» Poradna » Web a internet

PayPal - email

Dobrý den, prosím nepřišel někomu email od PayPalu s tímto (nebo podobným) předmětem?"There was an error... recently... " (nepamatuji si to bohužel přesně). Žádný účet nemám. Hned jsem smazala.Děkuji.

Odpovědi na otázku

ono je to jednoduché:1) nemáš tam účet - hned smazat, je to podvod2) máš tam účet, ale email tě neoslovuje tvým jménem - smazat, na nic neklikat, je to podvod

Jo prisel, nekdo ti posilal penize a jelikoz nemas paypal ucet, tak ti je nemuzou dorucit. Paypal identifikatorem je prave email. Smula.

Sakra, to je pech. Zase jsem to smazal, a něká kačka by se hodila.

Jasně, PayPal určitě neví, kdo u něj má účet, takže se bude snažit doručit platbu na neexistující účet? To je kravina.

A co tak zkusit zapojit hlavu a treba si precist nick. Hnupe.

Nick má každý nějaký a ptá se tu spousta laiků. Čekat, že jen podle tvého nicku člověk automaticky usoudí, že si děláš srandu, je poněkud přehnané. K tomuto účelu tam obvykle lidi přidávají smajlíky, pokud to nemyslí vážně.

Jediný HŇUP jsi tady ty !!!!

Tenhle týden, tak okolo půlnoci, chodil každý den jeden email s větami: "We've Iimited access to your PayPaI account." nebo : Dear customer.We've limited your access and the reason is the last login attemp, we've limited your account for security reasons .To fix this problem you have to login and update your personal informations by following this link . Taky nemám žádný účet, takže vytvořit v poště spamový filtr s výrazy: PayPal account, access to your PayPaI account, a pod. Jinak by se člověk každý den uklikal, protože to chrlí automat z různých adres.

Přepošli mejl na spoof-review@paypal.com, proveď blokaci účtu a smazat.Některé e-Shopy či e-Bazary zřejmě prodávají šmejdům účty přihlášených anebo mejly po dotazech.Naposledy v poradně: http://www.zive.cz/poradna/podvodny-email-pa... )

Takto zní celý email: Notice of changes to the PayPal user agreement.fication date: 25/06/2015Dear Customer,We need your help resolving an issue with your account.Until you help us resolve this issue, we've temporarilyslimited what you can do with accountWhat's going on ?We've noticed some unusual activity on your account and we're concerned about potentialunauthorised account access.What to do next !1. Log in to your account.2. Update your informations3. Update your debit/credit cards.The security of your account is a top priority for us and we want to work together to help protect itYours sincerely,PayPalNevíte někdo?

A co jako chceš vědět?"Dear Customer"= spam, podvod, takhle tě PayPal neoslovuje.správně to má být např.:Hello Jan Novak,You sent a payment of $125.30 USD to best*** (pb***@hvstar.com)Thanks for using PayPal. To see all the transaction details, log in to your PayPal account.- prostě oslovení celým jménem"1. Log in to your account"předpokládám, že tahle úžasnost je klikací odkaz vedoucí na falešný login, kterým z tebe vytáhnou údaje aby ti mohli zneužít účet.Není co řešit. Buď to smaž rovnou, nebo to dej do spamu.

Já si myslím to samé, akorát, že mi to přišlo už po druhé, i přesto, že jsem to hodila do spamu :(

tak to hoď do spamu zas.

Víme, snaží se tě vyprovokovat ke krokům dle návodu.Výše jsem psal- přeposlat a obdržíš odpověď, event. sdělení o jejich protiakci-Dear W7,Thank you for contacting PayPal.Thank you for sending us this information. We’ll review it and contact you by email if we need to learn more.Thank you for being part of the PayPal community.Sincerely, Zoe PayPal.-

Taky mě dnes přišel a to ani PayPal účet nemám. Tento dotaz se tu ale objevuje často takže vím, že je to podvod ;)

Díky všem