PC na internet návrh

Zdravímjelikož se v této branži nějakou dobu nepohybuji potřeboval bych hodit návrh na PC pro tchýni.Starý již nedostačuje, je 13 let starý a při internetu filmu atd už se seká.Nový PC by byl čistě na internet, fotky, filmy, hry se na něm hrát nebudou.Ze staršího se použije monitor, repráky, myš, klávesnice.S rozpočtem bych se držel v nižších hladinách do 10k. Taktéž je třeba dokoupit nový OS.

Odpovědi na otázku

Nechci ti do toho kecat,ale vrazit do tchyně 10litrů? Pro ni přece stačí i starší pc (tvoje současné) a podle toho, cos napsal, že se na něm bude dělat, pak jí pohodlně stačí vyměnit OS-třeba za Linux. Nestojí nic a pokud zvolíš šikovnou verzi, pak s ním nebudeš mít takových problémů, jako s Win-tedy s ohledem na to,co se po pc chce. Instalace netrvá dlouho a takový Mint, nebo třeba Xubuntu-si jsem jist, že to pc pojme-a kdyby ne, tak jsou i lehčí verze, co si poradí (Lubuntu) - a přitom jsou to Linuxy přívětivé (i pro začínající) a při troše práce a nastavení se dají dost podobat Win, na které je tchyně patrně zvyklá. Ty Linuxy zvládnou i net, fotky a filmy-jak si požadoval-a jsi za vodou.

To by s e mohlo zkusit, nejsem si jist jak v dnešní době je již Linux přívětivý, dlouho jsem s ním nepracoval. Potíž je v tom, že švára ma down. syndrom a nejsem si jist zda se to zvládne naučit. Chodí na youtube, fotky....

ak chodi len na net, tak ikony prehliadacov su rovnake Win/Lin, takze by nemal byt problem nasadit na to nejake *buntu a spol.

Můžeš zkusit i http://juhele.blogspot.cz/2015/08/lubuntu-w7-profes... - to má v základu vizáž Win a hned i češtinu. Za pokus to stojí.

Na to co píšeš stačí cokoliv....mám tablet Lenovo TP8...surfování a filmy ve FHD v naprosté pohodě a to tam je Atom a jen 2GB RAM. A to je ten tablet starý asi 3 roky.Plácni jí tam CPU s integrovanou grafikou, 4GB RAM...u desky koukni na recenze...to samé u zdroje. Bednu zvol takovou, aby se ti to dobře montovalo. Za mě třeba nějaký Fractal za cca 13sovek. Co zbyde dej do hadru...na SSD se pro tchyni vybodni...stejně by jí to bylo fuk. Aha...nemáš přenositelné widle...ty budeš muset koupit. Jinak je otázka jestli pro takové využití nestačí nějaký Nuc?

Do toho bych moc nešel, k takovým mini nemám moc důvěru....

do sestavy do 10K strkat bednu za 1300? ... však ty doporučené sestavy jsou dobře udělané, bude to fungovat a jde to i minimálně rozšířit http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Píšu, kdybych to stavěl já...ale to využití...no...já bych to nestavěl...koupit minipočítač a je hotovo. Klasické PC má výhodu v rozšiřování a postupnému upgrade. Tady se nic takového nepožaduje.

Jen postřeh. NUC stačit možná bude, ale finančně to bohužel vychází stejně jako běžná sestava, která ale bude výrazně výkonnější, variabilnější a lépe chlazená. K NUC je třeba dokoupit ram, HDD (SSD), windows, a když vezmu minimální možnosti konektivity, tak mě prostě vychází normální PC lepší. Už jen proto, že tam bude slušný procesor, ne "N" hnus, který se sotva plazí.Mám srovnání notebookového N2840 a mého 7 let starého notebookového Core 2 Duo. Kupodivu, i když je oboje dvoujádro, tak je na práci ten 7 let starý procesor lepší, protože má o fous vyšší frekvence, což se při načítání programů hodí. Windows těží z výkonu jednoho jádra. Tyhle levné procesory to řeší optimalizací, ale to se prostě hrubé síle nikdy nevyrovná.Pokud hodně levně s tím, že nepočítám s žádným budoucím rozšiřováním, atd... tak G3930 levná b250m deska + 4GB ram . Pokud chci něco trochu lepšího, počítám i s nějakou prací a jiným použitím, než jen net s jednou záložkou v prohlížeči, tak bych začínal až na G4560. Už jen proto, že jeho frekvence už je 3,5GHz.

Pro člověka, který bude jen konzumovat obsah na netu..prohlížet fotky vnoučat a občas si pustí film....je klasické PC naprosto zbytečné. Stačí koupit minipočítač s i3 a ideálně 4GB RAM...no...možná i to je zbytečné a stačí 2GB. Když se na tom nebude pracovat ani hrát....tak senior ocení malé rozměry víc než výkon, který nevyužije. Jak jsem už psal...můj tablet s Atomem a 2GB RAM přehrává video ve FHD bez cukanců....a to je maximum co se tady požaduje. Dnešní jakýkoliv HW stačí na tyto požadavky úplně s přehledem. Tohle namá být PC pro kluka co by rád pařil, ale nemá prachy....a časem by chtěl došetřit na slušnější GK.

Souhlasím, že na tyto účely by to dnes bohatě stačilo. Ale na druhoou stranu těmto nenáročným uživatelům PC často yidrží i 10 let (zde dokonce 13) a pak už bude sakra znát, zda v tom je něco jako G4560 nebo nějaký ojebaný Atom.Já bych se z těch 10k snažil vytěžit maximální možný výkon i když bude aktuálně zbytečný. Něco ve smyslu G4560 + 4/8GB RAM + SSD + nějaký Linux, co nejpodobnější aktuálnímu systému (nejspíš ještě XP).

Já chápu, proč to tam je (ta H110 deska), ale nikdy bych to tak nedělal. Měla by tam být prostě B250(m) deska. Stejně tak ta poznámka se skříní není vysloveně mimo, protože nacpat všechny kabely do toho prostoru je opravdu maso. Když člověk použije RG1, tak už se to nechá a má člověk i dva usb 3.0 na předním panelu, atd.. 300Kč navíc není zase taková raketa za kvalitnější a lepší skříň. Jen je problém, pokud si nemůžete dovolit mít zdroj dole.

Tohle mělo být pod zmfcz a to druhé pod oio. Z nějakého důvodu to blbne. Hlásí to údržbu serverů.

Zkusím ti do toho "kecat" úplně jinak. Existuje velmi slušná pravděpodobnost - víc než slušná - že ten tvůj "krám" má pouze a jen roze.sraný OS.Abys tu pravděpodobnost převedl na jistotu, stačí (určitě nemáš klon, co tě nechválí) nová instalace.Za pár hodin budeš mít jistotu a pokud přesto - za předpokladu, že ta instalace bude "zvonit" - se ke kladnému výsledku nedostaneš, tak se zaručeně něco naučíš.Divil by ses, jak často tenhle jednoduchý canc pomůže.

TO jsem už zkusil bohužel s negativním výsledkem....

A zaručuješ "zvonivou" instalaci? Nelhat!!

13 let starý PC. A nejspíš to v té době nebylo výkonné dělo, ale spíš něco levnějšího. Takže jestli tam je nějaké P4 a 1GB RAM, tak je to zázrak. S tím se na dnešní net lézt moc nedá, protože se všechno seká a žádná reinstalace to už nezachrání.

A to se nová windows naučí? Ne že by tam byly změny, ale přeci jen, stejné to také není. Pokud je to tak staré jak říkáte, tak tam asi máte xp a ty už jsou dosti mimo. Na novém HW ani nepůjdou. I s Win 7 budou problémy.

To je fakt.... zkusím ten Linux a pokud bude problém šoupnu tam něco z výše uvedených sestav

Můj nástřel by byl nějak takto:https://www.czc.cz/204106,204576,168554,1876... Cena cca 10700Kč i s dvd mechanikou a windows 10. Osobně bych tam dal možná spíše to G4560, ale i takto by to asi stačilo. Je škoda, že není žádný slušný nový zdroj nějak extra levnější, ale třeba by stačilo i toto, byť to není hitparáda. Zatížení PC totiž bude minimální:https://www.czc.cz/eurocase-eco-85-400w/1416... Pak jste nad 10tis vlastně jen o cenu dvd mechaniky.

Zdroj tam může být klidně Seasonic SS-350ET, který stojí litr.Osobně bych se na Windows vykašlal. Na popsané účely nejsou potřeba a je celkem jedno, zda se bude učit W10 nebo Linux. Starým XP se nepodobá ani jedno.Za ušetřené prachy bych koupil G4560 a větší RAM nebo SSD. Je třeba myslet i na to, že se na to nejspíš dalších 10 let nehrábne, tak ať to má nějakou rezervu a není to jen sestava na dnešní nároky.

O SS-350ET jsem uvažoval, ale podle všeho nemá 8pin pro CPU, ale jen 4 pin. Asi by to nevadilo, i když deska má 8pin, ale přeci jen osobně preferuji mýt plné zapojení konektorů. Nikdy člověk neví co se stane a pak lze zdroj využít i jinde, když na to přijde.

*mít, sorry