PC Server

Zdravím, Mám dotaz. Používáme fyzický WD Cloud 2 TB na pracovní sdílení. Máme tam i programy, které můžeme na dálku otevírat a pracovat v nich. Bohužel jsou přes Cloud hodně zpomalené hlavně ty Dosácké. Máme jeden nevyužitý pc. Jaké jsou parametry pro vytvoření z tohoto pc na server, který by neustále jel a šli by z něj na dálku spouštět programy. Díkes.

Odpovědi na otázku

1. Kolik lidí k tomu přistupuje zároveň (celkem připojených, ale i zároveň aktivních)? 2. Je připojen pomocí 1 Gbps sítě nebo jen 100/10 Mbps?

1. Fyzické 2 PC v kanceláři, a 3 NTB na dálku. Celkem 5 zařízení, přes den aktivní hlavně ty 2 PC2. S velkou pravděpodobností je tou pouze 100 Mbps, jelikož Gbps síť tady majitel určitě nedal.

Pro takovou zátěž by měl MyCloud stačit. Zkusil bych GLAN. Pokud to jede jen na 10/100 Mbps, tak to jiný server nejspíš nezachrání.GLAN je dnes standard, už to prakticky ani nic navíc nestojí, takže není důvod si omezovat síť na 10/100 Mbps.

Tak pokial by si tam nahodil nejaky linux, napriklad ubuntu server, tak staci snad aj 512MB RAM na SMB share..

Este dodam, ze vytvarat "kvazi server" z nejakeho stareho hardveru je skor na nejake interne docasne veci, napriklad kde si IT oddelenie uklada ukradnute filmy :) Rozhodne neodporucam na nejakom starom hardveri, bez zaruky vytvarat nejake "riesenie" na ktore sa bude spoliehat X ludi v praci.Moze sa totiz kazdy den stat, ze to PC klakne a nebudes mat ani nahradny diel, ani ziaden recovery plan...Toto reba vziat do uvahy.