» Poradna » Windows (a jiné OS)

PC - Nechapu PC funguje, ale pri kazdem vypnuti(a delsi pauze) dal nenabehne

Dobry den. Resim takovy nevsedni problem s PC. Na pc mam nainstalovane win7, pocitac je plne funkcni, ale pri kazdem vypnuti se uz nezapne. Nejdriv to vypadalo na spatny kontakt, jelikoz musim dovnitr do skrine a zatahnout za hlavni privodovy kabel od zdroje, ktery vede na zakladni desku. Pote sam naskoci, to same mi dela, pokud PC jde do spanku. Jako kdyby se uz nenacetl Hardisk a PC se proste vypne. Pritom ale normalne vse funguje a kdyz PC restartuju tak se bez problemu nacte i kdyz ho vypnu a ihned zapnu a neni tam delsi prodleva tak PC naskoci v pohode. Kdyz jsem prekontroloval a opet zapojil kotankt zdroj-zaklad. deska zjistil sem, ze tam zadny spatny spoj neni, vse sedi jak ma a krasne dolehne po zatlaceni a ani se mi nestalo ze by PC nekdy za behu vypadl. Takze co to muze zpusobovat? Jedina vec, ktera me jeste napadla je, ze jsem nedavno menil ve zdroji vetrak, jelikoz loziska byli uz opotrebovane a byl dost slyset. Tak jsem koupil novy, akorat ten jsem musel zapojit na zaklad. desku, jelikoz standartni zdrojovy vetrak se neda vymenit a privezt na desku od zdroje. Pouze odstrihnout a naletovat na spoj novy. To jsem nechtel, tak jsem ho privedl na zaklad. desku, kde je pro nej primo 4pin konektor na vetrak,nevim jestli to s tim muze mit nejakou souvislost, ale spis myslim, ze ne. Po zapnuti PC se toci v poradku jak ve zdroji tak i na chladici u procesoru a vse funguje..

Odpovědi na otázku

Grafomanský magor? Tohle se nedá číst. Odneste to do servisu.

No pokud neumite cesky, tak chapu, ze s tim muzete mit problemy. A jinak diky ale hledam radu, kdybych hledal servis tak sem asi nepisu

To vypadá na vadný zdroj nebo motherboard.

Půjč si od kámoše lepší zdroj na vyzkoušení.Budeš rychle a levně vědět jestli je to on.

Takto se často projevují nafouknuté kondenzátory na mainboardu nebo ve zdroji.

Vždy mě dostane, když někdo dokáže vyplodit takový dlouhý odstavec textu (navíc bez rozdělování, tedy naprosto nepřehledný) a ani náznakem nenapíše O JAKÉ PC VLASTNĚ JDE!!!

No bouzel musim popsat vsechno atypicke co to dela a jak, tak se nedivte, ze to neni jedna veta typu nejde mi PC co s tim. Mozna to mohlo byt napsano o neco citelnejc, ale normalni clovek nema problem s prectenim a ja nemam cas sepisovat se s tim hodinu, pokud me chapete. O jake pc vlastne jde? Co presne chcete vedet mam vam vypsat celou PC sestavu? K cemu vam to bude, spis hledam nekoho, kteremu se neco podobneho taky stalo a vyresil to treba uz..jinak dik ostatnim za komentare

Čím přesnější budeš, tím lépe. Jak máme vědět, zda máš problém s něčím novým nebo zda se snažíš oživit 10 let starou mrtvolu?Pokud ty nemáš čas, napsat to normálně a čitelně, proč my bychom měli mít čas to luštit?

Je potřeba vypsat celou sestavu, zejména proto že určité základní desky a zdroje sou známe tím, že sou velice nekvalitní a způsobují takové problémy.Jinak popisované problémy jsou většinou, jak psal kolega vejš, způsobeny vadnými kondenzátory na komponentech (pozná se to tak že u elektrolytů je vršek vypouklí místo toho aby byl rovný).Plus bych ještě chtěl dodat, že odřádkování velice často zpřehlední text

Tady je screen sestavy, diky za tip zkouknu je tedy. Deska samozrejmne neni uz nejmladsi.http://postimg.org/image/t3km8pz9z/