» Poradna » Počítačové sítě

PC s WinXP nevidí PC s Win10

Zdravím všechny,prosím o radu: potřebuji, aby PC s winXP viděl disk C na PC s win10, oba PC jsou v síti, otestoval jsem ping z obou PC, to je ok. Když nasdílím disk C v PC s w10, PC s wXP ho nevidí, domácí skupina použít nejde, v mém PC jsou XPéčka.Máte nějakou jednoduchou radu? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Jednoduchou ne, ale na mém vebu je "prťavý" manuál s názvem "Sdílení_PC_v_LAN". Název webu máš před očima.

Děkuji.

Ještě jednou díky za manuál, přes přidání místa v síti to opravdu nešlo. Mohu se ještě zeptat? Na PC s win10 jsem nasdílel Céčko, Déčko a Stažené soubory Users/Downloads, kam se okamžitě připojím, Céčko a Déčko "Přístup byl odepřen....blablabla", co dál? Děkuji ještě jednou.

Přiznám se, že jsem v "tomhle" roky nedělal (prostě poslední dobou se zajímám hlavně o diverzifikaci systémových složek), ale vím jistě, že zásadní vliv při řešení sdílení timto způsobem má:- FW- znalost IP adres- existence hesel- trpělivost- a hojné použití funkce "restart".A na závěr. Vím, že v manuálu jsou použity OS WXP a W7, ale metodika mi fungovala mezi libovolnou kombinací WXP, W8.1 a W10.

Jistě, zkusím restart, vypnout firewall, PC s win10 je bez hesla, atd. Opravdu děkuji, konečně jsem se pohnul z místa.

S heslem, s heslem - zasadně.

No to už jsem 60ti letému kolegovi několikrát vysvětloval, jelikož je to můj nadřízený, má PC bez hesla

To kvůli bezpečnosti. Co není vidět to nelze napadnout.