» Poradna » Ostatní

PC Upgrade?

Dobrý den,potřebuji se zeptat ohledně grafik.Mohl bych na tuto desku dát i třeba Redeona HD 6-ti tisícovku,nebo v případě NVIDIA Geforce GTX 650 Ti alespoň??Zákl. Deska: Asus P5N E-SLIhttps://www.czc.cz/asus-p5n-e-sli-nforce-650... Původní graf. Karta: NVIDIA Geforce 8600 GTS 512MB¨Předem děkují za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

Můžeš tam dát jakoukoliv PCIe 16x grafiku, která je na trhu. Klidně i GTX 1080 nebo dokonce Titan X.Smysl ale mají jen některé a záleží hlavně na tvém CPU a na zdroji. Ale pokud máš slušný zdroj a 4jádro na 3GHz+, tak můžeš koukat i grafikách s výkonem okolo GTX 660 / HD 7850.

No, do toho bych moc nešel jakože ,,Jakoukoliv'' protože se může něco pokazit a počítač mi může dojet což nechcu :/

A co kdybys místo polemizování napsal, jaký máš CPU a přesný typ zdroje?

původní CPU: Pentium 4 531 (3.0GHz) - budu měnit na Quad Core Q8400GPU: Nvidia Geforce 8600 GTS 512MbRAM: 2GB budu měnit na asi 6 gbOS: Windows 7 - přeinstaluji na Win 10 (možna)

A copak ten zdroj? Otevři PC a vyfoť štítek.

štítek od zdroje: http://i64.tinypic.com/20pvf46.jpg

1) Teď vás nechci nějak strašit, ale ten zdroj..... no řekněme, že odpovídá stáří, a pro jistotu bych ho žravější grafikou netrápil. Má psáno, že by měl zvládnout 300W. Procesor 90W, grafika cca 110 (GTX 650ti), to máme 200+ disk atd. Řekněme, že spotřeba bude cca 220-250W (v zátěži), což zdroj zatíží celkem dost a vzhledem ke stáří těžko říci co to udělá. Třeba nic, a třeba prsk.2) Nevím jak chcete nacpat Q8400 do této desky. Nikde jsem si nevšiml podpory tohoto procesoru:https://www.asus.com/Motherboards/P5NE_SLI/Hel... Pokud jste ovšem nemyslel staré E8400. To je ale pouze dvoujádro bez HT.Není už čas se smířit s tím, že je to muzejní kousek a dopřát mu odpočinek? Vzhledem ke stáří nejde říci ani dne ani hodiny, kdy se něco po.. Životnost těchto věcí je omezená, odchází kondenzátory, atd... Pak to hází chyby nebo to umře rovnou celé.

Vzhledem k tomu, ze puvodni grafika zere kolem 70W, tak tady bych moc neriskoval, kazdy watt muze byt znat.

Obecně vzato Asus P5N SLI má hodně omezené možnosti upgradu.Čipset oficiálně umí Core 2 Quad první generace (Q6600, Xeon X3220), 45nm generace procesorů tam nejde oficiálně nejde a neoficiálně jsou rozporuplné výsledky při nacpání levných Xeonů (pravděpodobně nesplňuje Intel VRM 11.1, ale pouze VRM 11.0): http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/ Řadič disku neumí AHCI, takže nelze počítat s SSD.Navíc je tam zdroj, velmi kulantně řečeno, úplný odpad.Sestava jako taková vyžaduje velkou investici - osobně bych raději sehnal za stovku Core 2 Duo E4500 a jako celek to prodal a získané peníze použil ke koupi nové sestavy.

A když mám tehdy zákl. desku s GDDR3 tak mohl bych koupit grafiku s GDDR4 Nebo 5?jestli to třeba neovlivní disk...Teda jednou jsem měl GDDR5 kterou ještě vlastním: Sapphire Radeon HD 4770

???Máte desku s DDR2, pokud jste tedy jde o tuto desku:https://www.asus.com/Motherboards/P5NE_SLI/spe... GDDR a DDR je sice technicky to samé/podobné, prostě paměť, ale GDDR je pro grafické karty a DDR je pro základní desky. Tyto paměti jsou na sobě nezávislé. Takže je úplně jedno jakou paměť máte na desce. Grafice je to fuk, protože použije svojí. Pokud ta grafika není nějaký levný šmejd, tak už je to nějakou dobu hlavně GDDR5.

No kámoš od taťky řekl že stoji cca. 4-5000 Kč,- ale jak jsem se díval na ty stránky tak tam to bylo teda dost levné, asi kolem tisícovkyMohl bych tam zkusit nechat tu svou GDDR3 a mohl bych přidat i GDDR5?Takže jak jste říkal že deska využije svoji DDRku tak bych to mohl zkusit ale musel bych koupit o několik více Watu

Co stojí 4000-5000 Kč?GDDR3/GDDR4/GDDR5/GDDR5x/HBM/HBM2 jsou osazené na grafické kartě a s pamětmi na základní desce nemají nic společného!Nemusel bys kupovat více wattů - problém je v kvalitě zdroje. Tady jsou solidní modely, které vydrží více než ta sračka od ColorsIT, co máš teď (vyšší cena nemusí znametat lepší):https://www.czc.cz/seasonic-ssr-430st-t3-430... https://www.czc.cz/fortron-fsp350-60egn-350w... https://www.czc.cz/corsair-cx-builder-series... https://www.czc.cz/seasonic-ss-400et-f3-400w... https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-430-430w/6... https://www.czc.cz/evga-500b-500w/185123/pro...

Jinak samozřejmě platí, co jsem psal výše - koupit za 100 Kč Core 2 Duo E4xxx/E6xxx a prodat jako celek a koupit novou sestavu.

A za kolik Kč to prodám?

Odhadem 2000 Kč, záleží, kolik je tam RAM a jak velký disk. S Core 2 Quad Q6600 by se dal prodat za 3000 Kč, ale bylo potřeba koupit zdroj (1300 Kč) a to se jako další investice nevyplatí.

Jako přidat druhou grafiku? jasně a poprosil bych to při zapínání natočit

OMG já to myslel s tak 500 Watem, tady asi pán nepochopil jak to myslím.

My totiž máme problémy rozumět tomu, co píšeš, protože se vyjadřuješ tak, že ti není rozumět.

a co ti brání použít grafiku do nového pc? omg

Nevím, ale bojím se dost o ten pc, nevím jestli tam třeba nepřeletí jiskra nebo tak něco, ale hazardovat s pc bych nedělal, radši si klidně vyhledat grafiku která na to půjde

Koupil bych do toho 2jádro E8400 nebo E8500. Ta deska je nic moc, nemá to chlazenou kaskádu mosfetů, nic. Zdroj slabej jak čaj. Se 4jádrem se to brzo vykouří. Budeš rád, když na tom zprovozníš to E8xxx.

Já bych do toho koupil G4560 (+desku, RAM a zdroj). Je to fakt stará mrdka, ve které když se začne šťourat a sypat do ní peníze, tak jistě jako na potvoru chcípne.

O chlazené kaskádě to není, ty MOSy můžou mít nízkej odpor v sepnutém stavu - a tomu bych věřil, protože v době uvedení to byla vyšší střední třída nabízející prémiové funkce.Ono je to hlavně o tom, že deska (velmi pravděpodobně) neumí nastavit správný poměr napětí sběrnice VGTL pro 45nm čtyřjádra specifikovaný jako Intel VRM 11.1 (proto oficiálně umí pouze 45nm dvoujádra a 65nm čtyřjádra), a co jsem hledal, tak lidi si stěžovali na nestabilitu a špatnou detekci voltáže s 45nm Xeony.