» Poradna » Ostatní

PC do 22000 Kč

Dobrý den, potřebuji poradit s pc sestavou do 22k i s monitorem a reproduktory a klávesnicí. Děkuji z czc.cz

Odpovědi na otázku

A k čemu má sloužit? PC může sloužit k mnoha různým věcem a od toho se do jisté míry odvíjí volba komponent.

Ke hraní her. Jako Battlefield 4, Gta 5 a pak i na novější hry a rád bych aby to bylo postaveno na AMD.

Pokusil jsem se to zatím postavit na odcházející generaci procesorů intel. i5 4460 + GTX 960, ale bez SSD. Na hry je i5 lepší a má i lepší budoucnost pro případný upgrade. Cena je skoro přesně 22000Kč. Sestavu na amd ještě zkusím v průběhu dne. Zatím takto:http://www.czc.cz/130607,152568,101084,1344...

Tak ještě ta slíbená na amd. Jsou požity stejné ostatní komponenty, aby to bylo porovnatelné. Je taky bez ssd, ale protože je třeba lepší zdroj a chlazení, tak je cena 21400Kč. Takže oproti Intelu ušetříte jen 600Kč. Samozřejmě jsou to jen návrhy. Třeba ještě někdo přijde s něčím lepším.http://www.czc.cz/133909,99689,165960,12972...

Osobne bych tam hodil tyto RAM 1.35V 1 modul http://www.czc.cz/kingston-value-8gb-ddr3-1...

- jen zduvodneni - chladic na RAM opravdu neni treba, je tam 10y zaruka, nizsi cena a diky nizsimu napeti ti to casem usetri par korun

Ram s chladičem dávám ze zvyku. Je ale pravda, že dnes už má spíše estetickou funkci než chladící. Jinak ale ta tvá ram má cl11, moje u intelu má cl 9, u amd cl10, takže jsou papírově lepší. V praxi je to ale diskutabilní. Jinak záruka u ramek už je dnes většinou doživotní. Tedy má to samozřejmě nějaké hranice, ale 10y je prakticky životnost dvou počítačů. Řekni mě kdo dneska řeší záruku DDR1, či DDR2 ramek?

Clovek ty rozdily v CL nepozna, pokud nehroti benchmarky.Rozdil na uctu za elektrinu uz by mohl byt trochu postrehnutelny (nedelam si iluze).Mas pravdu v tech reklamacich. Ale DDR3 jsou tu snad od roku 2007 a jeste par let budou. Takze muzes pocitat i s tim, ze ti jeden set RAM vydrzi na ty dva pc - no a tam by se ta zaruka uz mohla hodit.