PC nezobrazuje obraz, neustále svítí HDD led

Dobrý den, mám problém se spuštěním pc. Zkoušel jsem přetaktovat AMD Athlon X3 455 z 3,5 na 4,0 GHZ přes bios. Po potvrzení Save and quit se místo restartu okamžitě natvrdo vypnul. Od té doby mi při start ukazoval, že mám Phenom X4 se 4mi jádry a zaseknul se hned po identifikaci HDD (první obrazovka). Při pokusu vstupu do BIOSu napsal Wait... a zasekl se. Zkoušel jsem už vyresetovat CMOS přes Jumper i vyndáním baterie. Zkontroloval jsem kompletní připojení napájecích konektorů i vyndání ram CPU apod. Aktuálně se PC po zmáčknutí Power button rozjede tak, že svítí neustále červená indikační dioda zápisu/čtení HDD a nic se nezobrazuje. PC nepípá a akorát svítí přední usb panel se čtečkami pam. karet. Usb myš ani klávesnice nesvítí. Po zapnutí zdroje se automaticky zapne (alespoň do popsaného stavu). Zkoušel jsem i minimální konfiguraci: Processor, RAM, Integrovaná graf. nic nepomohlo. Sestava je: AMD Athlon X3 455, Základka ASRock model neznám =(, ram patriot 4GB 1800MHZ, graf. karta AMD Radeon HD 7730 UEFI 1GB GDDR5, zdroj 400W, HDD Seasonic Baraccuda 1TB. Prosím poraďte, s řešení problému s počítači jsem nikdy neměl problém. Vždy jsem vše zvládnul a to byly i obdobné varianty. Díky moc =)

Odpovědi na otázku

Neodpálil jsi náhodou něco? Zkusil bych jiné nové RAM a disk pryč nemusí tam být do BIOSu musíš i tak. Nakonec můžeš ještě zkusit (podle desky FDD / CD / USB) flešnout BIOS znova nebo před tím se opět podívej do manuálu, desky mívají ShadowBIOS a použit obnovu z něho, reset v tomto případě zřejmě nepostačuje. Nebo je to bezpečné, prostě se jen překlopí do BIOSu jeho tovární nastavená verze ze zálohy.

Ahoj, po přetaktování jsem měl docela normální teploty, které jsem viděl v biosu. Byly o něco vyšší než obvykle, ale ne o moc. Processor měl 55C. Do biosu se nedostanu. Jak jsem říkal pouze svítí HDD led a to je vše k čemu se vždy dostanu ať dělam co dělám ,a proto pochybuju, že bych mohl flešnout bios. Teď nevím jestli nejsem za debila, protože jsem to ještě nikdy nedělal a tak nevím jestli to jde i bez přístupu do BIOSu, ale pochybuju o tom. V PC nic nesmrdí a nic nevypadá, že by bylo spálené. Kondenzátory jsou OK. Processor tak taky vypadá. A zrovna na ramky bych to netypnul, ale je to možné. Zkusím Vyzkoušet komponenty na jiné desce a pak se ozvu. Pokud někdo máte ještě nějaký nápad tak sem s ním. Díky moc všem za odpověď =)

Budiž vám to poučením, že se to občas nemusí vyplatit a zda vám těch pár procent výkonu navíc stálo za to.

Ahoj, to je dneska den. Ted uz se mi pos*al i druhej pc a to jsem s nim nic nedelal. Spadnul win a nefunguje ani oprava. To je jedno, pisu z mobilu. Zatim jsem nic nevyzkousel, ale jak tady pan poukazuje ze je to dan za par procent vykonu navic, tak mu to sice neberu. Ano stalo se tak az tim pretaktovanim, ale spoustu lidi si taktuji processory i o daleko vice nez ja a slape jim to, nebo jim dal alespon vedet ze se mu to nelibi a dovolilo mu to nastavit to zpet. Bohuzel ja budu vzdy vyjimecny pripad, ale co... Uz jsem si zvykl. Taktovani jsem delal protoze Far Cry 3 se po spusteni docela lagovala a tim mam na mysli 20 fps a to ja na fps hru docela dost malo. Mel jsem nastavene vse tak jak drive na polovinu a rozliseni 1440. Driv mi hra behala na 35 - 40 fps. Proto jsem zkusil pretaktovat. Bohuzel uz je pozde a ozvu se pravdepodobne az s novymi vysledky. Diky za odpovedi

Zkusit jiný zdroj. Vytahat paměti kabely k hdd, USB čtečkám atd.ASRock není taková značka, že by mi bylo toho mb líto. Jde o lowcost ASUSy, ke kterým se výrobce nechce ani hlásit.

Ahoj, kabely jsou odpojene, rikam ze jsem zkousel min konfiguraci. Zdroje je ok odzkouseny. Vim ze asrock neni znacka, ale to vzdy nemusi znamenat ze se podela kvuli takovy hovadine. Nepopiram ze to neni mozne pouze poukazuji na to ze znacka neni vse diky za odpoved

Už ste skúsil vybrať HDD a spustiť BIOS?

Ano uz davno bohuzel at zapojim nebo vypojim cokoliv v jakekoliv kombinaci vzdy je vysledek stejny. Nicmene jsem odzkousel vsechny komponenty v jinem pc a bez zavady. Tudis je jasne mrtva zakladni deska. Povazujte toto tema za vyrizene, protoze objednavam novou a stejne lepsi od MSI. Diky vsem za rady a ochotu. Mejte se pekne a at vam stroje slapou jak hodinky

reset CMOS si robil podľa návodu? Mne píše doska, že musím odpojiť 1 switch, ale nepomohlo to. Druhá možnosť bola prepojiť 2. a 3. PIN s označením "programovateľný režim" a vtedy mi PC naskočil hneď do BIOSu, kde som nastavil to, čo som chcel, vypol, switch šiel nas5 na 1. a 2. PIN a PC už šiel = poriadne preštudovať možnosti dosky a resetovania BIOSu

Navod k desce jiz bohuzel nemam, ale resetoval jsem rozpojenim dvou pinu a naslednym spojenim jinych dvou. Na desce je napis clear cmos. A bez vysledku. Nicmene uz je to jedno. Diky