» Poradna » Web a internet

PayPal příjem platby

Najde se někdo se zkušenostmi s prodejem do zahraničí přes PayPal? Jde o prodej zboží fyzické osobě a nutností prodejce zaplatit dopravu přes Money Gram. Byl proveden příkaz k platbě přes PayPayl do kupujícího na PayPal e-mailovou adresu prodejce s podmínkou doložit lísteček o zaplacení dopravy přes Money Gram, dle příkazu peníze na dopravu zaslal kupující, avšak PayPal tyto peníze dle mailů zatím zadržuje (tzn. cenu zboží+dopravné), jednoduše prodávající musí zaplatit dopravu nejdříve ze svého, doložit potvrzení od Money Gram a až poté PayPal uvolní celou platbu včetně dopravy pro prodávajícího. Nějaké zkušenosti? Spěchá prosím!//Odstraněn překlep a zvýraznění, které je zakázáno v pravidlech:"Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a jiné nicneříkající texty.""Velká písmena používejte jen na začátku titulku a u vlastních jmen."

Odpovědi na otázku

podľa mojich skúseností to bude podvod ... PayPal ti nič zadržiavať nebude ... ak si dostal nejakú potvrdenku, zrejme bude falošná (videl som ich už spústu) .... dobre si to prever a opatrne s peniazmi

ak niečo predávaš napr. do zahraničia rozhodne si prečítaj aj takéto články: http://www.zive.sk/clanok/109923/predavate-t...

Paypal nemá funkci na zadržování plateb. Jakmile to protistrana pošle tak to tobě přistane na PP účtu. Pokud ti nic na účet připsáno nebylo tak to znamená že protistrana žádné peníze neposlala, jediné co protistrana poslala je podvodný email, který vypadá jako od paypalu a snaží se z tebe vytáhnout peníze a zboží.

Děkuji za vám za reakce, docela mě to uklidnilo. Na podvodníka to odhaduji už pár dní, takže žádné přepravné přes Money Gram, abych se dostala k čekající platbě v PayPalu, jsem neposlala a nemám to v plánu. Dnes mě ale docela překvapily další e-maily, které se tváří, že jsou od PayPalu, ve kterých PayPal vyhrožuje právními kroky a vším možným, když nepošlu do 24 hodin 400 dolarů přes Money Gram a tu stvrzenku pak jim, aby uvolnili platbu. V PayPal účtu není ani čárka, ani v centru řešení sporů nikde nic, tedy mě to jen utvrzuje, že jde o podvodníka.

Pokud si chceš potvrdit že jde o podvodníka tak se podívej na detily (hlavičku) emailu. Pokud je to skutečně z paypalu, tak by se tam měla vyskytovat doména paypalu, odkud ten email přišel.Hlavička vypadá např takto:Delivered-To: CENSORED@gmail.comReceived: by 10.200.39.202 with SMTP id x10csp473100qtx; Fri, 12 Aug 2016 21:35:18 -0700 (PDT)X-Received: by 10.98.149.131 with SMTP id c3mr33627361pfk.73.1471062918108; Fri, 12 Aug 2016 21:35:18 -0700 (PDT)Return-Path: <service@intl.paypal.com>Received: from mx2.slc.paypal.com (mx2.slc.paypal.com. [173.0.84.227]) by mx.google.com with ESMTPS id xm1si12542637pab.3.2016.08.12.21.35.17 for <CENSORED@gmail.com> (version=TLS1 cipher=AES128-SHA bits=128/128); Fri, 12 Aug 2016 21:35:18 -0700 (PDT)Zde je například jasně vidět, že to přišlo od mailserveru paypalu: "mx2.slc.paypal.com" Pokud to tam nebude tak je jasné že to není z paypalu.

Od: service@intl.paypal.com <service1.care@intl-p-aypal.com>z této adresy chodí všechny e-maily pod hlavičkou PayPalu, které se tohoto obchodu týkají

jestli on nebude háček v té pomlčce za "p" a jedničce za "service", předchozí maily z proběhlých nákupů na ebay mají adresu: service@intl.paypal.com

Přesně tak. "intl-p-aypal.com" a "paypal.com" není to stejné, tj je to odjinud a tyto emaily klidně házet do koše.

myslel si "které se tohoto podvodu týkají" To je úplně jasný, že je to levá.

žeby další nigerijský zájemce o klavír z prahy nebo něco podobného?

to se divím, že to dnes ještě někdo vůbec žere.

stále dorústají géniové i pravý opak, podvodníci a podvádění

Nežere proto je tu ten dotaz, abych se ujistila, že když budu všechny ty další e-maily ignorovat, že se opravdu nic nečekaného nestane. Kupujícího jsem totiž už před pár dny kontaktovala a napsala mu své. Jednalo se o zaslání zboží do USA, nějaké podezření bylo a s tou výzvou pod hlavičkou PayPalu k zaslání peněz předem a ještě přes Money Gram, sem to uzavřela. Už jsem pak ale nečekala, že se bude něco dalšího dít a když začly chodit e-maily s ultimáty, chci si být jistá

dosielateľ service@intl.paypal.com® paypalalertint@gmail.com (doručené 19. 4. 2017, 14:49)Prijímateľ Predmet ***100% Assurance & Guarantee On Your Money Go Ahead with the Payment*** HTML Plain Hlavičky Originál PayPal Hello Vladimir Durovec , We are contacting you regarding the transfer between you and Tomas johnson, We are glad to inform you that we are still having your money with us in progress, and we are still expecting to receive the required Money Gram information from you for the verification process to be completed. So therefore, all you have to do now is to proceed to send the € 500.00 EUR through Money Gram Money Transfer to the confirmed address and make sure you contact us with the necessary Money Gram details so that we can verify it and then immediately credit your account.Note: The Money Gram Information should be sent directly to us for verification and then you can send the information to the buyer after your money is released into your account. We shall be expecting to read from you as soon as possible.Sincerely, A. Williams,The PayPal Team. a na paipali nic nemam ani nic neprislo a pyta to domna zaplatit 500 eur prepravnej spolocnosti Money Gram takze je to isto ofaj co vi nato dik za info

PAyPal je tak jednoduchý a preto sa ti divím , že ti nie je podozrivá tá komplikovanosť ako ťa niekto chce obrať o peniaze ! Mal som podobnú skúsenosť, veľmi lacná kúpa, ale bola treba "špecialna"prepravka v cene niekoľkokrát prevyšujúcu cenu tovaru . Ale potom som "mohol" prepravku vrátiť/ale komu? / a dostať späť peniaze . Úsmevné , že ? Vynaliezavosť podvodníkov nemá hraníc! Tak pozor!

Taky dobrá zkušenost No ale koho by napadlo, že může být okraden prodávající, když mají peníze přijít předem přes PayPal. I pro mě dobrá zkušenost a zadarmo. Nikdy jsem přes PayPal neprodávala, pouze kupovala.

Tak jestli nedodal protislužbu, tak dej k platbě dispute a paypal na to dá zadržení dokud se to nevyřeší. Tzn. prodejce nebude moc ty peníze z paypal poslat jinam a aspoň takhle to bude zajištěný. No pak je to asi o komunikaci s paypalem, aby ti ty peníze vrátil.Jinak nevím, že by paypal dělal escrow služby, tak jak popisuješ.M.

Skočila na ohraný podvod. Nikdo ti žádné peníze nepošle... PayPal ti peníze zadržovat fakt nebude a buď si jistý, že žádný cizinec od tebe do zahraničí z českého bazaru nic nekupuje :) Jde mu jen o vylákání peněz za fiktivní dopravu. Zapomeň na to...

Nedají pokoj a nedají. Furt to budou zkoušet. ☻

Ač je těch případů celkem hodně, tak mě se to nějak vyhýbá. Proč to nikdo nezkouší na mě? Já bych se s nimi možná i rád pobavil. Já snad kvůli tomu dám na Aukro, že prodávám rozvrzanou dřevěnou židli.

Pobavilo, pošlu na něj kontakt, je-li zájem I adresu jeho kumpána, který měl shrábnout to poštovné. Šlo o prodej plemenného zvířete, ne starou rozvrzanou židli, žádná malá částka

Mam stejnou zkusenost. Presne toto se mi stalo. Mam inzerat na bazaru. Ozval se mi zajemce. Trval na platbe pres paypal. Odeslal platbu. Pay pal ji pry zadrzuje. A nyni chce abych poslala 7500 kc na money gram jako uhradu za postovne. Az toto udelam pripise se mi castka na muj peypal ucet.

Jak toto dopadlo? Co vyhruzne meily? Mam tuto zkusenost momentalne take.

Jeste mi tvrdi ze odeslal na muj pay pal ucet penize. Nikde je tam nevidim. Pry je tato transakce nezvratna.. pay pal ze by mel nenavratnou transakci??

jj ja tak isto je to ofaj

Je to podpod, osobně jsem se s tím setkal. Ruku na srdce - znáte službu Money Gram? Další průběh je, že po ignorování z Vaší strany začnou chodit e-maily s výhružkami od FBI.

Dobrý den,bohužel jsem naletěl a poslal fotoaparát do Anglie (+ poštovné samozřejmě). Teď po mě paypal chce abych přes money gram poslal 7000 někam do Gruzie, což už jsem naštěstí neudělal. Myslíte, že jde peníze za fotoaparát nějakým způsobem vymáhat zpět? A co s účtem od paypal? Mám si ho zrušit?Díky za rady.

Právě se mi to stalo také. Na bazaru jsem nabízel zboží za 1600,- Kč, ozval se zájemce z USA. Nabídl jsem mu dopravu za 14USD. To odmítl, že dopravu uhradí a poslal mi 540 USD s tím, aby z toho zaplatil do USA dopravu za 400 USD. Asi sponzorský dar na chudé........Samozřejmě potvrzující emaily tvářicí se jako paypal......

Také jsem téměř naletěla.. zájemce z UK, pro sestřenici která se tam přestěhovala z ČR. Píše česky, podvod s PayPal. Přijde potvrzení na email, že zadal platbu na PayPal, poté chce poslat částku přes MoneyGram někam do Gruzie (Rusudan_Bakradze), protože méně jak 15tis. nemohou převést a i přes to, že jsem je upozorňovala, že vím že jde o podvod měl tu drzost mi psát dále, že se mu strhli peníze z účtu a že to musím uhradit, že mu PayPal peníze nevrátí. Poté začali chodit emaily i s textem FBI. Zde jsou všechny emaily, které jsou falešné a jedná se o zloděje! qeganwilliams@gmail.comservice@confirmationdepts.com

Dobrý den, zrovna řeším stejný problém, naštěstí mi hned od začátku bylo jaasné, že když prodávám zboží za 4000 Kč a on chce platit 9500Kč za dopravu, že je něco jinak, když pak začli chodit výhružné emaily, že měn budou žalovat, začala jsem hledat a bylo mi divné, že ani paypal nemá o Money Graham žádné informace... Takže pozor, můj útočník se vydává za Andrew Benetta, výhružné emaily ignorujte, nic nemohou!!