» Poradna » Mobily

Ozvěna při hlasitém hovoru

Dobrý den, když mám zapnutý hovor na HLASITĚ, tak slyším ozvěnu (sebe). Nevíte, čím to může být? Dá se to nějak odstranit? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ne, nedá se s tím nic dělat, je to vlastnost. Je potřeba si uvědomit, že při hlasitém odposlechu nejde zvuk čistě do tvého ucha, ale částečně se dostává i zpět do mikrofonu a vznikne zpětná vazba. Takže určitá úroveň ozvěny a různých pazvuků bude při hlasitém odposlechu z principu vždycky.

tvl, muj předřečník perli v každém vláknu :D ... samozřejmě že se s tím dá něco dělat, musíš zeslabit reprák, až zmizí ozvěna, jednoduché jak facka (kterou by potřeboval ten brňák :D )

Jistě, když to zeslabí tak, že to nebude pořádně slyšet, ozvěna zmizí. Rada hodná génia, na to musíš mít aspoň tři vysoké školy ty šašku :D

No tak nejvíc jsi teď zaperlil ty Romanenko.

chlapci, až doděláte domácí úkoly, tak si něco nastudujte o zpětné vazbě.. neposlouchej je a zeslab reprák, tím se nedostane zvuk z repráku zpátky do mikrofonu, a nevznikne zpětná vazba.

Jistě, to je nezpochybnitelný fakt. Jenže nějak zapomněls druhý nezpochybnitelný fakt, že tím současně zruší tu základní funkci hlasitého odposlechu, což je právě hlasitý reproduktor. Nemáš pocit, že absence požadované základní funkce by poněkud vadila? :D Dnes se ti fakt nějak nedaří ani s těmi routery

i muži mají své dny.

Dokonce i noci, když napadaj jak cvoci

Když pojedu příliš rychle budou vibrace. Čím to může být?, dá se to nějak odstranit.?Čím to může být ? - vysokou rychlostí.Co s tím ?, zpomalit.

no chlapci, evidentně tomu absolutne nerozumíte, zvukařinou se profesionálně zabývám 10 let, což samozřejmě neznamená že mam patent na rozum, ale základní věci, jako např zpětná vazba, je mi moc dobře známá, na rozdíl od vas vím jak vzniká a jak se dá odstranit, a až se naučíte číst, tam možná rozeznáte rozdíl mezi slovem zeslabit a vypnout... ach jo...

Jo, tak na koncertu budeš zeslabovat repráky až zmizí veškeré vazby od všech účinkujících? A z koncertu bude houby. Samozřejmě že i hlasitost má na "napískávání" vliv, ale není to jediné co na zpětnou vazbu má vliv. A myslím že v případě mobilu se té ozvěny těžko budeš 100% zbavovat jen ztlumením repráku v mobilu tak, aby ještě byl rozumně slyšet...

Chlapče, to je sice hezký co děláš, ale čím vic budu mezi skalami hulákat tím bude víc rámusu a nesrozumitelno, takže Vinetou v dáli vůbec nebude rozumět co mu vzkazuji až sedmero hlasy.

No, ty to možná vidíš tak úzce odborně, že přes to nevidíš nic okolo. Zaměřil ses čistě na zpětnou vazbu a nic jiného tě nezajímá. Nikdo samozřejmě nerozporuje základní princip, že zeslabením reproduktoru odstraníš zpětnou vazbu. Má to jen drobný háček, že hlasitý odposlech na telefonu je obvykle jen tak hlasitý, že to sotva stačí k jeho použitelnosti. Tudíž jakýmkoliv zeslabením reproduktoru mimo potlačení zpětné vazby způsobíš současně i nepoužitelnost hlasitého odposlechu, což je jaksi dost zásadní problém. Chápeš už, co se celou dobu snažím říct? Jistě, pokud někde ozvučuješ koncert, tak pár dB dolů nikdo skoro nepozná, i tak to bude pořád dostatečně hlasité. Ale u telefonu, který je sotva slyšet, nepřichází zeslabování v úvahu.

pánové, to co tady dáváte jako příklady, jsou jen vaše teorie, já to na rozdíl od vás, mám stokrát ověřené v praxi.

to beru ale jistě ne ve skalách a ve vozidle, ve skypu omezeně, každý všechno nepojme.

U telefonu? :D

Jo tak to bych chtěl viděl to tvé ověření v praxi panáčku. Ještě jednou se ptám, to budeš na koncertě všechno zeslabovat až to přestane "napískávat" a "nahoukávat"? Na zpětnou vazbu má vliv i umístění mikrofonů vůči bednám, na akustice místnosti, pak se také zpětná vazba potlačuje např. pomocí parametrického filtru, který bývá na mikfronních "šavlích" na mixu, nebo i odpíchnutím zlobivých frekvencí vícepásmovým ekvalizerem...to není ŽÁDNÁ TEORIE. Potlačit zpětbnou vazbu jen a pouze zeslabením, to je amatérizmus.

tvl, přečti si dotaz, na který opovídáš a pak se podivej cos napsal... tvl

to jste totiž přesně vy "odborníci" tady v poradně, místo konkrétní odpovědi začnete řešit naprosto jiné věci, které se týkají původního dotazu jen okrajově nebo vůbec.. máte štěstí že tu není žádný admin, jinde by jste už měli doživotní ban za žvanění nesmyslů

Tak co kdybys ty "profíku" místo planých keců vysvětlil, jak chceš u mobilu zeslabit reproduktor při hlasitém odposlechu, aby ta funkce zůstala reálně použtelná? Zrovna včera jsem nastavoval na žebříku kameru a kolega sledoval monitor a přes telefon má říkal, kam s kamerou pohnout. Neměl jsem žádnou volnou ruku, takže telefon jsem měl v kapse a zapnutý hlasitý odposlech. I při plné hlasitosti jsem hl slyšet tak tak. Poraď mi, jak můžu ten reproduktor zeslabit, aniž bych ho přestal slyšet? Dík

nj, teď si ze sebe udělal vola, pokud si sám nepochopil, že hlasitý odposlech se dá použít jen do určité míry, že má svůj strop.... " bééé, dnes mne předjelo BMW , jak je to možné, když já mám favorita..."

Spíš jsem udělal vola z tebe Já po tobě chci jednoduchou odpověď na jednoduchou otázku. Jak už jsem psal, hlasitý odposlech v mobilu má maximální hlasitost tak nízkou, že je to sotva použitelné. Takže mě zajímá, jak v takovém případě aplikovat tvoji radu ty šašku Když už ses zapletl do diskuze o hlasitém odposlechu u telefonu, tak se laskavě vyjadřuj k tomuto tématu. To že v případě, kdy máš velkou rezervu hlasitosti, můžeš ozvěnu odstranit snížením hlasitosti, na to by přišlo dítě v první třídě. Ale jak to udělat v případě, že hlasitost snížit z důvodu použitelnosti už není možné? A teď mudruj

No, ono pokud má mobil doma někdo na stole v tichém pokoji, tak to může trochu pomoct, ale všespasitelné to nebude. Ono to zeslabování mikrofonů nebude všespasitelné ani na těch jeho koncertech, když už to sám zmínil. Někdy to prostě bude napískávat / nahoukávat pořát a když to zeslabí tak, aby nebyla zpětná vazba, tak zas lidi budou "remcat", že nějaký nástroj nebo zpěv málo slyší.

Jasně, pokud má nějakou rezervu, tak to zeslabení vyřeší, jenže to není případ této diskuze. Na to člověk nemusí být "profík" jako on, aby na to přišel

rome, kdybys dal normální odpověď po svém, nic by se zřejmě nestalo, jenže ty jsi osočil toho kdo v podstatě dobře odpověděl , viz nahoře- z toho se odvíjí další tvá samoilibost, že vše víš nejlíp a ostaní jsou co se dá říct o tobě

Nesmysly jsi začal žvanit ty.

Ale jo, ty praktiku. Tebe bych nechtel ani na ozvučení kočovného cirkusu.

na člověka, který se ani neumí podepsat je škoda i těch písmenek, které sem teď napsal

romanenko, myslím si, že jsi namyslený blb, který se po svém omylu snaží přesvědčit okolí, že chybovali oni. Viz upozornění, aby jsme odpovídali na dotaz. Odpovídat nemusíš... už tě nečtu

tak schválně, kde je ten můj omyl??? zeslabení reproduktoru?? u telefonu je to jediná možnost, jak omezit zpětnou vazbu, ty chytráku

V čem? V tom "musíš to zeslabit až zmizí ozvěna", stále nechápeš že to často není reálné, protože přestane být hlasitý odposlech dostatečně slyšet. Ano, může to samozřejmě zkusit, v jeho podmínkách to může být ještě Ok, i když třeba ne tak, aby ozvěna zcela zmizela. Je to možné řešení, ale ne všespasitelné. To jsi nepochopil.Další chybu jsi udělal, když nechápeš, že i spousta jiných lidí kromě tvé výsosti princip zpětné vazby zná, má s ní nějaké ty zkušenosti a tedy chápe i to zeslabení repráku.

na vola velkého jak brno už nemá smysl reagovat.. takže jen pro tebe. otázka zněla: "Dobrý den, když mám zapnutý hovor na HLASITĚ, tak slyším ozvěnu (sebe). Nevíte, čím to může být? !!!Dá se to nějak odstranit?!!! odpověď: "musíš to zeslabit až zmizí ozvěna", což si uznal i ty, že je to pravda. Pak se dál nemáme o čem bavit, dotyčný to vyzkouší a sám posoudí, jestli mu hlasitost stačí nebo ne. Ovšem ukázalo se , že někdo s tím má problém, protože přece jeho odpoveď byla správná (" nedá, je to vlastnost" tvl ) a zacne tady dávat nějaké smyšlené příklady, které měly být max doplněním odpovědi na otázku, pro zvlášť blbé ji zopakuju "Dá se to nějak odstranit?" ... takže pánové, vy kteří jste se do mne naváželi, ne já, ale vy jste samolibí blbci, kteří neunesou , že jejich odpověď nebyla správná, a snažili jste se najít nějaké důvody mne osočit..

jediný, kdo tu odpověděl k tématu je nick KUK, zbytek byl bud nesmysl, pravda jen napůl, nebo útok na mne , což je mi naprosto jedno, alespoň jste se odkopali, takže už vím na koho reagovat a kdo je jen záškolák.

romanenko | 5. 2. 2016 22:03tvl, muj předřečník perli v každém vláknu :D ... samozřejmě že se s tím dá něco dělat, musíš zeslabit reprák, až zmizí ozvěna, jednoduché jak facka (kterou by potřeboval ten brňák :D )takže kdo zaútočil je zřejmé časově.

Nápodobně. Ano, Kuk odpověděl dobře a hlavně neútočně na rozdíl od tebe, použil i kouzelné slovo ROZUMNÉ zeslabení. S nim nelze nesouhlasit. Jediný kdo se odkopal a začal útočit na v podstatě správnou odpověď jsi ty, záškoláku. JackBrno v podstatě ve zkratce a zjednodušeně řekl totéž co Kuk v jednom odstavci, když se nad tím zamyslíš. Od tebe stačilo jen odpověď Jacka slušně doplnit.Jinak co tu bylo ostatní řečené nebyly žádné bludy ani nesmysly, to bys jako zvukař mohl pochopit. Reagovat nemá cenu tak jedině na tebe.

zkus si přečíst odpovědi pabrňáka v jiných vláknech, na něho jinak ani snad reagovat nejde . A nad "kouzelnýma" slůvkama se spíš zamyslete vy, prostě za každou cenu si nechcete přiznat, že sem měl pravdu , zřejmě tady v poradně už škodíte tak dlouho, že vám to vlezlo do palice... stačí si projít vaše odpovědi z různých vláken, první vaše reakce bývá povýšenost, výsměch nad dotazem, urážení dotazujícího, a až se tím ukojíte, až ukážete kdo je tu pánem, kdo je nejchytřejší, tak pak se pokusíte odpovědět na dotaz, většinou ovšem jen napůl, jakmile se vás dotazující zeptá na další postup, opět nastupuje vaše hulvátství. Bohužel je to tak, a já vám do toho budu kecat, protože mě to baví, jak prskáte ty svoje nesmysly a snažíte se zachránit si pověst, kterou ovšem nemáte, a pokud jo, tak jen špatnou, což ovšem každý pozná, neb sem nechodí jen, ted bez urážky, děti a naprostí amatéři, ale i lidi kteří mají přehled v jiných činnostech a sem si prijdou pro radu ohledně toho, co neovládají a v domnění toho, že se dočkají normální odpovědi... Jak už sem psal, admin to má na háku, jinde by jste si už ani neškrtli, plevelit vlákna nic neříkajícíma slovama, mimo téma. Tečka

Prostě lepší nebudeš a snažíš se to za každou cenu svalit na jiné. Každý nechodíTakže rad tady sám a až se budeš zabývat dotazy bez hlavy a paty, jsem z vědav jak zazáříš po lo pa tě vysvětlovat ne co víš o akustice, ale třeba obyčejný postup jak vložit odkaz do emailu, když zjistíš po 3 dnech že to tazatel vzdal, protože mu opakovaně nikdo nepřipomněl, že do doručeného emailu nevloží nic, dokud nezadá "odpovědět, nebo přeposlat".

No, v první řadě jsi měl tu napůl pravdu i ty. Ale to je jedno, stejně to nepochopíš. Ano, nechodí sem jen lidi neznalí, ale i lidi znalí a to i té zvukařiny, nejsi sám Jeho výsost nejznalejší. Osobně se snažím být trpělivý, ale na lidi jako ty jsem ras. Opravadu v tomto vlákně nám nadáváš za to, co sám děláš. Nevím jak jinde, ale tady měl JackBrno prostě pravdu, stačilo jeho odpověď upřesnit. Nic víc.

Aby ti chlapečku nepraskla žilka Jestli myslíš moje odpovědi ve vlákně o routeru, kde tvrdils, že ke směně routeru na switch stačí vypnout DHCP, tak se mým odpovědím nediv. Když píšeš takové pitomosti a snažíš se to nutit ostatním, tak je potřeba to korigovat. Stejně jako to tvoje blábolení nesmyslů tady. Ty tady cpeš svoje zkušenosti z úplně jiného oboru, které se nedají napasovat na reálný problém v tomto vlákně. Prostě hážeš jednu kravinu za druhou, děláš ze sebe pitomce a pak se rozčiluješ, že to někdo po tobě musí opravovat No a že občas někomu odpovím ironicky? Ano, odjakživa platilo, že na blbou otázku blbá odpověď. Pokud někdo chce poradit, musí se aspoň snažit napsat dotaz tak, aby dával smysl. Na normální dotaz odpovídám normálně. Pokud sis nevšimnul, tvůj problém. A fakt nepiš nic o plevelení vláken, vždyť se podívej, co zbytečných příspěvků napsals jen tady. Tazatelka dostala odpověď hned v prvním příspěvku a pak sem vlítneš ty a celé to zabiješ. Tak se vzpamatuj...

Jak na mobilu nedosáhnout zpetné vazby či spíše ozvěny.Jednoduše.Protože by mobil musel obsahovat eliminátor zpětné vazby (vámi zvané pazvuky)a bohužel ozvěnu nelze u mobilní síťě dost dobře vyřešit (vždy určité zpoždění).V zvukařské praxi to znamená, že si odposlech pro zpěváka dáte 10 cm vedle mikrofonu a budete očekávat zpětnou vazbu a pokud systém bude mít prodlevu vždy vznikne ozvěna.Tu lze řešit opravdu jen rozumným zeslabením.A nejhorší varianta oba používají hlasitý odposlech.Rada je jednoduchá - používám HF a neřvu reproduktorem.Hawk

Já vidím jako řešení připojení externího mikrofonu, který bude co nejdále od reproduktoru.

Popř. přesně obráceně... použít externí rozumně hlasitý reprák.

jak odstranit ozvěnu /sebe/při hovoru