» Poradna » Web a internet

Palemoon - instalace rozšíření pro Firefox.

Do Palemoonu jdou běžně instalovat doplňky pro Firefox, ale ne všechny. Zpravidla u těch novějších narazíme na omezení dané verzí (momentálně 26.4.0). Náprava je snadná. Jdeme do about:config a hodnotu položky general.useragent.override.addons.mozilla.org změníme naMozilla/5.0 (Linux; X11; rv:24.9) Gecko/20100101 Firefox/45.0 (Pale Moon)----------------------------------Pak jde už většina FF doplňků bez problému nainstalovat.

Odpovědi na otázku

Ktoré? Tých 5 čo mám v PM mi ide

Pale Moon je menej bezpečný prehliadač než Firefox od Mozilla, nechápem dôvod používať ho. Pri pomere rýchlosti alebo stabilite žiaden rozdiel. Aspoň u mňa. Nepoužívam antivir ani nemám spustený Defender na Windows. https://www.google.sk/

Hlavní důvod je ten, že Firefox plánují (a už to začalo!) úplně "zchromovatět". Takže přestanou fungovat doplňky, skoro nic tam nepůjde nastavit atd. Zkrátka bude z něho prohlížeč pro idioty, stejně jako nová Opera. Takže proč používat takovýto Chromefox, to už radši Chrome. Osobně si myslím, že jak bude chromizace Firefoxu postupovat, Palemoon poroste, protože mu budou rapidně přibývat uživatelé kteří utečou právě z Firefoxu...

Je to jen sociopat "nuda", z toho bych si nic nedělal. A chromajzlizace je velmi zásadní důvod, pokud nechci celý balík a la Netscape v podobě SeaMonkey.

Dosť som zvedavý na toho Nudu. Je bez práce, má ZŤP, alebo nemá kam "piuchnúť", tak sa odreagováva tu?

Toto je docela nebezpečné řešení, jelikož ne všechny doplňky jsou bezpečné právě pro verzi Palemoonu (Palemoon už poté také nemusí naskočit, ano je zde sice nouzový režim, ale i ten občas nevypne všechny rozbité doplňky) . Proto raději volím možnost ruční editace doplňku, kde si přepíšu min. a max. verzi a poté doplněk nainstaluji ručně.Postup:1. Stáhnout doplněk pomocí pravého tlačítka myši - zvolit Uložit odkaz jako... http://s20.postimg.org/9g0l2y9il/screenshot_234.png .2. Otevřít stažený soubor např. ve WinRaru a přetáhnout na plochu soubor install.rdf http://s20.postimg.org/6n7dix965/screenshot_234.png3. Tento soubor otevřít např. v klasickém notepadu a přepsat min. a max. verze na požadované pro Palemoon (např. min. 27.0 a max. 47.0) http://s20.postimg.org/ptkkm3pnx/screenshot_234.png4. Soubor uložíme a zpět vložíme do WinRaru.5. V Palemoonu otevřeme doplňky a vpravo nahoře klikneme na Ozubené kolečko - Instalovat doplněk ze souboru...6. Najdeme doplněk a nainstalujeme jej http://s20.postimg.org/d3gc90hpp/screenshot_234.png . HOTOVO :) .

Ano, tento způsob je možný také.Ale z hlediska bezpečnosti je naprosto jedno který z těch dvou postupů zvolíš. Protože buď je doplněk "bezpečný", a pak je jedno jakým způsobem ho nainstaluješ. Nebo je "nebezpečný", ale pak je taky jedno jakým způsobem ho nainstaluješ, bude škodit stejně...----------------------------------------Ještě doplním, že obdobně jdou upravovat i doplňky pro Chrome & spol. Lze vynutit určitou verzi, zakázat její aktualizování atd... Potom se instalují v režimu pro vývojáře.

Souhlasím, ale když si změníš useragenta, tak se ti budou všechny doplňky jevit jako kompatibilní, což je riziko podstatně vyšší.

Základní doplňky fungují bez problémů a to i některé "exotické". On za chvíli v rámci chromajzlizace problém i u FF.

Rád bych nainstaloval seznam,cz bez asistence microsoftu tedy jen Mozilla Firefox ,za akceptaci máho podnětu děkuji Cestmír Kosinski,cestakos@seznam.cz