Paměti má to smysl?

Ahoj mám počítač Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz, 4,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24), GeForce GTX 560. Teď jsem při úklidu v šuplíku objevil staré paměti 2 x https://www.mironet.cz/1024mb-ddr2-800mhz-cl5-ad... má smysl je do toho počítače dát, když tam jsou volné sloty? Nevadí něčemu že to jsou pouze DDR2? Díky

Odpovědi na otázku

Vadí, vůbec je tam nedáš.

Jakto? Našel jsem že DDR2 ta základní deska podporuje. Je to proto, že v počítačí nemůžou být zároveň DDR3 a DDR2 paměti?

To bych se dost divil, že by tvoje deska uměla i DDR2 paměti. I kdyby ale ano, tak typ pamětí se nemůže míchat.

nevíme desku, ale jsou starší desky co umí jak DDR2, tak DDR3. Nicméně myslím, že určitě ne současně. Nemluvě o tom, že ram se nastaví podle nejpomalejších, takže by jsi akorát zpomalil pc.

Fyzicky je tam prostě nedáš. Kladivo nepomůže. Musel by jsi si vyřezat drážky kde je potřeba. Je to tak proto, aby jsi nemohl dát ddr2 tam kam mají přijít jen ddr3.PrasatkoPee

Dvojí napětí pro ramky by pak nenastavil, takže by asi bylo lepší, kdyby si ty drážky vyřezal radši do hlavy

To by me zajimalo kdes to nasel.

Řadič pamětí v procesoru podporuje jen DDR3. Zde odkaz na specifikace výrobce CPU: http://ark.intel.com/products/52207/Intel-Core...

Kladivem je tam da

Můžeš přidat jen DDR3.

http://www.elektronik-kompendium.de/sites/com/fotos/13122911.jpgako ti písali jedine kladivom alebo tam narež pilkou výrez ako má DDR 3 :D

A kde, hochu, vidíte: http://ark.intel.com/products/52207/Intel-Core... , ze paměťový řadič v CPU podporuje DDR2?!Snad vám to do té kebulky konečně pronikne, když na ostatní jste dosud nedal. Ale možná i výrobce CPU je, dle vás, debil a netuší co jeho paměťový řadič vůbec podporuje.

Ony skutecne existovali desky, ktere bylo mozne osadit jak ddr2 tak ddr3 ale michat ruzne typy pameti nejde. Bud ddr2 nebo ddr

http://www.aliexpress.com/item/PA65-UD3-B3-P43-EP31... píše se Memory Type: DDR2, DDR3 ale dávat to tam nebudu, když už vim, že je to nesmysl to míchat. Normálním děkuji za odpoveď a aroganti jako uživatel: ms...to snad ani nemá cenu komentovat :D koukám že na živě.cz je spousta takových a nechápou když chce člověk co se v tom nevyzná poradit.

Tak tuhle desku určitě nemáš.

Tupounovi který ani neumí popsat co má za desku se normálně odpovídat nedá.. To za prvé a za druhé plný internet je o to, že DDR3 a DDR2 se navzájem použit, míchat ani všelijak kokotit dohromady nedají - jenom tupounům se to nechce hledat a proto si to raději nechají poradit tady. Taky nevím všechno - ale nejdřív se to snažím najít sám na netu, až když nic nenajdu tak se ptám.... Holt i shnilí debilové se najdou a umí jen hrát hry, nebo psát nesmyslné dotazy na poradnu a pak se durdit když jim někdo napíše pravdu! (Jo a tu desku jak mášodkaz - to bych opravdu chtěl vidět jestli ji máš - dávám tomu pouze 1%)

ještě horší nežli arogantní respondent je arogantní tazatel... oni se ti snažili vysvětlit že se ptáš na naprostý nesmysl typu: "mohu do nádrže tankovat benzín i naftu" a ty se ještě urazíš...

Mno, hlavně že jste si naklepal "+"."Wikan" odpověděl zcela zprávně a tím to bylo vyřešené, kdyby arogantní intelektuálně nesmělý hošík se o sobě nedomníval, že sežral všechnu moudrost světa a naprotiv dalším odpovídajícím si nenechal vypsat svou utkvělou představu!Uráčil jste se podívat na ten odkaz, co jsem dal?! Pochopitelně že NE!

Koukám, že ve zdejší diskusi se vytvářejí nové patvary našeho jazyka. Co za slovo je "zprávně"? Přispěvatel ms, by se měl nejdříve naučit správě vyjadřovat a až pak rozdávat rozumy. :)

DDR2 ty jsi dobrý, tak kladivo a půl je hotovo.

Dokky:Tady má ještě znovu "rozhřešení a nauč se číst pojmy:http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ep35-... Proč si hledáš technické informace na webu, kterej má chyb jak much na hovně. Jednou ta deska má oficiální názef od oficiálního výrobce, tak se dívej na oficiální stránky toho výrobce a NE na "alibabu" kamsi do ritě do číny