PC se nerozjede, zdroje funkční

Psal jsem tu nedávno o tom, že se mi pc nechce zapnout.Musel jsem si sehnat prodlužovací kabel pro 4pin 12V, abych vůbec mohl zdroj zapojit. Byl krátký kabel. Při zapínání pc se jen o 360% otočil větrak na CPU a to bylo vše. Dal jsem to známému na kontrolu. Ten mi to vrátil s tím, že deska funguje. Zkusil jsem to znova a tady se stala změna a to, že se mi při každém zapnutí blýsklo ve spojení kabelu od zdroje s prodlužovacím 4pin kabelem. Ale deska se stále nezapla. Stále stejný scénář. Tak jsem desku poslal známému znovu. Ten mi opět řekl, že deska funguje. Vyhrabal jsem si starý zdroj, ale funkční. A stále to stejné, až na to, že " blýskání " zmizelo. Prodlužovací 4pin Kabel jsem vyzkoušel ve druhém pc, jestli není náhodou problém tam. Ale druhý pc s tímto kabelem fungoval. Takže mě napadá jen, že je zrada ve 4pinu na desce. Ale nechápu, proč to mému známému šlo zapnout a mě ne. Už fakt nevím co s tím.Deska je Asus M2A74 - AM1. zdroj - Fortron 450W2. starší zdroj - Liteon 300W

Odpovědi na otázku

Jediná rada pro tebe - nedělej to co neumíš!

Já mám pro tebe taky radu, když nemíníš poradit, tak radši nepiš nic.

Problém zřejmě vyřešen, byly poškozeny dva distanční šroubky, takže se vytvářel zkrat. Vůbec mě tohle nenapadlo ověřit.

Tak to bych rád viděl ty distanční "šroubky" na vlastní bulvy, tj. na fotografii!

Šroubky typu "co dům dal", ne? Jinak to je k nepochopení.