PC nenaskočí, větráky se neroztočí, co je špatně?

Poradíte kde je chyba, když mi nenaskočí počítač?Měnil jsem chladič CPU a od té doby mi počítač nechce nastartovat. Vůbec se neroztočí ani větráky.Vytáhnul jsem zdroj a vyzkoušel ho ve druhém PC - funguje. Vytáhnul jsem procesor a vyzkoušel ho ve druhém PC - funguje. Koupil jsem novou základní desku a osadil ji procesorem a pamětí - je nová, musí fungovat.Na desce je paměť, procesor s integrovanou GPU. Do základní desky jsem připojil velký ATX konektor a také 4-pin napájení procesoru. Zapojil větráky a disky. Dvakrát jsem překontroloval Front Panel Header - vše správně. Zkoušel jsem PC zapnout i skratováním kolíků na Front Panel Header - nejede. Tak už nevím, kde je chyba.Díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Dej sem seznam komponent, pak se uvidí. Pokud se PC nerozjede vůbec, často bývá na vině zkrat. Kovový sloupek navíc pod MB, ohnuté piny v USB, nedotlačené konektory a pod. ☺

Komponenty:Deska GA-B85N PhoenixProcesor Intel Core i3-4330 + chladič CPU Thermaltake Frio Silent 128GB RAM (2 x 4GB) Corsair XMS3 DDR III 1600 MHzZdroj Be quiet! Pure Power L8 300WSkříň SilentiumPC Gladius Q50, černá

Neskratuje ti podložka chladiče desku?Vyzkoušej s box chladičem.Mě to jednou dělalo a chvilku mi dalo než jsem na to přišel.

Odpoj vše, co nemusí být zapojeno. Přední USB, Audio, LEDky, reset i power tlačítko.

"...Měnil jsem chladič CPU a od té doby mi počítač nechce nastartovat..." Zpackaná instalace, kdy došlo k dosud neznámé události."...Vytáhnul jsem procesor a vyzkoušel ho ve druhém PC - funguje..." Tahat CPU z desky, pokud to není nezbytně nutné, není nic bezpečného."...Koupil jsem novou základní desku..." Úžasné! Proč? Už teď byl servis levnější "srandou".Předpokládám, že vše spojuje přítomnost toho chladiče. Mimo minimální konfigurace by Poirotem oblíbená buňka navedla k odinstalování toho koupeného chladiče a nainstalování BOX chladiče.Předpokládám možnost zkratu zadní přítlačnou destickou.

Tak spodní přítlačnou deskou CPU chladiče to není. Namontoval jsem box chladič a PC se chová úplně stejně - nenastartuje, ani větráky se neroztočí. (desku a chladič CPU jsem měnil, protože jsem koupil novou PC skříň).Nyní jsem desku vytáhnul ze skříně, zapojil jen CPU + Intel box chladič, RAM, 1 x SSD disk, napájení ATX a napájení 4-pin procesoru. Zapínám to skratem na kolících Front Panel Header na základní desce. Nejede to.

MB byla nová, nepoužitá? Teoreticky může být problém i v nekompatibiltě zdroje a CPU i když jinde funguje. Nemáš na vyzkoušení jiný zdroj? Nepoškodil jsi piny v patici CPU?

Deska (firmware): http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx by měla CPU podporovat, zdroj prý zkoušel. To další je problém. Je tu možnost, že něco odpálil.Minimální konfigurace.