» Poradna » Notebooky

PC zamrzá

Zdravím koupil jsem si notebook Acer Aspire V7 571G bez OS nainstaloval jsem na něj win7 ultimate 64x a občas se mi stane, že při sledování videí na internetu mi zamrzne chrome, který když vypnu tak už nezapnu jelikož na pozadí běží stále 2-3 procesy chromu, které nejdou vypnout a po chvíli zamrzne celý notebook a musím ho vypnout podržením startovacího tlačítka déle jak 5s. nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Nabořený systém. Legal??

Ve Windows 7 Ultimate běží mnohem více procesů na pozadí a společně s chromem je klidně možné, že Vám vytíží všechnu RAM a poté chrome začne swapovat do doby, dokud neuvolní dostatečné množství RAM.Také zkontrolujte teploty a hlavně legálnost systému. Některé pre-activate verze skrývají i překvapení v podobě virů nebo mallwarů, ale to zde samozřejmě nehodláme řešit.

Systém sice legální nemám, ale stejný mám na stolním PC a takovéto problémy mi to nedělá.

Dodávám, že teplota grafické karty se drží na 42-45 stupních, ale když začnu hrát hry jako je watch dogs apod. tak stoupne i na 85 stupňů. Ale tento problém se mi stává pouze když se přes chrome dívám na videa.

Kolik je tam RAM? Při 64tkách a chrome počítám, ..by to chtělo mít tak 6Gb ram(chrome je čím dál víc nenažránek).

Mám tam 8GB

Koukni do nastavení Chromu - rozšířená nastavení - systém - je tam asi zaškrtnuto "Po ukončení prohlížeče nechat aplikace na pozadí spuštěné" - zruš a vyzkoušej, zda to dál dělá.

Děkuji zkusím to a snad to pomůže :)