne jak po startu kdyz najedu do UEFI BIOSU treba po 2 minutach nebo vubec a tez za normal provozu treba po 10min nebo za par hodin ... rekl bych ze to dela kdyz se nejaky conponent zatizi protoze kdyz to necham volne otevru jen browser a pustim film tak neni problem aby bezel 5h v kuse ale kdyz zacnu vic neco delat je zle... mam 3 disky po testu jsem jeden odpojil hlasil chybu... naformatoval zbyle dva a znova nainstaloval win7 64bit ... chyba je stala a o dost casteji ... odpojil jsem i druhej disk a win nainstaloval na posledni a chyba pretrvava ale mene jak jsem psal od minut po hodiny ....testnul jsem operacni pamet RAM a bez chyb Test HDD na dvou ze 3 zadny problem GPU normal 20° podle tweaks zadny problen procak teplota 30° i pri velke zatezi ... UEFI treba hlasi chybu na startu kdyz je problem s ventilatorem nejakym a plno dalsich veci hlasi ale ted problem nema zadny Podrobnosti:K dobremu chlazeni+ bez prasnost mi vypomaha bedna Republic of gamers SilverStone Motherboard- Asus maximus HERO VI display ukazuje stala teplota 30°Graficka karta- ASUS GTX660 Procesor - Intel i5 4670 RAM- 2 x 4G HyperX Beast Zdroj- Tagan 900w nezkousel jsem ho jeste v Turbo rezimu kdyby byl spatny mel by pridat na vykon a udrzet to ...HDD jsou low 2TB,650G,250G -10k otacek 20K zapnuti+ ale to by byla sakra nahoda kdyby byli vsechny tri spatny zniceho nic ...

Odpovědi na otázku

Napríklad vadná ZD, RAM, zdroj....Prípadne, či nemáš moc zmačkaný prštekom "power button".Live distro Ubuntu z cd/usb a potom mašina smer smetište, za domom.

Jsem moc rad ze chytry lidi s chytrymi odpovedmi jeste nevymreli...

Pokud máš ty HyperX Beast paměti nastaveny v režimu XMP, tak je přepni do JEDEC a vyzkoušej, jestli to zamrzání přestane.

Pameti nebyli v XMP kdyz zacal tenhle problem ..prepnul jsem je a problem pretrvava ...je mi divne ze to udelal pc jednou nazactku tydne a pak dalsi den nic a nasledujici dny uz to pri zatezi vetsi delalo furt.. jeste zkusim aktualizovat UEFI bios ... a pak zkusim udelat testy znova na komponenty z jineho disku cd ... pres linux uvidim jestli se konecne k necemu dohrabu ... zlate kdyz pc nejde vubec chyba se hleda daleko lepe nez takovedle blbosti

Slušná sestava, kromě zdroje a VGA. Obojí = šmejdy.Chybí ovšem systémový SSD (nebo jsi ho neuvedl).Nesdělil jsi teploty chipsetu, kaskády ani VRAM.Co s tím?1) Rozlož hw sestavu na pracovní stůl -> antistatickou podložku.2) Vyčisti hw stlačeným vzduchem, pokud je hodně zaprášený.3) Vytvoř a spusť základní sestavu:MB + CPU + chladič + zdroj.Pípá MB?NE:vadný MB;ANO:vlož RAM a testuj přes noc (např. Memtest).V pořádku?NE:Vyměň RAM.ANO, test RAM nenašel žádné chyby:zapoj VGA, spusť zátěžové testy GPU i CPU se sledováním teplot chipsetu, GPU a VRAM.V pořádku?NE, test havaruje:vyměň tu parodii na VGA.ANO, zátěžové testy CPU i GPU bez chyby:vyměň zdroj.

Dik za radu... zitra se do toho pustim jinak cisteni stlacenym vzduchem uz jsem udelal a nic takze to rozeberu a uvidime co stoho vyleze... teploty dodam ale dnes uz se na pc nedostanu..SSD neni uveden nejak jsem to neresil driv a nedavno jsem 500Gb kupoval do druhe sestavy nic levneho ... pristi pujde sem :D + boost ..... Odpoved na dalsi komentar: je tam chyba a neopravoval jsem to pri zatezi jsem tam teplotu nedopsal .... A chlazeni cpu je Deepcool Ice warrior popripade odkaz http://www.deepcool.com/product/cpucooler/2013-12... Chci se zeptat mimo tema za co by jsi vymenil zdroj a tu parodii na VGA ?

Pokud zatuhne hned při startu, nebo v BIOSu, tak to není odvislé od zátěže. Teplota CPU 30 st. Celsia v plné zátěži je nesmysl. Soustřeď se na to, co je v celém PC největší vykopávka. ☺

Rekl bych ze nejvetsi vykopavka je skoro vse uz

No tak jsem projel veskere kontakty proste veskere blbosti ocistil ze 4 disku na win10 se delali znova testy bechm.. na grafarnu prosel v poradku zahreje se ale ne zas az moc .... na Operacni pamet to bezelo dost dlouho testy a nic ...kamarad zkousel zmerit zdroj jestli kolisa a nic ... zadna chyba jen BiOS UEFI bylo fakt zastarale nooo vykaslal jsem se na to 014 posledni :D takze jsem tam dal 016 a uvidime kazdopadne za celou dobu testovani ani jedno zamrznuti tak to nechapu ..

> BIOS se má flešnout pouze tehdy pokud přináší něco co je právě třeba, pokud ne je to tovární zásah a neměl by se dělat zbytečně. Viz přiložený dokument změn.> Někdy je třeba provést flešnutí, protože začne po dlouhé době zlobit, není to nic nového pod sluncem.

Stejný problém mi vyřešilo vyčištění zdroje, lopatky ventilátoru a lamely chladiče.

Pokial si nevies rady, tak princip testovania hardware je taky, ze sa testuje s co najmensim poctom sucasti, ktore este vedu k funcnemu celku.To, ze to mozes mat chybne poskladane je ina vec.

No veskere komponenty jsou jak nove .... nevim jestli pomohlo generalka cisteni nebo flashnuti Biosu...je pravda ze od me verze bylo dalsich 5 verzi nahoru takze je to dost mozne ... kazdopadne jedu ted na ctvrty disk a zatim zadny problem uvidime v prubehu par dnu... co se tyce ventilatoru tak stema kdyby byl problem UEFI je hned pri spusteni hlasi jako zavada ... coz me pripomina ze ventilator na chladici cpu mel minimum 650 a po erroru jsem ho snizil na 350 protoze se necetlo s neaktivitou ... ted jsem ho vypnul uplne aby se nemeril... urcite je to nejaka blbost jako vzdycky :D ale sakra blbe se to hleda mam proste radsi kdyz jde a nebo nejde vubec zapnout

"zamrzat stylem zasek obrazu nejde mys ani klavesnice" trochu mi to uniklo, ještě ti povím, kdy se tohle dělo mě - grafika a hned dvakrát, zkus tam dát jinou! Klidně to nech běhat i na integrovanou. Karty byly pochopitelně na odpis.