Pamäte

Dobrý deň!Chcel by som sa len opýtať, či je normlálne, že keď vymením poradie pamätí v slotoch (teda pamäť z prvého slotu dám do druhéslotu a pamäť z druhého slotu dám doslotu prvého) na matičnej doske, tak PC začne crashovať, vypisuje mi systémové chyby, ktoré spôsobujú BSOD, atď.ďakujem za odpoveď

Odpovědi na otázku

Normalni to neni, byt se to z ruznych duvodu obcas muze stat.Jedna se o identicke moduly?Kazdopadne pokud to v puvodnim osazeni nevadi, nema smysl to resit.

Áno ide o identické moduly zapojené v dualchanelu. Keď ich vymením z jedného slotu za druhý slot, tak PC crashuje, je nestabilné. Takže som ich dal naspäť, a PC je stabilné, jedine, čo nefunguje je prebudenie zo Stand-by režimu. Ale to už oželiem.

Ocistil bych mazaci gumou kontakty na RAM modulech. Ale opatrne, aby se zbytky pryze nedostaly do slotu.

Skúsim to, dúfam, že to nie je žart

Ne, neni. Jen celkem schudna metoda, jak ty kontakty ocistit.