Pc sestava bez grafiky do 21 000 Kč

Zdravím. Mám v plánu pořídit nový pc a měl bych pár dotazů. Původně jsem chtěl Intel, ale co tak sleduji, asi to nemá žádný význam oproti ryzenu. Zkusil jsem si pročíst různé recenze a tohle mi z toho vylezlo: https://www.czc.cz/233927,197468,228520,2410... Grafika tam půjde 1060 6 GB, kterou v budoucnu budu měnit za něco výkonnějšího. Jestli se to dá poskládat líp, tak budu moc rád, když mi někdo poradí. Chci se vlézt do 21k bez systému. Díky moc za reakce.

Odpovědi na otázku

A k čemu to PC bude? OS asi máte.

Převážně hry, občas nějaká vektorová grafika.

Takže zátěž bude na grafice, předpokládám. U her by byl sice Intel lepší, ale vzhledem k vaším financím asi bude ten Ryzen lepší. Možná by stačil i levnější R5 2600, ale to nechám na vás.Co bych určitě zlepšil je:1) Lepší desku.2) Lepší chladič na procesor3) Osobně bych bral minimálně 480GB SSD. Každá blbost hra má dnes 50GB a víc.Co se zdroje týče, tak je to dobrá volba, neměl bych problém. Nyní se ale objevila zpráva, že v určitých případech v kombinaci se silnými grafikami, tyhle zdroje padají. Asi to není rozšířené, ale i tak... Seasonic to mementálně řeší a uvidíme co z toho bude za závěr. Alternativa je Corsair RM 550x, ale ten je asi o 400Kč dražší. Na druhou stranu má delší interval pro pasivní chod.

No upřímně, taky se mi do ryzenu moc nechce, spíš jsem se díval na tenhle https://www.czc.cz/intel-core-i7-8700/223203... , jenže v porovnání s tím ryzenem dost zaostává na to, že je o 2 tisíce dražší a jiná alternativa mě nenapadá. Tak chci to už do budoucna ať mám aspoň na 5 let zase klid. Tu desku jsem tma jen tak pleskl, jelikož jsem viděl 3200MHz jelikož takovou frekvenci mají i mnou zvolené RAM paměti. Jakou desku a chladič bych měl tedy zvolit? SSD jsem měl v plánu pouze na systém, zbytek na HDD nebo je to hloupost? Ještě mi bylo řečeno, že SATA 3 je dost pomalé, takže si nechám poradit i to SSD. A co se týče HDD a RAM pamětí ty jsou v pořádku?

Nejprve vybírám desku, pak teprve paměti.Intel je dneska drahý. Jestli chcete Intel, připlatíte si. Šel bych do Ryzenu a nešetřil na pamětech.

Na váš účel je dostačující Ryzen 5 2600, naco 8 jader když i těch 6 se většinou bude flákat. Pokud neplánujete taktování, tak deska v podstatě jakákoli která má všechny konektory a techy které chcete. Deska výkon neovlivní a lidi často naprosto zbytečně utrácí právě za tohle.2933MHz u pamětí pro Ryzen je default, cokoli nad je OC, tzn. nikdo vám nedá garanci na to že to bude fungovat.Chladič lze použít ten co tam je a pokud vám časem přijde nedostačující/hlůčný, můžete nějaký dokoupit. CPU s tím přiloženým fungovat bude.Mít SSD na systém a zbytek na mechanický disk. Hloupost? No pro mě ano, pro někoho ne, v každém případě můj názor je že pokud nepotřebuji nějaké opravdu velké množství dat pro nějakou hru (třeba můj letecký simulátor má cca 3TB ale jsou lidi co mají i 20+TB) kde prostě SSD neuplatíte, tak mechanický disk do počítače vůbec netřeba dávat.

- zbytečné předražené SSD, vždyť pluzs minus za ty prachy máte 480 GB!- když už chceš takový drahý zdroj, tak rovnou špičku typu Corsair řady RX, jinak si klidně imho vystačíte třeba s corsair CX- 16 GB zbytečné, kup 8 GB a dalších 8 GB, až to za pár měsíců spadne s cenou- CPU mi na plnovanou 1060 přijde zbytečně předimenzovaný.To CPU mi prijde jako predrazeny, alespon pro hry :D Nedavno jsem kupoval jakysi i5-8400, za 4800 Kc, ktery ve hrach ma proste vetsi vykon, viz treba:https://www.techspot.com/review/1502-intel-core-i5...

Asi jsi trošku zaspal dobu, i5 teď pod 5k fakt neseženeš:https://www.czc.cz/intel-core-i5-8400/223206... Ryzen je teď o dost výhodnější, protože i5-8400 výkonem podobný Ryzen 5 2600 stojí pod 4,5k.

Vím, že k této kartě je procesor předimenzovaný, nicméně pokud jste si nevšiml, tak jsem psal, že časem kartu budu měnit za výkonnější. Takže až mi karta přestane stačit, chci vyměnit pouze ji a zbytek mít již připravený.

Corsair RX? Myslíte RM, to je ale jen Gold, Pokud chcete špičku, tak titanový AX nebo aspon platinový HX, samozřejmě že ne x ale i, kde je možnost SW monitoringu případně i změna konfigurace zdroje - single vs multi rail.l.Paměť? Já mám běžně 8-10GB obsazené RAM před tím než pustím hru, při hraní je to obvykle kolem těch 16GB, ale není problém jít na 28-30GB, 16GB je dobrý základ s tím že je možnost to rozšířit, 8GB na herní počítač jen v případě kdy musíme šetřit a už není na čem.i5-8400 dnes vyjde podobně jak Ryzen 5 2600x a ten Ryzen je zbytečně drahý a obyč Ryzen 5 2600 je asi o 25% levnější a výkon ve hrách bude mít v podstatě stejný. Proto je taky snad ve všech recenzích označován asi jako nejlepší volba, stojí málo, výkon výborný, doba kdy stál intel stejně nebo o pár set víc už není, tehdy to mělo smysl.

Každý tvrdí něco jiného. Pokud máte čas, udělejte mi tu seznam, jak byste to poskládali vy. 21k je limit, určitě chci už 16 gb ram, a u toho procesoru se budu muset asi smířit s tím ryzenem.

Nikdo tu netvrdí nic jiného. Čistě z herního hlediska a opravdu jen z herního hlediska, je Intel lepší volba, protože má vyšší výkon na jádro. Momentálně je ale totálně zabitý cenou a to tolik, že od AMD dostanete za ty samé peníze o třídu lepší procesor. Případně podobný výkon dostanete za méně peněz. Pokud jste koukal na herní testy, tak to tam je vidět, ale většinou spíše ve fullHD. S vyšším rozlišením se ten drobný rozdíl ztrácí, protože už pak více záleží na grafice.Co se SSD týče, tak rozhodně co největší. Čím větší, tím lepší. U herního PC si dokonce myslím, že je klidně možné vypustit HDD. Ten dnes jen na data (fotky, filmy,....). Ony i ty hry už dnes z SSD těží. A není to jen rychlé načítání. Jsou hry kde to eliminuje škubání, může to eliminovat pomalejší načítání textury atd.. Sice se najde plno lidí, co budou tvrdit, že HDD je na hry pořád OK. A v 90% případů mají pravdu (jen si člověk na spuštění a načtení levelu dost počká), ale pak jsou i výjimky. A ty budou časem jen častější.Co se rychlosti "SATA" vs "PCIe NVMe" týče, tak ano, PCie je rychlejší. Jenže za stejnou cenu se SATA verzí dostanete dvojnásobnou kapacitu disku, takže osobně zatím spíše radím větší SSD. Ono se to hodí. Každá kravina, jak už jsem psal, má dnes 50GB a víc. Co se desky týče, tak buď nějakou X470, nebo pokud levněji, tak nějakou B450. Záleží také na tom jako chcete výbavu. Tu prime nemám rád, protože to nejlevnější od Asus a je dost oškubaná. Třeba MSI nabízí dle mého v podobné ceně lépe vybavené desky.Chlazení minimálně toto nebo lepší:https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224...

https://www.alza.cz/intel-core-i5-9600k-d5476... Ještě mě napadl tento procesor, ale nemám v plánu taktovat ani to neumím, respektive jestli je nutností taktovat. Takže by bylo lepší koupit pouze 1TB SSD za cenu 500GB SSD + 2TB HDD?

Není nutnost taktovat. Nikdy to není nutnost. Jde spíše, že když už si za tu možnost připlácíte a kupujete na to i desku, tak je trochu hloupé to neudělat. Ono to není zase tak složité.Co se procesoru týče, tak nevím co vám mám říct. Strašně málo informací. Jako třeba co plánujete časem za tu grafiku, a kdy? Chtěl jste i7, což bylo 6jádro s HT (tedy 12vlákno), nyní se poohlížíte po 9600K, což je 6jádro bez HT (tedy jen 6vláken). Kromě toho je 9600K to samé, jako levnější 8600K, má jen jinak nastavené takty, což taktovacího procesoru není podstatné, má opravené nějaké chyby na HW úrovni (pokud vám něco říká kauza Specter a Meldown - či jak se to píše) a hlavně má místo pasty letované IHS, takže by měl lépe odvádět teplo. Za tyto 3 věci, z nichž trochu relevatní jsou dvě, ale nikterak zásadní, platíte cca 1000Kč navíc. Zda je to hodně nebo málo, nechám na vás.Je strašně těžké vám něco poradit. Pokud se hraje na cenu, tak je prostě Intel drahý. Jeho procesory jsou dobré, na hry bych je bral spíše, ale prostě jsou zabité cenou. https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watchPokud na procesoru budete jen hrát a nikoli třeba streamovat a nebo stříhat nějaká videa, nebo tak něco. Tak bude Intel podávat lepší výsledky se stejnou grafikou. Má vyšší frekvence a vyšší IPC (něco jako výkon architektury čipu). Otázka je jen zda je pro vás přijatelná momentální velmi vysoká cena. PS: S grafikou GTX 1060 rozdíl AMD vs Intel bude v průměru minimální či žádný. Úzké hrdlo je zde totiž grafika.

PSS: Co se toho ssd týče, tak myslím, že jsem to napsal jasně. Opět ale záleží co vy chcete, potřebujete a co jste ochoten zaplatit. Já jen konstatuji, že 240GB je dnes už docela málo u herního PC. Hry jsou velké. A jakmile zkusíte hru na SSD, tak už se vám nebude chtít dávat je zpátky na HDD.Já třeba 240GB SSD kupoval před cca 5lety, tehdy byl standard jen 120GB SSD. A dnes už prostě narážím na limity jeho velikosti. Ti co koupili jen 120GB, jsou dost nahraní a dávno koupili větší. Nároky prostě stoupají.

https://eshop.kak.cz/zbozi/abb072m-intel-core-... Za tuhle cenu bych ten intel dokázal vzít, pokud by byl vhodnější na ty hry než ten ryzen 7 2700, tak ty 2 tisíce navíc bych už obětoval. Grafiku plánuji zhruba za rok vyměnit za RTX 2070/2080. Jestli to mám vyjádřit v procentech tak v 80% na hraní her, 20% nějaká ta práce s vektor. grafikou. Nejsem ten typ, který by seděl u her denně. Multiplayerovky téměř vůbec nehraji, zahraji si třeba 3x do týdne 3 hodinky, ale prostě chci, aby ty nejnovější hry šlapaly, jak mají. No úplně nejjednodušší by bylo, kdyby jste mi poslal seznam, jak byste to seskládal vy, včetně konkrétních produktů. Limit zvednu na 25K s tím, že už je to fakt hranice, kterou jsem měl na systém a novou klávesnici.

OK, tak třeba nějak takto by mohl vypadat Intel (Líbila se vám i7 8700, tak tam je - cena 24300Kč):https://www.czc.cz/223203,233999,187659,2197... Možná by stačila B360 deska, ale tahle má celkem příznivou cenu, na to co nabízí.Takto třeba AMD s vámi původním R7 2700. Cena 22750Kč:https://www.czc.cz/187659,219753,236393,2382... U AMD pozor na desku, je třeba aby měla aktuální bios, jinak procesor nebude fungovat. Alternativa je buď nějaká B450 deska, nebo X470. X470 ale bude cca o 1000Kč dražší.Zda by vám nestačil třeba jen i5 8600K (k němu ale Z370 desku) u Intelu, nebo R5 2600 od AMD si musíte rozhodnout sám. Stejně tak, zda půjdete do AMD, či do Intelu. Berte to tedy jen jako nástřel, když ho chcete.

PS: Pokud nechcete taktovat, byť u Ryzenu od AMD to půjde, ten to má odemčené všude, tak tady jsou nějaká porovnání ve hrách na základních taktech. Určitě toho najdete víc:https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watchRozhodovat ale za vás nebudu, vy to budete používat, vy musíte být spokojen. Každý výrobce má nějaké pozitiva a nagativa.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-870... https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-860... Tak v porovnání s mým současným procesorem jsou na tom dost podobně, ale taktování nemám v plánu, nerad se rýpám v něčem, čemu nerozumím, takže nevím, jak se rozhodnout.A nebyla by lepší u té intel sestavy frekvence desky a ramek těch 3200 oproti 2666? Pak mě ještě napadlo to vynechání HDD a vzít SSD 256 GB pouze na system a jeden SSD 1TB na hry a zbytek, mohlo by to takhle být? Ostatní komponenty jsem ponechal podle Vás, kromě teda case. Chtěl byt tady tuhle a zdáse mi, že bude mít i lepší airflow + bych tam vzal ještě nějaké fany navíc. https://www.czc.cz/235956,229474,215040,2382...

No jako ssd takhle klidně být můžou, ale jaký je rozdíl v tom to mít na C? Jako proč dělit systém a hry. Je to přeci lepší mít to na C, ne? Nějak tohle nechápu. Když vám klekne systém, tak si stejně myšáčka nezahrajete. Ať už bude na systémovém disku C, nebo na disku D. Jediná výhoda dělení byla v tom, že když zkolabuje systém, tak normální soubory (právě ty dokumenty, filmy, muzika, obrázky,...) lze bez obav zachránit. Jenže u her, když zkolabuje systém, tak zkolabují i hry. Ať už jsou kde jsou.Ty procesory i7 8700 a i5 8600K vůbec nejsou podobné. https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-860... Důvod proč to ukazuje v celku, že jsou stejné, protože to ukazuje toto:A gaming orientated measure of CPU speed that favours single over multi core performance.Ve vágním překladu: Výkon CPU orientovaný především na hry, kde je upřednostňován výkon na jedno jádro, oproti výkonu všech jader. Což je logické, a souvisí to i s tím, proč je ve hrách lepší o něco málo Intel před AMD. Podívejte se ale na testy níže. Všude, kde se využije vícevláknový výkon, tam je i7 lepší. Stejně tak by ve vícevláknovém výkonu byl lepší R7 2700 oproti i7 8700.PS: 3200MHz ram jsou vám na zamčené desce se zamčeným procesorem na nic. Stejně poběží na 2666MHz.

k těm ramkám ještě podotknu že 3200MHz je overclock a taktovat přece nechcete, základ je 2666 pro Intel a 2933 pro AMD.

Tak jsem asi mylně nabyl dojmu, že pokud bude mít systém čistě své uložiště, bude to lepší. Pokud je to zbytečné, tak v tom případě mi nejspíš postačí jen ten 1TB SSD, jelikož doporučujete instalovat hry na SSD, tak by pro mě HDD byl nejspíš zbytečný. No pravděpodobně si to nechám složit kolem té i7. Tak díky moc za Váš čas a rady.

Ještě bych měl dotaz k systému. Za tu cenu 1200-1900 Kč to asi nebude moc legální co? Sice by se hodilo ušetřit, ale nechtěl bych mít kvůli tomu nějaké starosti. Zase na alze i czc prodávají systém s vadným s flashdiskem co tak čtu v recenzích. Tak mi nezbude, než koupit elektronickou verzi a vytvořit bootovací flashdisk. Dá se dohledat někde nějaký návod opravdu krok za krokem jak to vytvořit? Stačí na to obyčejný flashdisk? Díky za odpověď.

Na to se vybodněte. Jediné co potřebujete, je to licenční číslo, a říct si, co chcete za licenci. Zda stačí OEM, nebo chcete přenositelnou. Jestli nějaká fleška funguje nebo ne, je úplně jedno, číslo je tam na kartičce. To je jediné, co vás zajímá.Pak už jde instalace vždy stejně, ať máte číslo jakékoli. Vytvoříte si vlastní instalační flešku nejnovějšího sestavení Windows. Lze přes toto:https://go.microsoft.com/fwlink/Je to přímo por tento účel od Microsoftu. Není to žádný software třetí strany. Tím si uděláte bootovatelnou flešku (je třeba min 8GB) a instalujete.Na fleškách co se dávají k té koupi je stejně nějaká prehistorická verze. Pokud nefungují, tak je to sice poměrně tristní, ale na druhou stranu úplně jedno. Je totiž pitomost instalovat starý OS a pak to mohutně aktualizovat, když jde rovnou nahrát nejnovější verze.

Stačí mi i nepřenositelná. Jinak dnes jsem již zakoupil procesor za 9500 Kč, jelikož ty 8700 všude rychle mizí a ve většině případů už jdou přes 10K, chladič na něj jsem vzal ten, co jste doporučil ale desku jsem ještě na poslední chvíli vyměnil za tuhle, https://www.czc.cz/msi-z370-pc-pro-intel-z37... našel jsem ji ještě o cca 450 Kč levněji, tak snad to bude také dobrá volba. Zbytek dokoupím později.

Ta deska je hrozná

Důvod? Recenze má pouze pozitivní.

Recenze jsou pozitivní, ale tehdy to bylo za jiných cenových podmínek. No máte jí, tak jí máte. Službu odvede.Jen nechápu, zda jste jí koupil o 450Kč levněji oproti doporučené H370 gaming pro, nebo o 450Kč levněji vůči vašemu odkazu. Pokud vůči odkazu, tak to moc nechápu. Rozdíl je pak jen asi 100Kč.Získal jste tím:1) Z čipset, který je možné taktovat. Otázka je jak moc, je to totiž levná deska s jednodušší napájecí kaskádou. Vy ale máte zamčený procesor, takže je to stejně na nic.2) Trochu lepší cenu, co ale ta stovka dnes je?3) Polepšil jste si o 4 PCIe linky, které stejně nevyužijeteCo jste ztratil:1) lepší napájecí kaskádu2) Lepší zvukový čip ALC 1220 (ta Z370 má jen ALC 887)3) Nějaké ty zvukové konektory, včetně optického (nemusí vás to nutně trápit)4) Displayport na desce (nemusí vás to nutně trápit - máte tam grafiku, ale kdyby jste někdy byl na integrované a chtěl 4K, tak máte problém). získal jste ale staré VGA - to nelze brát jako zrovna výhru

Znova zdravím. Tak PC mám již sestavený, ale vyskytl se mi problém, který se mi nedaří vyřešit. Pc funguje, jen mi člověk, který to dával dohromady nainstaloval systém ve staré verzi. Čili mě nešly nainstalovat ovladače ke grafické kartě, ale všechno ostatní jelo pěkně. Dal jsem tedy aktualizovat na verzi 1803, ale ta se pořád nechtěla dokončit skrz nějakou chybu, kterou jsem později vyřešil za pomocí podpory microsoftu. Aktualizace tedy úspěšně za mnou, ovladače nainstalovány. Hry běží perfektně bez chyby, ale pokud chci něco dělat ať už na internetu nebo na ploše, je to prakticky nemožné. Pc neustále zamrza, načítá, pak jede chvíli normálně. Zase na něco kliknu a opět zamrzne a tak pořád dokola. Začalo se to dít až po zmíněné aktualizaci. Zkusil jsem nainstalovat ovladače MB system chipset, ale nepomohlo. Dokázal by mi prosím někdo poradit, co s tím může být? Díky za reakce.

Dejte sem co, že to bylo za sestavu. Vlákno je dlouhé a už se mě v tom nechce hledat poslední varianta.Jinak je to asi nabořený systém. Nevím co to bylo za experta, ale lze nahrát rovnou nejnovější systém. Dle mého je tedy nejrychlejší a nejlepší reinstal. Stavěl jste sám, nebo vám to sestavili?Potřebovat budete min 8GB velikou flešku. Pak si do PC stáhněte toto:https://go.microsoft.com/fwlink/Připojte tu flešku a na ploše spusťte ten program. Postupujte dle příkazů a dejte tam "vytvořit instalační flešku pro jiné PC" a tam by myslím někde měla být volba "parametry pro toto PC" - to by mělo automaticky navolit to, co máte nyní v PC. Případně tam ručně vyberete Windows 10 home 64bit.Jakmile se to dodělá, tak to flešku nabootujete a reinstalujete Windows 10 na rovnou nejnovější build 1809.Případně lze pomocí toho MediaCreationTool1809 PC rovnou aktualizovat na nejnovější build. Možná to opraví ten problém. Reinstal (čistý instal) je ale jistější.

PS: Koukám, že už jsem vám to tady psal dfg | 30. 11. 2018 15:42Proč jste to tak neudělal?

Msi z370 pc proI7 8700Gtx 1060Samsung ssd 860 evo 1TBSeasonic focus gold 650wHyperX fury (2x8 gb) 2666Pc mi právě skládal člověk, který tam i nainstaloval systém. A už je ta verze 1809 v pořádku? Protože windows mi jako poslední aktualizaci našel tu 1803 a četl jsem, že ta 1809 neni stabilní a maže soubory.

To už je opraveno. Pořád jsou tam drobné mušky, ale ty by se vaší sestavy vůbec neměly týkat.Důvod proč vám to nabízí jen 1803, bude pravděpodobně ten, že máte v PC verzi ovladače integrované grafiky, který je na seznamu problémových. Pokud uděláte čistý instal, tak vám to bude jedno. Co se upgradu týče, tak to chce nejdříve aktualizovat onen ovladač. Momentálně je oprava v beta verzi zde:https://downloadcenter.intel.com/download/28404/Intel-Grap... Nicméně při nové instalaci tam žádný ovladač nebude a z internetu se vám nestáhne špatný. Jinak já 1809 používám úplně od první chvíle, a až na problém se špatným měřením správce úloh (již opraveno) jsem žádný problém (se svým používáním Windows) neměl. PS: Klidně můžete nahrát zase i tu 1803, ale evidentně tam máte prostě nějaký problém. Nemá cenu čarovat s verzema. Takže:1) Udělat si tu flešku s Windows, stáhnout ovladače zde:https://www.msi.com/Motherboard/support/Z370-... a zde pro grafikuhttps://www.nvidia.com/Download/driverResults.as... 2) Odpojit PC od internetu a nahrát nová Windows3) Nahrát ovladače základní desky4) Nahrát ovladače grafiky5) Připojit se k netu a proaktualizovat drobnosti ve WindowsA aktualizoval vám ten chlapík bios? Jaká je tam verze? Zde:https://www.msi.com/Motherboard/support/Z370-... Je plno oprav. Včetně jedné specifické přímo pro onu i7 8700. Osobně bych tedy ještě před tím maratonem aktualizoval bios.

JO a co byla ta chyba, kterou jste řešil s Microsoftem?

Na ten bios se ho zkusím zeptat. A je nutné nainstalovat všechny ovladače pro základní desku i ty VGA atd.? Chybové hlášení bylo (0x800705b4).

Na to se není třeba ptát. buď nabootujte do biosu. Mačkat při startu delete. Tam si to přečtěte.Nebo je možné napsat do lišty start příkaz "DXdiag" (vše malým bez uvozovek). Otevře se okno a v záložce systém naleznete systémové informace. Tam je verze biosu také napsaná. Udělejte screen a vložte to sem pomocí www.ctrlv.czTaky si stáhněte toto na plochu a spusťte to:https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/Není to třeba instalovat a lze to pak smazat normálně přes shift+deleteTam to taky vyfoťte a pak v tom dole je taková lišta, kde budete mít napsáno Nvidia Geforce GTX 1060. Na to klikněte a překlapněte na integrovanou grafiku. Udělejte zase screen a dejte to sem.Takže sem dáte 3 screeny.Nicméně to je jen aby věděl výpis. Z toho co popisujete si pořád myslím, že ten upgrade Windows nevyšel prostě ideálně a proto to ve Windows blbne. A lze to blbnutí popsat nějak podrobněji? Ve hrách to opravdu běží OK a blbne jen WIndows?

Ano jakmile zpustim hru, tak šlape vše bez chyby. Momentálně jsem v praci,nicméně jsem zjistil, že neprovedl aktualizaci biosu. Už se přestávám divit, že mám pořád nějaké problémy.1. Takže první bych měl aktualizovat bios. Mám tedy stáhnout poslední verzi a nainstalovat, nebo budu potřebovat i něco dalšího? Řekl mi, že si mám dávat pozor, aby se aktualizace nepřerušila, jinak mi to zničí desku. A já mám strach když to pořád zamrza, aby se mi to nestalo.2. Vytvořit bootovaci usb, odpojit net a nainstalovat systém.3. Ovladače MB a grafiky musím potom instalovat z flashdisku, nebo je můžu po čisté instalaci stáhnout z internetu?

Když se připojíte k internetu ihned po instalaci, tak si systém hned šáhne na Windows update a nahraje si tam něco svého. Osobně bych tedy Instaloval a až pak se připojil k netu. Nicméně i tento postup je možný, jen je trochu problém v tom, že pokud si to stáhne ovladače grafiky (té GTX 1060), tak je možné, že nejnovější nepůjdou nahrát. Je to takový malý problémek, co se nyní objevil. Napíše to, že systém není kompatibilní. Neměl by jste tedy pak nejnovější balík.Více lze přečíst zde:https://www.svethardware.cz/nove-windows-10-maji-prob... Co se týče upgradu biosu, tak se provádí takto:https://www.youtube.com/watchSamozřejmě ale musíte stáhnout bios pro svojí desku. Nicméně postup a prostředí bude stejné.A ano, je bezpodmínečně nutné, aby nevypnuli proud. Jinak je to dost problém. Pokud nemá deska záložní bios, tak to může tu desku odrovnat.Jak jsem ale psal. Nebo pokud to tak nevyznělo, tak to raději zdůrazním. Nemyslím si, že bios je zdrojem vašich problémů. Myslím si, že to je prostě jen OS, což zjistíte a možná vyřešíte tou přímou instalací. Upgrade biosu je jen něco, co dělám, když je PC nové, abych se vyhnul případným problémům. A u vás specificky tahle deska měla problém s i7 8700 v Prime95. To je v biosu nyní pravděpodobně opraveno tak, že když pustíte Prime, tak se pro i7 8700 spustí jiný profil nastavení, aby to nedělalo problémy. Aktulizace biosu tedy vůbec nemusí souviset s vaším problémem. Psal jsem to jen pro pořádek a proto, že tam jsou opravy pro vaše CPU. Je taky možné, že deska už má nějaký novější bios z výroby, takže třeba ani není nutné nic dělat.PS: Na druhou stranu považuji některé opravy, i když s vaším problémem nesouvisí, za poměrně důležité. 1) Tu opravu pro vaše CPU2) Opravy pro zranitelnosti objevené v CPU (ta byla ve všech CPU Intelu - ne, Ukázat celý příspěvek

Nikdy jsem to nedělal, takže si na to moc netroufám. Tak tedy vyzkouším čistě přeinstalování windows a doufám, že to pomůže.

Ještě malý dotaz, než začnu s přeinstalací.https://cz.msi.com/Motherboard/support/Z370-... mám stáhnout všechny ovladače, respektive všechny nejnovější častí, nebo ty others drivers, on board pide/sata VGA nemusím?

Ideálně si stáhněte všechno ať pak nemusíte koumat. Pokud to nebude třeba nahrát, tak to prostě nenahrajete.

Tak mám teď přidělit místo, kde se má nainstalovat systém. Mám tam 4 oddíly ale ani na jeden se nedá nainstalovat, protože disk má styl oddílů GPT. Jak mám dále postupovat?

Tak to bylo tím, že tam nebylo nastaveno uefi. Snad už se to teď bude instalovat

Vy jste měl v biosu legacy?

Vy jste to měl rozdělené na C a D? No ale to je správně. Vy chcete, aby disk byl GPT. Ta fleška by se vám měla taky vytvořit jako GPT. Leda by se vám udělal jako starší MBR. Ale to je špatně.Smazal jste diskové oddíly a vytvořil nové? Tohle píše při vytvoření těch nových?

Bylo tam legacy/ uefi. Neměl. 3 oddíly tam byly rozděleny po nějakých stovkách Mb na systémové věci, jak mi to psalo, tak jsem to tam raději nechal a nainstaloval na primární oddíl. Teď chci z druhého pc stáhnout ovladače ale nemůžu se dostat na web msi, asi nějaký výpadek.

Ty oddíly jste měl normálně smazat, ale to je fuk, pokud vám to neukazuje při startu dva systémy.Takže systém tam je?Jinak ano, ani mě se k ovladačům teď nedá dostat. Asi mají nějaké potíže. Pokud jste si je nestáhl předem, tak budete muset počkat, nebo nahrát staré na CD, co jste dostal k desce.

No přišel jsem asi o 70gb místa na ssd, ale už to znovu přeinstalovavat nebudu. Ano systém je nainstalovany tak nezbývá, než čekat. I včera navečer měli výpadek.

Už mě to MSI jde.Já bych to přehrál. Vždyť to trvá jen chvilku.

Takže vymazat úplně všechny oddíly bez ohledu, že mi to píše, že jsou určeny pro nějaké systémové věci? A když vymazu všechny, tak se mi tam automaticky vytvoří je jeden oddíl?

No já se sice na msi dostanu, ale když najedu na tuto desku, tak se mi ty drivery nenactou a. Ani nic ostatní.

Jeden oddíl je vyhrazeny pro MSR, má 16 mb, druhý je systémový, má 99mb a třetí obnovení a má 450mb. Čtvrtý je ten primární 930gb

Ano, to jsou všechno oddíly které si vytvoří Windows. Když je zrušíte, tak tím ten Windows přijde o důležitá data. Proto ta hláška. Jenže vy si stejně instalujete nový, takže je to fuk. Normálně se to dělá tak, že všechny ty oddíly smažete, sloučíte do jednoho velkého volného místa a na to volné místo dáte instalovat Windows. On si sám zase ty potřebné oddíly vytvoří.Nechápu ale co jste s tím dělal, když říkáte, že vám po instalu chybí 70GB na disku. Jinak ano, ty stránky nefungují, respektive taky mě takto nabíhají. Když jsem psal, že to jde, tak to opravdu šlo, ale za pár minut zase konec. To je důvod proč jsem psal ať si to stáhnete dopředu. Pokud se vám nechce čekat tak použijte přiložené CD. Sice to nebude úplně aktuální, ale aktualizovat to lze i později. Důležité je, aby vám nekravil ten Windows, případně si ověřil, že to není tím.

No ono už po té původní instalaci, kterou mi dělal dotyčný člověk mělo ssd velikost jen 930gb a to netuším proč. Chtěl jsem, ale bootování toho usb trvalo přes tři hodiny a nějak jsem na to zapomněl. Nemam mechaniku, zítra to snad odpoledne bude funkční, tak to nechám na zítra.

Jo, tohle..... SSD disk (a teď záleží jak je ten disk udělán - může mít buňky navíc, ale na druhou stranu, proč by to výrobce dělal?), které by mělo mít velikost 1000GB ji nikdy ve skutečnosti mít nebude.Jde o to, že vy uvažujete v desítkové soustavě, ale PC pracuje ve dvojkové. Velmi dobře to je vysvětlené tady:https://www.czc.cz/kam-se-podely-me-gigabajt... Takže těch vašich zmizelých 70GB je v pořádku. Tak to mí být, pokud tem disk má opravdu kapacitu 1000GB. Bylo to tak vždy. I u normálních pevných disků.

Tak ovladače nainstalovány a vypadá to, že vše funguje tak, jak má. Uvidím ještě co hry atd. ale snad už to bude OK.

Tak snad OK.