» Poradna » Programy

Patenty

Aky konkretny dopad, by malo podla Vasho nazoru schvalenie patentov na software v EU z pohladu malych prog. firiem. Ma niekto info otom, ako to funguje v USA a Japonsku ? Su skutocne opravnene obavy, ze by to znamenalo zanik malych firiem? To snad v USA a Japonsku programuju len velke firemne korporacie? Velmi ma dana tema zaujima, ale som vytazeny studiom a nemam o tejto problematike seriozne info. Dakujem vopred za kazdu serioznu odpoved, alebo aspon vyjadrenie nazoru.

Odpovědi na otázku

dopad to nebude mít žádný - programovat se bude vesele dál, jen programátoři už budou mít i na šampón a mejdlo

ano, server Zive.cz je proMicrosoftí, takže se snad poté zvedne kvalita