Pc komponenty - kabely

Dobrý večer potřeboval bych poradit.Objednávám komponenty do pc který si chci složit, a nevím jestli součástí jsou i kabely. Jestli při zakoupení základní desky, nebo sata disku, jsou v základu i kabely. Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Jaké kabely máš na mysli?Pokud myslíš sata kabely, tak ty jsou v dodávce desky.

Většinou jen dva, takže pokud má HDD+SSD+mechaniku (nebo ještě více věcí), tak je třeba přikoupit.

Evidentne tomu nerozumis. Prosim za zadnou cenu si neskladej PC sam a ani nenavrhuj konfiguraci. Dopadlo by to hodne spatne.

Ne nerozumím vůbec -_- to bych asi nebyl i na pc škole ... Já počítačům rozumím, ale prostě si nejsem jistej zda budou i v balení kabely k sata disku např ;) nechtěl bych to poté doobjednávat a čekat na to ;)

Co to je PC škola :D

Já se také připojím k otázce: "Co to je PC škola?"Ne, nerozumíte! A i bez "PC školy" by se průměrný jedinec druhu Homo Sapiens zeptal prodejce a ne imbecilně na poradně, nehledě na to, že běžným příslušenstvím konzumních ZD je EMI štítek portů, médium s ovladači a manuálem, manuál v papírové podobě a obvykle dva SATA datové kabely. Šrouby a distanční sloupky jsou zase u skříně a HDD a optické mechaniky jsou obvykle v pytlíku bez příslušenství...Ta "PC škola" musí být unikátní vzdělávací ústav, jen co je pravda.

U kazdeho zbozi slusny prodejce uvadi, co je soucasti baleni. on to uvadi i vyrobce, jenze tam obcas byva vic variant.

Pro jistotu si kabely přidejte do objednávky.Myslím,že vás to finančně nepoloží(je to pakatel).

Vždycky a zásadně budeš mít kabely tak, aby jsi pc po sestavení mohl v základu spustit. Všechny napájecí kabely má zdroj na větvích, jak pro motherboard, tak pro cpu tak i pro případnou náročnější grafiku. Datové kabely v podstatě žádné nejsou, jelikož v základě potřebuješ záznamové medium a to je dnes tedy buď SSD nebo nějaký SATA HDD. U monitorů zase, v základě tam bude u něj jeden video kabel (zpravidla VGA) nebo i s DVI, pokud je monitor s tímto výstupem vybaven a jeden napájecí. Pro jakékoliv rozšiřující konektory na různých kusech HV si pak kabely musíš dokoupit.