» Poradna » Web a internet

Paypal - bezpečnost placení

Dobrý večer,je možné fungovat s paypal účtem tak, že bych po propojení s kreditní kartou zrušil internetové bankovnictví a aktivoval jej pouze před platbou a po samotné platbě opět internetové bankovnictví zrušil?

Odpovědi na otázku

ano, i takto si mohou těžce paranoidní osoby komplikovat dobrovolně život... jejich právo a volba...

Díky za odpověď. Aspoň můžu být v klidu že mi nikdo nevybere účet. A když už budu chtít paypal použít, tak to jedno kliknutí k povolení plateb na netu mě nezabije.

Já mám internetbanking aktivovaný trvale, a rovněž jsem v naprostém klidu, že mi nikdo nevybere účet.

Nevim, jak ty, ale ja na beznem uctu zadne financni prostredky nenechavam, takze neni co ukrast. Bezny ucet neslouzi k ukladani a zhodnoceni penez. Naopak, je to pro finance nehorsi uloziste. Vyhodnejsi uz je dnes i ten polstar.

On mluvi o kreditce, tam takova moznost neni, ale zase jsou limity. )

A není jednodušší mít na Paypal napojenou kartu, na které je jen pár šušňů a není z ní co ukrást?

Souhlasím, je to další a asi i lepší varinta. Založit si zvlášť účet pro tento účel

A nějaký rozumný důvod k tomu existuje? PayPal je globální velká firma a kdyby se skrze ni ztratil některému z klientů jediný dolar, tak by měla obrovský problém. Takže takovými opatřeními nedosáhneš vůbec nic, kromě toho, že si zbytečně komplikuješ používání Jinak netuším, proč bys chtěl rušit internetové bankovnictví, protože to s PayPalem vůbec nesouvisí. PayPal je propojen s kartou, internetové bankovnictví není k používání PayPalu potřeba. Kdybys byl ale opravdu chorobně paranoidní, tak si přes internetové bankovnictví můžeš nastavit nulový limit plateb přes internet a jen pro konkrétní platbu si dočasně limit nastavit na potřebnou částku platby přes PayPal a po proběhnutí transakce zase nastavit na nulu. K tomu je ale potřeba nějaká operativní banka, kde se změny rychle projeví.

To je dost ošidné - právě proto, že je to globální firma, tak si s nějakým šmludlou z horní-dolní vytře kdykoliv zadek. Takový šmudla samozřejmě začne vyřvávat po diskuzích, jak ho ten velký gigant podvedl.... a bude všem jen pro smích, nikdo mu nebude věřit, protože paypal, to je přece gigant, ten by s nikým nevyběhl.

Na to zapomeň. Buď si jistý, že jiné globální firmy by v tom PayPal neskutečně vymáchali a ten by si ani neškrtnul. Takové globální firmy založené prakticky na jediné službě můžou poměrně rychle vyletět nahoru, ale stejně tak můžou jedinou chybou spadnout zase na dno. Kromě toho PayPal nemá takové šaškárny zapotřebí, nebude riskovat obraty v milionech dolarů kvůli pár dolarů, které by se mu možná podařilo nepozorovaně sebrat někomu z účtu

Já si o tom myslím svoje - mně paypal bezdůvodně zmrazil docela dost peněz na účtu a obtěžoval se to uvolnit až asi po 2-3 týdnech. V diskkuzi na živě jsem byl následně ušlapán ;)

Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše, že?Paypal nemusíš svazovat s žádnou kreditkou ani účtem. Zkrátka si na Paypal můžeš poslat převodem z účtu na účet jen tolik peněz kolik potřebuješ, a to předem. Jde na něj poslat peníze i online platbou přes paypal dobíjení.

A kolik stojí platba na zahraniční účet paypalu?

dobíjení paypalu není zahraniční platba. Dřív to byl převod na český účet u Unicredit bank, nyní přes paypal-dobijeni.cz je tam těch variant ještě víc a je to mnohem rychlejší. Nikdy to nebyla platba do zahraničí.

Ty o tom absolutně nic nevíš, nebo hulíš nějaké svinstvo

https://www.paypal-dobijeni.cz/Peníze převedeny do pár minut, cena za platbu v ČR popřípadě přímo platba na účet u stejné banky.

AKurat ze to nefunguje spolehlive, jistou dobu jsem to pouzival, ale obcas to selze a pak prijde platba na paypal az za par dni jako normalni prevod na ucet, ja zrovna vtedy musel neco zapaltit, priradeni karty trva taky par dni, takze jsem byl v ****.

Nepleteš si debetní a kreditní kartu?Karta k debetnímu účtu je ta, kam ti chodí výplata. Kreditní karta je ta, kde nemáš ani korunu a máš tam bezúročnou půjčku se splatností 40 dnů - pro lopaty 10 litrů, pro vysokoškoláky 20 litrů, pro doktory 100 litrů... pokud nejseš v nějaké free-cool a in nízkonákladové bance, tak se nemusíš zneužití účtu vůbec bát.